Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Kendini developer zanneden Kaves hikayesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oliverqueen

Üye
FT Kullanıcı
Zamanın birinde Mustafa (Kaves) nicki ile ortamlarda takılan bir çocuk varmış bu çocuk yarı buçuk bilgili sağdan soldan birşeyler çalarak birşeyler yapmaya çalışıyormuş sonrasında 1 yıldır tanıdığı sürekli iş yaptığı bir abisi buna iş götürmüş bir zombi paketi 0 dan yazılacaktı para konusunda ve paketin sonraki süreçte nasıl satabileceği hakkında konuşuldu ve anlaşıldı kavesde dururmu hemen kabul etmiş yaparım ederim keserim biçerim diye abileri buna güvenmiş ve 1.5 haftada tamamlıyacağını söylemiş abilerine fakat 1.5 hafta dolduktan sonra ha bu gün ha yarın diye diye abilerini oyalamış abileri ise dün bu gün oldu bugün yarın olacak hala oyalıyorsun demiş tabi kaves kendine yediremeyerek kinlenmiş kinini içinde tutup zombi paketini yazmaya devam etmiş oyalaya oyalaya aradan 2 aylık bir süre geçmiş server ha bu gün ha yarın açılacak herşeyi nerdeyse tamammış fakat KAVES içindeki kin'i dışarı vurmaya karar vermiş paketi daha abilerine vermeden hemen gitmiş 51. bölge adında bir serverde developerlik yapmış abileri buna sormuş niye oradasın diye oda bağlı olduğu SUNUCUM HOSTING firmasının o serveri devraldığını ve oraya dolaylı yoldan geldiğini söylemiş abileri tamam demiş geçmiş ertesi gün paketi o sunucuda kuracağını yazmış abileri tabi olmaz felan demişler fakat kaves durur mu hiç dinlememiş ve kafasına eseni yapmış abilerini ise 2 ay boyunca uğraştırıp oyalayıp durmuş ve zamanları hiç etmiş. Abileri neden böyle birşey yaptığını sorunca da ithamlarda bulunmuş anlaşamadık ben köle değilim demiş savmuş savuşturmuş yok efendim 51. bölge bu boktan paketle bile 200 (bot) kişi çektiğini ve elindeki paketi kurunca çok daha iyi olacağını söylemiş tabi abileri durumu kabul etmemiş ve kaves de 1 yıl boyunca iş yaptığı abisini 2 ay boyunca oyaladığı işverenleri tek kalemde hiç etmiş. KAVES denilen kişi ile iş yapmamanızı şiddetle vurguluyorum 2 ay boyunca hem bizim istediğimiz gibi yapmayıp 2 ayın sonunda server açılmaya sayılı günler kala başka bir sunucuya bizim paketle satıp gitti SÖZDE 200 çeken servermiş kendisi bot bastığını kabul ediyor server hile dolu ama sözde oturmuş bir servermiş bak bak :D neyse arkadaş satıp gitti para konusunda hiçbir sorun yok fakat arkadaş şerefini de önemsemiyor belli ki kendisinin discord adresi Kaves#0359.

Ekli dosyalar

• unknown.png
    unknown.png
    37.4 KB · Görüntüleme: 195
  • ss7.png
    ss7.png
    48.4 KB · Görüntüleme: 189
  • ss.png
    ss.png
    68.7 KB · Görüntüleme: 170
  • ss1.png
    ss1.png
    57.8 KB · Görüntüleme: 156
  • ss2.png
    ss2.png
    52.5 KB · Görüntüleme: 139
  • ss3.png
    ss3.png
    52.1 KB · Görüntüleme: 124
  • ss4.png
    ss4.png
    55 KB · Görüntüleme: 105
  • ss5.png
    ss5.png
    57.6 KB · Görüntüleme: 96
  • ss6.png
    ss6.png
    69.4 KB · Görüntüleme: 91
Adam Gayet İyi Developer Ellerine Sağlık Adamın Ben Gayet Seviyorum Çıkardığı İşleri

Kaves'in yaptığı işleri gayet başarılı buluyorum ki kendisiyle fazla tanışmamıza rağmen bazen script yazarken takıldığım tıkandığım bölümler oluyor ve kendisinden yardım istediğimde yardımcı oluyor. Gayet başarılı bir developer.

