Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Şikayetçiyim

• Konbuyu başlatan Rotto
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 27
  • Görüntüleme 4K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@flundar Sorun vardır konuya giriş yapamazsın. Menemen Menemen 12 saat içerisinde gerekli açıklamayı yapmış olmanız gerekiyor aksi taktirde gerekli işlemler uygulanacaktır.

Şimdi öncelikle Hepinize Selamlar fivemturk.com takipçileri ve ziyaretçileri,
Gelelim kimdir Bu Rotto denen arkadaş ve benimle ilişkisi nedir?

Kendisine ufak tefek sorunlar hakkında yardımcı oluyordum ve bana gelip bir teklifte bulundu "Elindeki scriptleri satın almak istiyorum" gibisinden birşeydi, tamam dedim listesini gönderdim ve belirli bir fiyata anlaştık, siparişi tamamladım ve daha sonrasında bana gelip bir teklifte daha bulundu, "Sunucumun Developeri ol ben de sana aylık ücret vereyim" her neyse bu konudada bir ücret dahilinde anlaştık ve kendisi benden bazı isteklerde bulundu bunların en başında ise Yedekleme Sistemi yer alıyordu.

Bu sistem çok basit bir şekilde PhP ile kodlanıp sunucu dosyalarının ve veritabanının bir kopyasını belirtilen konuma oluşturacaktı.
Ancak araya giren sınavlarım yüzünden adam akıllı bilgisayarıma erişemez oldum ki bunun en büyük mağduru da morph3 morph3 isimli müşterimdir.

Bir ara benden gcphone eklentisindeki sorunları çözmemi istemişti ben de tabii ki diyip işe koyuldum ve bu sorunların benim bilgimi aştığını gördüm ki şunu eklemek isterim gcphone eklentisini çözmeye çalışırken sunucunun temel veritabanına zarar verdim ve bu da sunucunun normal bir şekilde çalışıp oynanayabilir hale gelmesinde sorunlar ortaya çıkardı ve Rotto isimliğ arkadaşın çaldığımı iddia ettiği yedek üzerinden CFX Dosyalarını güncelleyip sunucu eklentilerini ve veritabanını yukarıda da belirttiğim gibi çaldığını iddia ettiğim yedek üzerinden yeniden kurdum bu gcphone konusunda değerli arkadaşım @flundar 'a danıştım kendisi sorunu çözdü ( Teşekkürler ❤ ) daha sonrasında sanırım memnun kalmadı ve flundar odayı terk ettikten sonra ben de çözerdim ki ne var 3 saat uğraştı anca yaptı tarzı kelimeler kullandı hiç laf dalaşına girmeden konuyu burada kapattım.

Muhtemelen ertesi gün ben yine "Developer" olduğum sunucuyu yedeklerken ( Günlük Rutin Yedekleme ) arkadaş makineye giriyor ve çaldığımı iddia edip ağır hakaretlerde bulunuyor ki burada şöyle bir nokta var arkadaş bana ilk başından beri güvenmiyormuş madem güvenmiyordu neden gelip bana böyle bir teklifte bulunuyorsun?

Daha öncesinde bir çok müşterimin sunucusuna eriştim ancak "Developer" olarak görev almadığım için dosyalarına doğal olarak yedeklemeyi geç içersine girme hakkım dahi bulunmadığından dolayı dokunmadım.
Arkadaş ile daha öncesinde 750 Türk Lirası gibi bir fiyata anlaşmıştık ancak sürekli beni geçiştirdi ve 600 Türk Lirası ödeyip olanları bahane ederek geri kalan meblayı vermeyeceğini belirtti.

Gelelim en önemli 2. Noktaya eğer ki isteyen fivemturk.com yetkilisi olursa Drive & Mega & Yandex Disk & OneDrive & Şahsi Web Sunucum dahil silinmemiş geçmişleriyle birlikte yukarıdada dediğim gibi fivemturk.com yetkilisine gösterebilirim.

Bu FiveM Camiasında 2 yıldır yer almaktayım neredeyse ki eskiden tanıyan ve halen daha devam eden bazı arkadaşlarım da var yani 2 Yıldır hakkımda herhangi bir " Paket Çalma " iddiasına yer vermezken bu saatten sonra neden itibarımı zedeleme gereğinde bulunayım.

Şunu da eklemek istiyorum arkadaşın sunucu eklenti paketi kurucusu Oruç YÖNEL olan sitesine aittir.
Bulmak istendiği takdirde FiveM ile ilgilenen türk topluluklarına ait Discord Sunucularına girip rahatlıkla elde edilebilen bir pakettir.

