Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Fivemturk Devrim Niteliğinde Yeni Nesil "baslat.bat"

Başarılı çalışma bitmiş halini merakla bekliyorum

Peki az çok anlayan biri kendi başlat.bat'ını ayarlayamayacak mı, altı üstü 2 satırlık şey? Kusura bakmayın ama gördüğüm en boş projelerden biri olmuş.

Peki az çok anlayan biri kendi başlat.bat'ını ayarlayamayacak mı, altı üstü 2 satırlık şey? Kusura bakmayın ama gördüğüm en boş projelerden biri olmuş.
Adam açıklamış zaten yorumları okudun mu ?

bu konu ile ilgili açıklamamı yaptım.

Baltalayıcı yorumlar kaldırılmıştır, lütfen konu altında tartışma çıkarıcak baltalayıcı yorumlar yapmayınız.

Elbette düşüncesi güzel bir şey fakat birkaç bana göre sorunları var bütün başlat.bat'lar FXServer'i base olarak alıyor, senin .bat'ın kullanılabilir olması için FXServer'e erişimin kaldırılması gerek ki başlat.bat'ı kişi kullanmak zorunda kalsın bu da yeni güncellemeler geldiğinde senin tekrardan dosyalarla uğraşıp şifrelemen olucaktır, bu benim düşüncem ama kimse internette herkese açık paylaşılan dosyalarının başkası tarafından şifrelenmesini istemez onun yerine belli başlı scriptleri lisanslatmak kişilere daha mantıklı gelecektir.

Elbette düşüncesi güzel bir şey fakat birkaç bana göre sorunları var bütün başlat.bat'lar FXServer'i base olarak alıyor, senin .bat'ın kullanılabilir olması için FXServer'e erişimin kaldırılması gerek ki başlat.bat'ı kişi kullanmak zorunda kalsın bu da yeni güncellemeler geldiğinde senin tekrardan dosyalarla uğraşıp şifrelemen olucaktır, bu benim düşüncem ama kimse internette herkese açık paylaşılan dosyalarının başkası tarafından şifrelenmesini istemez onun yerine belli başlı scriptleri lisanslatmak kişilere daha mantıklı gelecektir.
öncelikle önerilerin için teşekkür ederim :) Fakat FXSERVER i base alma gibi bir durum söz konusu değil. Anladığım kadarıyla baslat.bat ile FXServer arasında her iki taraf üzerinden köprü gibi birşey kurulduğunu düşünüyorsun. Dediğim gibi öyle birşey yok bat veya exe içerisinden fxserver in bulunduğu lokasyonu yazman yetiyor :)
(doğrumu anladım bilmiyorum)

öncelikle önerilerin için teşekkür ederim :) Fakat FXSERVER i base alma gibi bir durum söz konusu değil. Anladığım kadarıyla baslat.bat ile FXServer arasında her iki taraf üzerinden köprü gibi birşey kurulduğunu düşünüyorsun. Dediğim gibi öyle birşey yok bat veya exe içerisinden fxserver in bulunduğu lokasyonu yazman yetiyor :)
(doğrumu anladım bilmiyorum)
Seninde dediğin gibi FXServer'in lokasyonunu yazman yeterli oluyor adam başka bir .bat dosyası oluşturup FXServer ile sunucusunu yine başlatabilir demek istediğim buydu diyelim ki sen FXServer'e bir türlü erişimini ayarladın ve senin .bat dosyan harici bir dosya ile çalıştırılamıyor bu seferde FiveM taraflı dosyalara güncelleme geldiğinde FXServer'i sen her FiveM taraflı güncelleme geldiğinde güncellemen gerekicek bu da epey bir uğraştırıcı şey üstelik .bat dosyasını şifrelesen bile kişi dumplayıp scriptleri alıp başka bir altyapıya scriptleri atıp startı verebilir. Yaptığın şey işlevsiz demiyorum fakat uğraşmana pek gerek olduğunu düşünmüyorum onun yerine dump'ı engelleyebilirsen bu daha çok oyuncunun ilgisini çekecektir emin olabilirsin.