Geçen günlerde bi olay olmuştu ondan sonra kendisi bana istediğin zaman yardım isteyebilirsin demişti, bir kaç gün sonra bi script yazdım bi yerinde hata vardı yaklaşık 3 dakikada işimi halledip dosyayı atmıştı. Bana göre gayet başarılı bir insan

maşallah kaves güzel adam yönlendiriyor yorum yapın diye :D

Öncelikle sen sunucunun founderi değilsin. Buraya yorum atan kişileri ben yönlendirmedim ve kendilerine de güzel yorumları için teşekkür ediyorum. Yaptığım iş bir ticaret ve ticaret yapacağım kişilere bu durum uymadı kendileri bilir. Sende bu duruma baya içerlemişsin anlaşılan. Yapılan ticarette iki taraftan birine uymayan bir durum varsa o ticaret olmaz. Developer olarak geçtiğim sunucuda kullanmam da gayet normal bu paketi size özgü yapmıyorum. Ekran görüntüsünde de dediğim gibi gidip kumda pipinle oynayabilirsin. Beni tanıyan kişiler zaten nasıl biri olduğumu biliyor.

Neredeyse 2 yıldır kendisini tanıyorum, ''developer zanneden'' ibaresi tamamıyla Kaves'ime hakarettir. Konunun açılış sebebiyle alakalı olan yardım/satış ya da her neyse bilgim var, karalama adına güzel bir post olmuş ama pek tutmaz gibi :D

Kavesoper kendini meyveloper zannediyorsa peki sen ne zannediyorsun la değişik?

Kendisiyle zamanında iş yaptım ve kendini developer zaneden birisi değil :)

Herşey para değildir iş ahlakı vardır adam iş ahlakından dolayı karşı tarafı madur bırakmamak istemiş gibi duruyor..

Kavesi yakından tanırım yaptığı işide bilirim ''developer zanneden'' lafı kaves için geçerli olduğunu düşünmüyorum.

Kavesin projelerini birkaç göre görmüştüm konuşmuşluğum yok fakat işini iyi yapan birisine benziyor biraz agresif davranmış muhtemelen konuşmaların tamamı yok darlamazsanız bu kadar agresif olacağını zannetmiyorum.

Kavesin projelerini birkaç göre görmüştüm konuşmuşluğum yok fakat işini iyi yapan birisine benziyor biraz agresif davranmış muhtemelen konuşmaların tamamı yok darlamazsanız bu kadar agresif olacağını zannetmiyorum.
Yaptığım paketi kendileri dışında bir sunucunun kullanmasını istemediler. Bende satış konusunda vazgeçtim.

Ben bilirim böylelerini neyse, Kaves Adamdır

Bir işi yapamıyorsan yapanıda darlamıcaksın.

Konu üzerinde o kadar ağır laflar etmişsin adam yine de saygısından ödün vermemiş üzülüyorum senin adına :(

Öncelikle sen sunucunun founderi değilsin. Buraya yorum atan kişileri ben yönlendirmedim ve kendilerine de güzel yorumları için teşekkür ediyorum. Yaptığım iş bir ticaret ve ticaret yapacağım kişilere bu durum uymadı kendileri bilir. Sende bu duruma baya içerlemişsin anlaşılan. Yapılan ticarette iki taraftan birine uymayan bir durum varsa o ticaret olmaz. Developer olarak geçtiğim sunucuda kullanmam da gayet normal bu paketi size özgü yapmıyorum. Ekran görüntüsünde de dediğim gibi gidip kumda pipinle oynayabilirsin. Beni tanıyan kişiler zaten nasıl biri olduğumu biliyor.
herşey konuşuldu halledildi sen son anda DÖNEKLİK yaparak bizim 2 ayımızı harcadın üstüne bizim için yaptığın paketi bide bizden sanki izin almışsın gibi başka servere kurup orda kullanacakmışsın bak bak discorddan engellemesini biliyorsun.

darlama gibi bir durum yok 2 AY bizi oyaladı birşeyi böyle istiyoruz diyoruz yok o öyle olmaz serveri yorar diyor server benim paket benim parasıyla yaptırıyoruz kendisiyle konuşuldu bizim servere paket kurulduktan 1 hafta sonra istiyorsa 5 liraya versin istiyorsa bedavaya bizi ilgilendirmez bizim için önemli olan dump yapmışlar demesinler gelen kişiler kendisi kafasına göre gelin güvey oldu aklınca sonrada discorddan engelledi

herşey konuşuldu halledildi sen son anda DÖNEKLİK yaparak bizim 2 ayımızı harcadın üstüne bizim için yaptığın paketi bide bizden sanki izin almışsın gibi başka servere kurup orda kullanacakmışsın bak bak discorddan engellemesini biliyorsun gevşek
Gidip başka köşede mırıldanabilirsin. Özelden küfür ederek sana engel atmamamı bekliyorsun heralde :D o sansürlediğin yerleri açsana

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!