Script alma konusuna gelirsek,
İlerleyen zamanlardaki bir projem için geliştirdiğim fikri F3DR4LL isimli dostuma ait olan Log Panel geliştirmekteyim ve bunu MySQL.Async ile veritabanına * INSERT * işlemi ile yapıp oyun sunucusunun veritabanını yoracağıma discord'a yazdırır oradan Discord.Net yardımı ile bir Discord botu kodlayıp Web Sunucusunun veritabanına yazdırmayı düşündüm, kıvırma şimdi burada diyen arkadaşlar için MySQL ile yazdırma işlemi hakkında detaylı bilgi verip istemeleri durumunda yardımcı olabilirim ki ne olacağını görsünler :)

MF scriptleri konusuna gelecek olursak, evet aldım sunucusundan ve bundan kendisinin haberi vardı yine bir güven krizi yaşayıp Bilgisayarıma erişmek istedi izin vermeyince ekran paylaştım ve gösterdim bunun sonunda bana dediği kelime ise " Ha tamam senin sattığın scriptlermiş sorun yok " dedi.

Bu 4040 karakterli 26 paragraflık 568 kelimelik konuyu baştan sona okuduysanız ne mutlu bana değerli zamanınıza muhalefet olduysam da çok özür dilerim hepinizden iyi akşamlar dilerim.

İncelemek isteyenler için bir ekran görüntüsü:

Paket hali hazırda "leak" konumuna düşmüş bir pakettir.
:)

DF
Son düzenleme:
Paketimi 3.5 ay önce Oruç Yönel den satın aldığım doğrudur. Ama paketin Oruç Yönelin paketiyle şuan alakası 0 dır ve %90 lık bir değişim geçirmiştir. Kimse 0 dan paket toplamaz elinde varolan paketi geliştirir ve kullanır.

Paketin leaklandığı doğrudur. Sızdıran kişi bir üstteki mesajın sahibidir. Oruç Yönelin paketiyle benim paketimi karşılaştırmak isteyen varsa buyursun gelsin. Paketin son halini Oruç Yönelden parasıyla alıp tek tek karşılaştıralım.

Bu insan paradan başka bir şeye önem göstermeyen, karakteri zayıf bir insandır. İnsanların arkasından aslında gerçek olmayan şeyleri bol bol sallasa da söylediği şeyleri burada söyleyerek insanların itibarını düşürmeyi düşünmüyorum.

Sonuç olarak, arkadaşlar. Kimse kimseyi kandırmasın. Eğer bir paketi çaldıysan bunun en büyük kanıtı discord bot sistemidir. Ha bir tanesini unuttun 2 tanesini unuttun 3 tanesini unutupta gameontan isimli şahısa satmazsın/bedavaya vermezsin.

Para konusunu aramızda anlaşarak 600 tl vereceğimi daha fazlasını vermeyeceğimi söyledim. SS ler mevcuttur bunu kendisi de kabullenmiştir.

Benim diyeceğim son şey bu arkadaşın tamamen baştan aşağı dolandırıcı olduğu yönündedir. İş yapmayın yapıyorsanız paketinize erişimini %100 engelleyin.

Siz paketinize erişimini engellediğinizde, "Ben EightbornV kodlayıcısıyım elimde tonla paket var napayım senin işe yaramaz paketini" gibi cevaplar alabilirsiniz. Bu yaptığı tamamen psikolojik bir oyundur, kesinlikle aldanmayın.

Ayrıca eğer forum yetkilisi TURK konuşmaları görmek isterse birebir ekran açıp baştan aşağı her şeyi gösterebilirim. Benim kimseden gizleyecek yaptığım bir yanlış yoktur.

Benim paketim bugün leaklandı, ve ders aldım. Paketim 3 ay sonra tekrar gelişmiş olacak, kaybettiğim pek bir şey yok. Benim amacım bu insanın karaktersizliğiyle daha fazla piyasada yer almaması.

Okuduğunuz ve ilgilendiğiniz için hepinize tek tek teşekkür eder, tekrar gereğinin yapılmasını arz ederim.

DF
Paketimi 3.5 ay önce Oruç Yönel den satın aldığım doğrudur. Ama paketin Oruç Yönelin paketiyle şuan alakası 0 dır ve %90 lık bir değişim geçirmiştir. Kimse 0 dan paket toplamaz elinde varolan paketi geliştirir ve kullanır.

Paketin leaklandığı doğrudur. Sızdıran kişi bir üstteki mesajın sahibidir. Oruç Yönelin paketiyle benim paketimi karşılaştırmak isteyen varsa buyursun gelsin. Paketin son halini Oruç Yönelden parasıyla alıp tek tek karşılaştıralım.

Bu insan paradan başka bir şeye önem göstermeyen, karakteri zayıf bir insandır. İnsanların arkasından aslında gerçek olmayan şeyleri bol bol sallasa da söylediği şeyleri burada söyleyerek insanların itibarını düşürmeyi düşünmüyorum.

Sonuç olarak, arkadaşlar. Kimse kimseyi kandırmasın. Eğer bir paketi çaldıysan bunun en büyük kanıtı discord bot sistemidir. Ha bir tanesini unuttun 2 tanesini unuttun 3 tanesini unutupta gameontan isimli şahısa satmazsın/bedavaya vermezsin.

