Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım DİSC-İNVENTORYHUD WEİGHT SİSTEMLİ

• Konbuyu başlatan karpuz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 350
  • Görüntüleme 47K
default envanterden de siliyor mu

Default envanterden kastın es_extended ile gelen mi?

İşin garibi şu, eşya silindi dedikten sonra server'i kapatıp açıyorum. Eşya gelmiş oluyor envantere. Sanırsam es_extended sürümü ile alakalı birşey.

Default envanterden kastın es_extended ile gelen mi?

İşin garibi şu, eşya silindi dedikten sonra server'i kapatıp açıyorum. Eşya gelmiş oluyor envantere. Sanırsam es_extended sürümü ile alakalı birşey.
ben bir deneyip yazacağım sebebini bulursam

ben bir deneyip yazacağım sebebini bulursam

Sorunu buldum, es_extended içindeki kod hatası yapmamdan kaynaklanıyormuş. Seni de rahatsız ettim şunun için kusura bakma tekrardan. :)

En son sürüm es_extended ile sorunsuz çalışıyor. Eline sağlık.

Envantere eklenen eşyalar, direk siliniyor. Sence sebebi ne olabilir? Bir hata da verdiğini görmüyorum.

Direkt bu sürümü kullanıyorum:

Eşya eklendiği gibi, silme sorgusunu çalıştırıyor.
O sürümü kullanmamalısın diye biliyorum, yanlış da olabilir.

Şu işaretlediğim kısma, removeinventory kodunu eklemişim yanlışıkla. Ondan kaynaklanıyormuş sorun.

Screenshot_1.png

Merhaba. Emeklerin için teşekkürler karpuz karpuz. Konuya destek veren arkadaşlara da teşekkürler.İnventory fotoğraf eklemek ile ilgili her hangi bir şey bulamadım.
esx_inventory 'de ki gibi __resource.lua dosyasın da olduğu gibi yol vererek bir sistem var mı ? Fotoğrafı ekledikten sonra sisteme nasıl göstereceğiz ? Dosyaları biraz karıştırdım Notepad++ ile kontrol ettim fotoğraflar ile ilgili her hangi bir girdi bulamadım. Bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleme:
Merhaba. Emeklerin içi teşekkürler karpuz karpuz. Ve diğer konuya destek veren arkadaşlara da teşekkürler.İnventory fotoğraf eklemek ile ilgili her hangi bir şey bulamadım.
esx_inventory 'de ki gibi __resource.lua dosyasın da olduğu gibi yol vererek bir sistem var mı ? Fotoğrafı ekledikten sonra sisteme nasıl göstereceğiz ? Dosyaları biraz karıştırdım Notepad++ ile kontrol ettim fotoğraflar ile ilgili her hangi bir girdi bulamadım.
database eklediğin itemin ismi ile aynı olan bir png dosyasını disc-inventoryhud/html/img/items klasörüne atarsan itemin resmi o olur. _resource.lua dosyasına eklemene gerek yok.

son extendenmode ve esssetial modenizi güncelledim şu uarıyı veriyor bi bilginiz varmı Untitled.png

türkçesi: veritabanınız es + esx depolama biçimini kullanıyor. bu extemode sürümü henüz bu depolama formatıyla tam uyumlu değildir. şu anda 'ex-1.1-uyumlu' üzerinde tam geriye dönük uyumluluk çalışıyoruz, lütfen bilgi için yukarıda

son extendenmode ve esssetial modenizi güncelledim şu uarıyı veriyor bi bilginiz varmıEkli dosyayı görüntüle 13571

türkçesi: veritabanınız es + esx depolama biçimini kullanıyor. bu extemode sürümü henüz bu depolama formatıyla tam uyumlu değildir. şu anda 'ex-1.1-uyumlu' üzerinde tam geriye dönük uyumluluk çalışıyoruz, lütfen bilgi için yukarıda
es+esx eski sürüm olması gerekiyor relasesden indirdiyseniz onla alakalıdır direk master versionu indirip dener misin.

yok denedim olmuyor. direk sizin fx serverlede denedim aynı hatayı veriyor. acaba kullnadığım vds ile alaklı olabilirmi yada xamp
hayır sanmıyorum sql dosyasını okuttuğuna emin misin? çünkü bunun kontrolünü users tablosuna göre yapıyor

bug bulundu ve güncelledi ilk sayfada neyi değiştirmeniz gerektiğini yazdım yeni indirenlerin yapmasına gerek yok dosyaları güncelledim.

karpuz bi tane itemden 101 tane verdiğinde 100 tanesi toplu oluyor fakat 1 tanesi ayrı oluyor slotlu yardımcı olurmusun şöyle oluyor

Ekli dosyalar

• 100limit.PNG
    100limit.PNG
    2.5 MB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
karpuz bi tane itemden 101 tane verdiğinde 100 tanesi toplu oluyor fakat 1 tanesi ayrı oluyor slotlu yardımcı olurmusun şöyle oluyor
bu benim paylaştığım envanter olduğuna emin misin ? değilse disc_inventory_itemdata tablosuna itemi ekleyip max yerine stack sayısını yazmalısın.
13752

Bu iki kodun
TriggerEvent('esx:onAddInventoryItem', self.source, item.name, item.count)
TriggerEvent('esx:onRemoveInventoryItem', self.source, item.name, item.count)
alttaki gibi değiştirilmesi eğer bu değişikliği yapmazsanız esxItem hatası alırsınız.
TriggerEvent('esx:onAddInventoryItem', self.source, item, count)
TriggerEvent('esx:onRemoveInventoryItem', self.source, item, count)
Eğer bu iki kodu başka bir scriptiniz kullanıyorsa o scripti ona göre düzenlemelisiniz mantığı çok farklı değil item.name ve item.countu item den alabilirsiniz elimde şuan örnek yok eğer kullanan bir script atarsanız mantığını daha iyi anlatabilirim.
Bu kodları nerede değiştirmem gerekiyor?

Benim yaşadığım problem sende de var sanırım, admin olmasan bile giveitem benzeri şeyleri kullanabiliyorsun. (Senin fxserverında)

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!