Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Web Panel [Devrim Niteliğinde] Hypernovus Server Watching Panel

mehmetefeerkan

Üye
FT Kullanıcı
Discord
marlboroghini
70734

^^^gifi yüklemesi biraz sürecek.

--
Bu paneli anlamanız için, önce FiveM sunucularının nasıl Serverlist'e düştüğünü anlatayım.
FXServer'ı startladığınızda, FXServer 4endpoint, yani dışarıdan erişilebiliecek bir web sayfası* oluşturur.
1-Bunlardan biri info.json, sunucu ismi, oyuncu sayısı, scriptler, convarlar, key sahibi gibi verileri içerir.
2-Diğeri dynamic.json, cfx.re/join linklerine yansıyacak veri burada bulunur, ve en sık güncellenen endpoint'tir.
3-Diğeri de players.json. Sunucudaki oyuncular hakkında bilgi verir. (Sadece IC ID'si, hex, lisans, discord vb. bilgiler) (Dürüst olayım, 2021 Mart-Temmuz ayları arası sattığım bot metodunu bu players.json'u değiştirerek başarmıştım :d)
4-Sonuncusunu hala üstünde çalıştığım bir exploit üstünde kullandığım için açıklamayacağım henüz.

Şimdi, siz heartbeat gönderdiğinizde sunucu herhangi bir veri gönderiminde bulunmaz. Bu heartbeat'i gören FiveM ana sunucuları (evet, çoğul), sunucudaki bu 1,2,3 numaralı endpoint'leri tarar ve bu verileri görür. Ve bu okunan veri geçici bir Redis veritabanında tutulur. Bu tutulan veriler serverlist'e düşer.
Ancak, bu tutulan veride olup ta serverlist sayfasına çıkmayan veriler ver.
Onu geçtim. bu veriden yapılabilinecek yorumlama gerçekten çok fazla.

Bu gördüğünüz panelin backend tarafı hem bu ana sunucularda tutulan veriye, hem de IP bilgisi sayesinde direkt olarak sunucuların endpointlerine tarama gerçekleştirir ve bu bilgileri komplike bir algoritmayla yorumlar. Bu yorumlamanın içinde :

• Bir sunucunun günde kaç defa düştüğü (kapandığı demiyorum, düştüğü)
  • Bir sunucunun günde kaç defa kapandığı
  • Bir sunucunun oyuncularının ortalama pingi
  • Bir sunucunun oyuncularının ortalama rolde kalma süreleri
  • Bir sunucunun key sahibinin başka kaç keye sahip olduğu
  • Bir sunucunun key'inin kaç yaşında olduğu
  • Bir sunucunun en fazla kimin scriptlerini kullandığı
  • Bir sunucunun script altyapısı
  • Bir sunucunun kendi altyapısını kullanıp kullanmadığı
  • Bir sunucunun developer'ının kim olduğu
  • Bir sunucunun nerede barındığı
  • Bir sunucunun barındığı IP bloğunda başka hangi FiveM sunucularının barındığı
  • Bir sunucunun Türkiye'nin hangi bölgelerinde kaç ping çektiği
  • Bir sunucunun saat-oyuncu yoğunluk grafiği
  • Bir sunucunun saat-oyuncu adet grafiği
  • Bir sunucunun oyunda kalma-oyuncu grafiği
  • Bir sunucunun yönetim ekibinin kaç saat aktif olduğu (hala alpha'da)
  • Bir sunucunun scriptlerinin ortalama ne kadar optimize olduğu (üşenmedim, optimizasyonları not ettim, evet)
  • Bir sunucunun 80, 40120, 3306 gibi portlarından güvenlik açığı olup olmadığı
  • Bir sunucuda hileci biri olup olmadığı (teşekkürler cracked FYAC global banlist!)
    gibi yorumlamalar bulunabiliyor.

Piyasa genelinde de :
  • Fivem Türkiye'deki aktif toplam oyuncu sayısı
  • Türkiye'deki FiveM Sunucularının en çok hangi developer'ın scriptlerini kullandığı
  • Türkiye'deki FiveM Sunucularının en çok hangi konseptte olduğı
  • Türkiye'deki FiveM Sunucularının Prime Time'ı
  • Türkiye'deki FiveM Sunucularının en çok hangi altyapıyı kullandığı
  • Türkiye'deki FiveM sunucularının en yeni açılmış olanı
  • Türkiye'deki FiveM sunucularının en eski açılmış olanı
  • Türkyie'deki FiveM sunucularının en çok hangi hostingi tercih ettiği
    gibi yorumlamalar yapabiliyor.

Bu kadar verinin kimin ne işine yarayacağını kimse bilemez. Ben bile bu kadar veriden işe yarayacak anca 10-11 tane bulabildim. Ancak meraklısından tutun hosting firmasına, herkes çok farklı işlevler bulabilir bu veriye.

Çok yakında hypernovus.mehmetefeerkan.github.io adresinde barınacaktır. Son testleri bitiriyorum. Tasarımda da Tron:Legacy filminde ENCOM firmasında yapılan toplantıdaki dokunmatik sunum ekranından esinlenen bir tasarımın üstünden yürüdüm. Yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılar.

Ekli dosyalar

• 1645153678186.png
    1645153678186.png
    39.3 KB · Görüntüleme: 211

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!