Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

[GÜNCELLENDİ]Speedometer + Emniyet Kemeri + Hız Sabitleyici

Hocam scriptin orjinali o şekilde müsadenizle ben bi inceleyeyim gelişmeleri aktarırım.

Herşey içerisinde dahi. server.cfg ye start speedometer eklemeniz yeterlidir.
Çok teşekkürler ancak genellikle kullanılan kemer,hız göstergesi vb scriptleri söyler misiniz varsa kapatalım çok iyi olur

DF
Çok teşekkürler ancak genellikle kullanılan kemer,hız göstergesi vb scriptleri söyler misiniz varsa kapatalım çok iyi olur

Hocam seatbelt scripti kemer scripti. Yalnız sadece seatbelt scriptinin kurulu olacağını sanmıyorum genellikle speedometer veya benzin scriptleri birleşik geliyor. Bu script haricindeki hız göstergesi scriptini kapatırsanız onunla gelen emniyet kemeri varsa kapanır.

DF
Hocam seatbelt scripti kemer scripti. Yalnız sadece seatbelt scriptinin kurulu olacağını sanmıyorum genellikle speedometer veya benzin scriptleri birleşik geliyor. Bu script haricindeki hız göstergesi scriptini kapatırsanız onunla gelen emniyet kemeri varsa kapanır.
Teşekkürler :)

DF
Dostum eline sağlık tasarımı çok hoş duruyor

DF
sa hocam dediğiniz şeyleri yaptım fakat script çalışmadı büyük ihtimalle eksik birşey yapıyorumdur. 1021

DF
dosyaları resource dosyasının içine attım ayrıca server.cfg ye start speedometer yazdım vaziyet bu şekilde

DF
hocam fx-server/resources klasörü içine atmanız gerekiyor dosyaları büyük bir ihtimalle yanlış yere attınız veya dosya ismini değiştirdiniz

DF
tamamdır hocam ben speedometer dosyasının içindekilerini atmışım klasor olarak değil hallettim şuan aktif de sinyaller ve bu gösterge paneli sadece görünüş olarak gözüküyor ama emeğine sağlık yine beğendim.

DF
Hocam sinyaller çalışır durumda araçların sinyallerini aktif ediyor. Onun haricinde hız sabitleyici ve kemer scriptin başka scriptlerle çakışmıyorsa sıkıntısız çalışması gerekiyor. Benzin scripti legacyfuel ile entegre durumda kullandığım benzin sriptine entegre edebilirsin nasıl yapacağını bir yormda anlattım. Scriptte görünüş kadar işlevede önem verdik. Ben teşekkür ederim :)

DF
Bu scripti çok beğendim yukarıda da belirttim zaten emeğine sağlık fakat eksik gördüğüm bir konu var yan koltuktaki kişi yani (araç kullanmayan kişiler) emniyet kemerinin takılı olup olmadığı hakkında bir bilgiye sahip değildi bunu şu şekilde sağladım paylaşmak isterim. (Sadece notification ekledim)

if IsControlJustReleased(0, 47) then
beltOn = not beltOn
if beltOn then
TriggerEvent("pNotify:SendNotification", {text = "Emniyet kemeri takıldı", type = "success", timeout = 1400, layout = "centerLeft"})
SendNUIMessage({
seatbelt = true,

})else
TriggerEvent("pNotify:SendNotification", {text = "Emniyet kemeri çıkarıldı", type = "error", timeout = 1400, layout = "centerLeft"})
SendNUIMessage({
seatbelt = false,
})
end
end

Bunu istek üzere mythic notification gibi diğer notify kodlarıyla değiştirebilirsiniz. pNotify benim için gayet yeterliydi.

DF
"beltOn = not beltOn"

Bu kodu aratarak erişebilirsiniz. Kontrol tuşunu "G" ye atadığımdan dolayı (0, 47) dir istiyorsanız G'ye atamak için onuda değiştirebilirsiniz. Komple if mekanizmasının yerine bunu yapıştırırsanız çalışır.

Yada sadece SendNUIMessage'ların üstüne TriggerEvent olan kodları yapıştırabilirsin fakat sırası önemlidir.

DF
O zaman kesin çözümü paylaşayım sizinle.

Arabaya binen herkesin görmesini istiyorsanız.

clinet.lua'yı açın

Kod:
if(IsPedInAnyVehicle(Ped)) then
            local PedCar = GetVehiclePedIsIn(Ped, false)
            if PedCar and GetPedInVehicleSeat(PedCar, -1) == Ped then

Bu satırı bulun aşağıda ki ile değişin.

Kod:
            if PedCar then

Sadece şoför ve sağ ön koltukta oturanın görmesini istiyorsan
Kod:
            if PedCar then --and GetPedInVehicleSeat(PedCar, 0) == Ped then

DF
O zaman kesin çözümü paylaşayım sizinle.

Arabaya binen herkesin görmesini istiyorsanız.

clinet.lua'yı açın

Kod:
            if PedCar and GetPedInVehicleSeat(PedCar, -1) == Ped then

Bu satırı bulun aşağıda ki ile değişin.

Kod:
            if PedCar then

Sadece şoför ve sağ ön koltukta oturanın görmesini istiyorsan
Kod:
            if PedCar then --and GetPedInVehicleSeat(PedCar, 0) == Ped then
Başarılı olmuş kadir. Ben gerek duymadım sadece kemer yeterli olacaktır. Fakat yukarıda soranlar olmuş onlar için bayağı yararlı

DF
Arkadaşlar fazla ilgilenemiyorum şuan bir yandan yürüttüğüm launcher projem var diğer yandan bunda güzel güncellemeler düşünüyorum. Destek veren herkese teşekkür ederim zaten arkadaşlar yapmanız gerekenleri yazmışlar ben bunları hali hazırda scripte ekleyip sıradaki güncellemeyle paylaşacağım.

DF
Merhaba arkadaşlar. Gün içinde speedometer scripti paylaşmıştım. İstek üzerine scripte hız sabitleyici ve emniyet kemeri ekledim. Far göstergelerini kaldırıp onlar yerine ekledim. Scriptin orjinal dosyalarını silmeyeceğim isteyen orjinal hali ile kullanabilir.

BO8RVL.jpg

--Kurulum--
Zip içinden çıkan dosyayı resources klasörüne atın.
Server.cfg dosyasından start verin. (start speedometer / ensure speedometer)

--Tuş Kombinasyonları--
Emniyet Kemeri => K (Orjinalinde mevcut değil.)
Hız Sabitleyici => Caps Lock (Orjinalinde mevcut değil.)
Sağ-Sol Sinyal => Yön Tuşları (Orjinalinde F9-F10)

--Linkler--

---------------------
(Yeni)
(Yeni)
Benzin eklentisi var ve cok hizli bitiyor our eklenti ile cakisinca tuhaf benzin hatalari cikabiliyor bilgilendiriyim dedim

DF
Hazırda kurulu olan benzin eklentisinin huduyla bu scripti aynı aynda açarsanız ikisiniz farklı işlediğiniz göreceksiniz. speedometer/config.lua içindeki benzin kısmını kendi scriptinizle eşitlemeniz gerekmektedir. Şuan script LegacyFuel benzin scriptine entegre çalışmaktadır. Bunu düzenleyebilirsiniz.

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!