Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım DİSC-İNVENTORYHUD WEİGHT SİSTEMLİ

• Konbuyu başlatan karpuz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 350
  • Görüntüleme 48K
bagaj ve torpido ağırlıklarını nereden ayarlıyoruz torpido 30 kilo iken bagaj 5 kilo :D

Her aracın bagajı torpidosu sıkıntısız çalışıyor, şuana kadarda pek sıkıntı yaşamadım eline koluna sağlık. Fakat tek sorun "SultanRS" adlı aracın torpidosu açılıyor fakat bagajı çalışmıyor, açılıyor ama slotları felan gelmiyor.
disc-inventoryhud/config.lua oradan ayarlayabilirsin. Config.VehicleWeight ve slot var orada super katogorisi 0 olduğu için gözükmüyor.
[7] = 0, --Super

Kurulumda ki her şeyi aynı yaptım.Fakat olmuyor
yani herhangi bir hata alıyor musun veya envanteri açınca ne çıkıyor boş slot mu yoksa slotlar bile mi çıkmıyor.Eğer kashacters yüklediysen onu disc e uyarlaman gerek mesela.

bagaj ve torpido ağırlıklarını nereden ayarlıyoruz torpido 30 kilo iken bagaj 5 kilo :D
Üste nasıl değiştirebileceğini yazdım ayrıyeten torpido ağırlığı gibi şeyleri değiştirmek için.
disc-inventoryhud/server klasöründe drop, glovebox, stash dosyalarında slots = 15, -- Burayı istediğinle değiştir virgülü unutma!!!. maxweight = 10 Burayı istediğinle değiştir. slot sayısını ve max ağırlıklarını değiştirebilirsin.

Son düzenleme:
her şey iyi hoşta ben buglarını felanda fixledim release yapmayı düşünüyorum da şimdi bu player-hexid nin altında toplam ağırlık onun karşısında da limit var 0/50 gibi o limiti kaldırmayı bulamadım ya biliyor musun sen

her şey iyi hoşta ben buglarını felanda fixledim release yapmayı düşünüyorum da şimdi bu player-hexid nin altında toplam ağırlık onun karşısında da limit var 0/50 gibi o limiti kaldırmayı bulamadım ya biliyor musun sen
O limit değil slot sayısı.

tamam slot sayısını nasıl kaldırırız işte :D

tamam slot sayısını nasıl kaldırırız işte :D
disc-inventoryhud/html.ui.html
Kod:
<div id="player-slots" class="inv-slots">
    <span id="player-used">0</span>
    <span>/</span>
    <span id="player-max">10</span>
</div>
Kod:
<div id="other-slots" class="inv-slots">
    <span id="other-used">0</span>
    <span>/</span>
    <span id="other-max">10</span>
</div>
bu ikisini bul ve yorum satırına al.

bu inventory e geçtikten sonra mesleklerde topladığım hiçbir item envanterime gelmiyor nasıl çözebilirim

benim şimdi İtemi silmem gerekiyor fakat önemli İtemlar vs. olduğu için silemiyorum itemi silmeden parayı nasıl heidiql' e eklerim.

Bir adet daha bugu var mesela üzerim doluyken tavuk vb. toplamaya çalışırsam envanterim dolmuş olmasına rağmen itemi envantere ekliyor

Son düzenleme:
Bir adet daha bugu var mesela üzerim doluyken tavuk vb. toplamaya çalışırsam envanterim dolmuş olmasına rağmen itemi envantere ekliyor
Ekli dosyayı görüntüle 11637Ekli dosyayı görüntüle 11638
kardeşim o bug değil ağırlık sistemini oyuncuların sistem tarafında aldığı itemler scriptlerinin tüümüne entegre etmen gerekiyor. çok zor bişey değil meslekteki xPlayer.addInventoryitem(itemadı, item miktarı) kısmını bulup

Kod:
if xPlayer.canCarryItem("itemadı", itemmiktarı) then --- burda itemi alıp alamayacağını kontrol ediyo alabilecekse alt satıra geçiyo alamayacaksa elseden sonrakine kısman geçiyo oradada üzerin dolu bildirimi verdireceksi.
xPlayer.addInventoryItem("itemadı", itemmiktarı)-- burasıda orjinalde olan kısım
else
burayada eğer itemi taşıyamazsa vereceğiniz bildirimi eklemelisiniz.
end
bildirim

kardeşim o bug değil ağırlık sistemini oyuncuların sistem tarafında aldığı itemler scriptlerinin tüümüne entegre etmen gerekiyor. çok zor bişey değil meslekteki xPlayer.addInventoryitem(itemadı, item miktarı) kısmını bulup

Kod:
if xPlayer.canCarryItem("itemadı", itemmiktarı) then --- burda itemi alıp alamayacağını kontrol ediyo alabilecekse alt satıra geçiyo alamayacaksa elseden sonrakine kısman geçiyo oradada üzerin dolu bildirimi verdireceksi.
xPlayer.addInventoryItem("itemadı", itemmiktarı)-- burasıda orjinalde olan kısım
else
burayada eğer itemi taşıyamazsa vereceğiniz bildirimi eklemelisiniz.
end
bildirim
Teşekkür ederim fakat esx_jobs server kısmı karışık geldi nasıl düzenyelibiblirim tek bir fonksiyonu çoğu meslek için aynı kılmış galiba

Teşekkür ederim fakat esx_jobs server kısmı karışık geldi nasıl düzenyelibiblirim tek bir fonksiyonu çoğu meslek için aynı kılmış galiba

dedğiniz gibi orası karşık biraz ama kodalrın içinde var zaten çalışması lazm yani ama sistem ağırlığı extededten alıyo ordaki değere bakabilirmsiinz belkide orda alabilceği değer yüksetir
es_extendet = Config.MaxWeight değerini disc inventory player maxweighti ile eşitlemelisiniz standart 100
Config.MaxWeight = 100

bunu dene
Kod:
 if Config.RemoveItemsAfterRPDeath then
        for i=1, #xPlayer.inventory, 1 do
            if xPlayer.inventory[i].count > 0 then
                xPlayer.setInventoryItem(xPlayer.inventory[i].name, 0)
            end
        end
    end

malesef
xPlayer.setInventoryItem(xPlayer.inventory.name, 0)
şu kod ile user_inventorydeki değeri sıfır yapıyor ama disc_inventoryde kalıyo kullanılmıyo ama verile biliyor bu kodu değiştirmemiz yada bi kod daha ekleyip disc inventorydende sildirmemiz lazm galiba

açıldığında arkaplana nasıl blur ekleyebiliriz daha şık olur gibi

Okumuyor bende onu pek anlamadım

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!