Seninde dediğin gibi FXServer'in lokasyonunu yazman yeterli oluyor adam başka bir .bat dosyası oluşturup FXServer ile sunucusunu yine başlatabilir demek istediğim buydu diyelim ki sen FXServer'e bir türlü erişimini ayarladın ve senin .bat dosyan harici bir dosya ile çalıştırılamıyor bu seferde FiveM taraflı dosyalara güncelleme geldiğinde FXServer'i sen her FiveM taraflı güncelleme geldiğinde güncellemen gerekicek bu da epey bir uğraştırıcı şey üstelik .bat dosyasını şifrelesen bile kişi dumplayıp scriptleri alıp başka bir altyapıya scriptleri atıp startı verebilir. Yaptığın şey işlevsiz demiyorum fakat uğraşmana pek gerek olduğunu düşünmüyorum onun yerine dump'ı engelleyebilirsen bu daha çok oyuncunun ilgisini çekecektir emin olabilirsin.
katılıyorum çok uğraşmalı. Eğer kafa patlatsak çok etkili bi sistem olabilir ama...

Selamlar,

Uzun süredir aklımda olan ve diğer lisans sistemlerine nazaran basit, stabil, etkili bir sistem yaptım

Sistemin işleyişi şu şekilde ;

Paketi Çalıştırcak Kişi İlk Olarak Şu Ekran İle Karşılacaktır :

Ekli dosyayı görüntüle 34218

Kişi kullanıcı adı ve şifresini girdikten sonra şu ekran ile karşılaşacak ;

Ekli dosyayı görüntüle 34221

(altı çizili alanda kişinin kullanıcı adı neyse o yazar) Eğer şifre doğru girilir ise ;

Ekli dosyayı görüntüle 34222

Enter tuşuna basılır ise ;
Ekli dosyayı görüntüle 34223

Paket açılacaktır :)

Henüz satışınımı yapsam yoksa ücretsiz olarak mı paylaşsam karar veremedim

gördüğünüz şey çoğu batch programmer in yapabileceği birşey ancak .BAT için şifreleme bulunmuyor.
0 dan bat kodlarını şifrelemek için bir sistem yapmalıyım. Eğer sistem başarılı olur ise 15 TL gibi makül bir fiyata satmayı planlıyorum

Sistem başarısız olur ise kesin olarak paylaşacağım sistemi :)

Henüz beta aşamasında bu sistem üzerinde çok fazla fikrim var

iyi günler :)
içindeki scriptler ve server kopyalanır bi boka yaramaz yani

Sana küçük bir önerim bunu python, java, cs gibi kodlama dilleriyle command prompt uygulaması yapabilirsin, yapmaz isen ben fikrine çökeceğim çok beğendim :D

Selamlar,

Uzun süredir aklımda olan ve diğer lisans sistemlerine nazaran basit, stabil, etkili bir sistem yaptım

Sistemin işleyişi şu şekilde ;

Paketi Çalıştırcak Kişi İlk Olarak Şu Ekran İle Karşılacaktır :

Ekli dosyayı görüntüle 34218

Kişi kullanıcı adı ve şifresini girdikten sonra şu ekran ile karşılaşacak ;

Ekli dosyayı görüntüle 34221

(altı çizili alanda kişinin kullanıcı adı neyse o yazar) Eğer şifre doğru girilir ise ;

Ekli dosyayı görüntüle 34222

Enter tuşuna basılır ise ;
Ekli dosyayı görüntüle 34223

Paket açılacaktır :)

Henüz satışınımı yapsam yoksa ücretsiz olarak mı paylaşsam karar veremedim

gördüğünüz şey çoğu batch programmer in yapabileceği birşey ancak .BAT için şifreleme bulunmuyor.
0 dan bat kodlarını şifrelemek için bir sistem yapmalıyım. Eğer sistem başarılı olur ise 15 TL gibi makül bir fiyata satmayı planlıyorum

Sistem başarısız olur ise kesin olarak paylaşacağım sistemi :)

Henüz beta aşamasında bu sistem üzerinde çok fazla fikrim var

iyi günler :)
yeni başlat bat oluşturup başlatırım serveri kardaş o nasıl olcak

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!