Para konusunu aramızda anlaşarak 600 tl vereceğimi daha fazlasını vermeyeceğimi söyledim. SS ler mevcuttur bunu kendisi de kabullenmiştir.

Benim diyeceğim son şey bu arkadaşın tamamen baştan aşağı dolandırıcı olduğu yönündedir. İş yapmayın yapıyorsanız paketinize erişimini %100 engelleyin.

Siz paketinize erişimini engellediğinizde, "Ben EightbornV kodlayıcısıyım elimde tonla paket var napayım senin işe yaramaz paketini" gibi cevaplar alabilirsiniz. Bu yaptığı tamamen psikolojik bir oyundur, kesinlikle aldanmayın.

Ayrıca eğer forum yetkilisi TURK konuşmaları görmek isterse birebir ekran açıp baştan aşağı her şeyi gösterebilirim. Benim kimseden gizleyecek yaptığım bir yanlış yoktur.

Benim paketim bugün leaklandı, ve ders aldım. Paketim 3 ay sonra tekrar gelişmiş olacak, kaybettiğim pek bir şey yok. Benim amacım bu insanın karaktersizliğiyle daha fazla piyasada yer almaması.

Okuduğunuz ve ilgilendiğiniz için hepinize tek tek teşekkür eder, tekrar gereğinin yapılmasını arz ederim.

Paketin nerede leak olmuş ya :D

Paylaş'da insanlar da yararlansın o halde.

Arkadaş forum üzerinde küçük düşürücü ve aşşağılayıcı hakaret & nefret içeren kelimeler kullanıyor gereğini yapılmasını rica ediyorum.
Sonuç olarak paket benim bilgisayarımda vs. yer almıyor yorumumu tekrar okuyabilirsiniz sayın Yöneticiler ve Moderatörler.

Sadece Google Drive Ve Kendi Şahsi Web Hostumu kullanıyorum dediklerim arasında ancak görmek isteyen yine gösteririm sorun yok.

Madem güven problemin var böyle bir teklifte bulunma yedek konusunda ise nedense hiç inkarın yok.

Neyse her şey ortada sanırsam iyi geceler dilerim :)

DF
Paketin nerede leak olmuş ya :D

Paylaş'da insanlar da yararlansın o halde.

Arkadaş forum üzerinde küçük düşürücü ve aşşağılayıcı hakaret & nefret içeren kelimeler kullanıyor gereğini yapılmasını rica ediyorum.
Sonuç olarak paket benim bilgisayarımda vs. yer almıyor yorumumu tekrar okuyabilirsiniz sayın Yöneticiler ve Moderatörler.

Sadece Google Drive Ve Kendi Şahsi Web Hostumu kullanıyorum dediklerim arasında ancak görmek isteyen yine gösteririm sorun yok.

Madem güven problemin var böyle bir teklifte bulunma yedek konusunda ise nedense hiç inkarın yok.

Neyse her şey ortada sanırsam iyi geceler dilerim :)

Güzel kardeşim webhook neden düşüyor bunun açıklamasını yap bana lafı evirip çevirme senin burda en büyük açığın bu 3 tane webhook scripti benim kanalıma log düşürüyor? Sen daha neyin davasını güdüyorsun?

DF
Güzel kardeşim webhook neden düşüyor bunun açıklamasını yap bana lafı evirip çevirme senin burda en büyük açığın bu 3 tane webhook scripti benim kanalıma log düşürüyor? Sen daha neyin davasını güdüyorsun?

Yorumumda belirttim tekrar açıklama yapma gereğinde bulunmayacağım.

DF
Ben kararı tekrar sizlere bırakıyorum, adaletinize güveniyorum.

Arkadaşın 3 tane webhook scriptinin benim discorduma kendi arkadaşının sunucusundan log düşürmesinin nedenini açıklaması tatmin edici değil.

Bu paketin çalındığına dair en büyük delil değilde nedir?

DF
Ben kararı tekrar sizlere bırakıyorum, adaletinize güveniyorum.

Arkadaşın 3 tane webhook scriptinin benim discorduma kendi arkadaşının sunucusundan log düşürmesinin nedenini açıklaması tatmin edici değil.

Bu paketin çalındığına dair en büyük delil değilde nedir?

Tekrar dediğim gibi yorumumu baştan okursanız anlayabilirsiniz anlamak istemiyorsanız tabii ki tercih sizin hür iradenize kalmıştır.

DF
Yukarıda anladığım kadarı ile, ilk olarak paket çalma muhabbeti dönüyor sunucunuz da developer'lik teklifini siz yapmışsınız sanırım bu tür konularda güvenirlik olayı en başta tutulacak bir olaydır. Bu sizin hatanız olarak görüyorum güvenmediğiniz adamı yanınıza alma bir de ücretli çalışma teklifi vermek saçma geliyor. Menemen Menemen hakkındaki çok fazla şikayetlerden dolayı forumdan kalıcı olarak yasaklanmıştır.

DF
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!