Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paket Devrim Niteliğinde +140 FPS Sorunsuz Paket!

cesqueax

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba. Bugün sizlere altyapısını kendim oluşturduğum extendedmode altyapılı paketin iç detaylarını anlatmak istiyorum. Paket tam olarak bitmiş değil. Yaklaşık 5 gün içerisinde altyapısı tamamen sorunsuz bir şekilde bitmiş olacak.

Neden devrim niteliğinde?
Forum üzerinde paylaşılan bütün paketlerde genel itibariyle FPS problemi ve hat kullanımının yüksekliği konusunda problemler var. Hat kullanımlarını şu şekilde paylaşayım:

Nxax7G.png

Genel itibariyle size paket yapımcıları kullanıcı başına 1mbps gibi bir ortalama verirler. Sunucuda 15 online varken verdiği değerleri yukarıda görebilirsiniz.

Paket yapan kişilerin çoğu internetten bulduğu her scripti olduğu gibi koyup birleştirip paket yaptıklarını zannedip insanlara satıyorlar. Sunucunun kaynak dosyalarına bir bakıyorsunuz, 350-400 resourceye kadar dayanıyor.

McbfN0.png

Devrim niteliğinde kılan bir başka konu script sayısı. Altyapı tamamen bana ait olduğu için birçok önemli fonksiyonu optimize edip, bir çekirdek içerisinde topladım. Sunucunun tamamı 90 scriptten oluşuyor.

2RjsE3r.png

Ve core'un kullandığı CPU ve yediği ms değerleride gördüğünüz gibi. Aynı şekilde resmon değerlerinide paylaşayım:

AGx4yC.png

Sizi diğer kişiler gibi paketin içerisinde bulunan salak saçma özellikler ile sıkmak yerine, performans açısından yaptığım paketin ne durumda olduğunu göstermek istedim. Yorumlarınız benim için çok önemli. İyi yada kötü bütün eleştirilerinizi bekliyorum, teşekkürler :)

Edit: Sunucuda 90 resource bulunması sizi yanıltmasın. Normalde 280 resource bulunan eski paketimden bu altyapıyı oluşturdum. Hiçbir eksiği yada gediği yok.

Son düzenleme:
hocam 90 scriptler aslinda 200 olmasi lazim ama yinede sen bilirisn xD :)

İndirme Linkini Bulamadımda Ne Tarafta Acaba

Sanki 90 scriptle 140 fps normal değilmi ahbap?
Zaten konuyu açma amacım bu. Scriptler optimize edilip, sadeleştirilip tek bir çatı altında toplandı. Şu an gördüğün paketin, fivem server listesindeki ilk 10 sunucudan bir eksiği yok, fazlası var :D

Sadece performans üzerinden satmaya çalıştığında bir yere varılmayacak gibi geliyor çünkü daha pakette hangi envanter var o bile belirtilmemiş. Bence bu 90 scriptin içinde neler olduğunu detaylandırmalısın. İyi satışlar dilerim.

Sadece performans üzerinden satmaya çalıştığında bir yere varılmayacak gibi geliyor çünkü daha pakette hangi envanter var o bile belirtilmemiş. Bence bu 90 scriptin içinde neler olduğunu detaylandırmalısın. İyi satışlar dilerim.
Envanter scripti bana ait ve altyapı olarak extendedmode kullanıyor. Paketin temeli ESX fakat disc içinde paket düzenlenebilir. Satışını şu anda yapmayı düşünmüyorum sadece fikirlerinizi merak ettiğim için konuyu açmak istedim, yorumun için teşekkür ederim.

Envanter scripti bana ait ve altyapı olarak extendedmode kullanıyor. Paketin temeli ESX fakat disc içinde paket düzenlenebilir. Satışını şu anda yapmayı düşünmüyorum sadece fikirlerinizi merak ettiğim için konuyu açmak istedim, yorumun için teşekkür ederim.
Anladım eline sağlık ?

Ne bileyim, scriptlerin başına kendi ismini koyan ve core yapan birine göre... Fazla inandırıcı gelmedi.
İnandırıcı gelmeyen şey ne onu anlamadım :D Scriptleri optimize edip, bir scriptin içerisinde birleştirip, altyapı oluşturdum. Düzen, nizam ve ekstradan altyapıya eklediğim scriptlerin optimizasyonunu yaptığım için sunucuda FPS artışı sağlıyor.

İnanılmayacak kadar bilgi gerektiren bir konu değil. (bence)

İnandırıcı gelmeyen şey ne onu anlamadım :D Scriptleri optimize edip, bir scriptin içerisinde birleştirip, altyapı oluşturdum. Düzen, nizam ve ekstradan altyapıya eklediğim scriptlerin optimizasyonunu yaptığım için sunucuda FPS artışı sağlıyor.

İnanılmayacak kadar bilgi gerektiren bir konu değil. (bence)
Hocam inandırıcı olmayan envanteri sizin yapmanız

:D 100 kişideyken mysql async ve extendedmode ticklerini göster sonra görelim paketin devrimmi değilmi

Başarılar dilerim, benim ilgimi çekti​

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!