Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

[GÜNCELLENDİ]Speedometer + Emniyet Kemeri + Hız Sabitleyici

yanlış anlaşılmazsam neler güncellendi hocam bende bu scripti kullanıyorum ondan sordum

Arkadaşlar belki bilgisi olan vardır. Bu konuyla alakalı pek bilgim olmadığından soruyorum ya helikopter ve tekneye benzin doldurtacağım yada ikisinde benzin ihtiyacını keseceğim. Aklına fikir gelen varsa paylaşabilirse sevinirim

elimde güzel bir skinchanger var fakat bu scripti yapan arkadaşa ait yabancıya ama esx ile çalışmıyor vrp ile sorunsuz çalışıyor isteyen olursa anlatabilirim hatta esx ile entegre etmeye çalışıyorum

elimde güzel bir skinchanger var fakat bu scripti yapan arkadaşa ait yabancıya ama esx ile çalışmıyor vrp ile sorunsuz çalışıyor isteyen olursa anlatabilirim hatta esx ile entegre etmeye çalışıyorum
Konunun skinchanger ile ne ilgisi var?

yanlış anlaşılmazsam neler güncellendi hocam bende bu scripti kullanıyorum ondan sordum
Hocam konuyu güncelleyip fotoğraf paylaştım. Gösterge panelinde değişikliklere gidildi farlar eklendi
Arkadaşlar belki bilgisi olan vardır. Bu konuyla alakalı pek bilgim olmadığından soruyorum ya helikopter ve tekneye benzin doldurtacağım yada ikisinde benzin ihtiyacını keseceğim. Aklına fikir gelen varsa paylaşabilirse sevinirim
Dostum benzin scriptini biraz incelersen biskletleri false şekilde görürsün aynı şekilde tekne ve helikopteri oradan kapatabilirsim

kardeşim scripti denemedim ama ellerine sağlık. çok güzel gözüküyor

Ben scripte ses ve araçta kemer takmadığınızda gerçekleşmesi için bildirim ekledim. Paylaşıyorum herkesin faydalanması için

if IsControlJustReleased(0, 47) then
beltOn = not beltOn
if beltOn then
TriggerEvent("pNotify:SendNotification", {text = "Emniyet kemeri takıldı", type = "success", timeout = 1400, layout = "centerLeft"})
TriggerServerEvent("InteractSound_SV: PlayWithinDistance", 10, "buckle", 1.0)
SendNUIMessage({
seatbelt = true,

})else
TriggerEvent("pNotify:SendNotification", {text = "Emniyet kemeri çıkarıldı", type = "error", timeout = 1400, layout = "centerLeft"})
TriggerServerEvent("InteractSound_SV: PlayWithinDistance", 10, "unbuckle", 1.0)
SendNUIMessage({
seatbelt = false,
})
end
end

-Yukarıdaki kod parçalarında "InteractSound_SV:" den sonraki boşluğu siliniz. Forumda emoji çıkardığından ötürü boşluk koydum.
-beltOn kodunu aratın oradaki if mekanizmasını yukaradaki şekilde değiştirin.
-Aşağıdaki kod parçasını speedometer>client>main.lua içerisinde en alta yapıştırın.

Citizen.CreateThread(function()
while true do
Citizen.Wait(0)
if not beltOn and wasInCar == true then
TriggerEvent("pNotify:SendNotification", {text = "Lütfen Emniyet Kemerinizi Takın", type = "error", timeout = 1400, layout = "centerLeft"})
Citizen.Wait(9000)
end

end
end)

Ses dosyalarının çalışması için bunun resource dosyanızda olup server.cfg'nizde startı verilmiş olması gerekiyor.

Ben scripte ses ve araçta kemer takmadığınızda gerçekleşmesi için bildirim ekledim. Paylaşıyorum herkesin faydalanması için

if IsControlJustReleased(0, 47) then
beltOn = not beltOn
if beltOn then
TriggerEvent("pNotify:SendNotification", {text = "Emniyet kemeri takıldı", type = "success", timeout = 1400, layout = "centerLeft"})
TriggerServerEvent("InteractSound_SV: PlayWithinDistance", 10, "buckle", 1.0)
SendNUIMessage({
seatbelt = true,

})else
TriggerEvent("pNotify:SendNotification", {text = "Emniyet kemeri çıkarıldı", type = "error", timeout = 1400, layout = "centerLeft"})
TriggerServerEvent("InteractSound_SV: PlayWithinDistance", 10, "unbuckle", 1.0)
SendNUIMessage({
seatbelt = false,
})
end
end

-Yukarıdaki kod parçalarında "InteractSound_SV:" den sonraki boşluğu siliniz. Forumda emoji çıkardığından ötürü boşluk koydum.
-beltOn kodunu aratın oradaki if mekanizmasını yukaradaki şekilde değiştirin.
-Aşağıdaki kod parçasını speedometer>client>main.lua içerisinde en alta yapıştırın.

Citizen.CreateThread(function()
while true do
Citizen.Wait(0)
if not beltOn and wasInCar == true then
TriggerEvent("pNotify:SendNotification", {text = "Lütfen Emniyet Kemerinizi Takın", type = "error", timeout = 1400, layout = "centerLeft"})
Citizen.Wait(9000)
end

end
end)

Ses dosyalarının çalışması için bunun resource dosyanızda olup server.cfg'nizde startı verilmiş olması gerekiyor.
Saolasın dostum genel olarak insanlar sesten rahatsız olduğu veya gereksiz bulduğu için ekleme gereği duymadım fakat ilerideki güncellemede takılmadığında kırmızı yanıp sönecek gösterge. Verdiğin ses scriptinide sıradaki güncellemeye ekleyeceğim kullanan kişinin tercihine göre sesi açıp kapatabilicek. Tekrardan teşekkür ederim

discord eklermisin Rentallion#0001

n . : benzin sorunu doğru göstermiyor

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!