Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Unity Kullanarak C# İle Yaptığım *Open Source* Basit Oyun

lildopeee

Üye
Yasaklandı
FT Kullanıcı
Discord
lil.dopeee#9999
Selamlar

FiveM den başlayarak kendilerini yazılım konusunda tıpkı benim gibi ileri atmak isteyen kişiler olduğunu biliyorum
Genellikle bu dijital oyun tasarımı vs. Gibi işler oluyor

Bu Unity üzerindeki ilk projem. Üstünde çok durmadım çeşitli açıkları ve eksiklikleri olsun istedim ki kendinizi geliştirebilirsiniz
Çeşitli rehberler izleyerek yaptım gördüğünüz basit oyunu

Mesela assetleri eline geçen arkadaş şunları ekleyebilir ve düzenleyebilir

1- Gördüğünüz şey flappy bird mantığında sanki. Kılıçlar yönlerini değiştirip doğrudan karaktere doğru ilerleyebilir
2- Kaliteli düzgün bi UI
3-Sprite değişikliliği ve Shader eklenmesi
4-Skor sayacı
5-Oyun ilerledikçe oyunun zorlaşması

Gibi gibi şeyler ekleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Prewiew :

Kalite dolayısıyla görüntü fazlasıyla kötü. Orjinali :
33806

All Assets :

VT :

İyi çalışmalar, iyi günler

Çok oyunculu indie oyunların tuttuğu bu dönemde (among us'ta unity yapımı bu arada), kendi ekiplerini oluşturup ilk başta basit projeler yapılabilir böylece ekip uyumu görünür, sonrasında orta derece yapılabilir hedefler koyup ondan sonra onları gerçekleştirip deneyim kazandıktan sonra:
-Üzerine düşünülmüş
-Pazar ihtiyacı olduğu düşünülen

-Hayalperest olmayan, realistik
Projelere imza atmak en iyi karar olacaktır.

(tekrar dikkat çekmek istiyorum unitye başlar başlamaz kendinizi geliştirmeden ana hedefe yürürseniz bir sürü sorunla karşılaşıp yılabilirsiniz)

Forumda yeniyim, yazım çok sade gözükebilir kusura bakmayın.

Ekipsiz bir proje ortaya çıkarmak imkansızdır bence, çünkü hem yazılım hem modelleme hem ui hem tasarım ile profesyonelce uğraşabilen biri bile olsanız bile zamanınız boşa gider

Çok oyunculu indie oyunların tuttuğu bu dönemde (among us'ta unity yapımı bu arada), kendi ekiplerini oluşturup ilk başta basit projeler yapılabilir böylece ekip uyumu görünür, sonrasında orta derece yapılabilir hedefler koyup ondan sonra onları gerçekleştirip deneyim kazandıktan sonra:
-Üzerine düşünülmüş
-Pazar ihtiyacı olduğu düşünülen

-Hayalperest olmayan, realistik
Projelere imza atmak en iyi karar olacaktır.

(tekrar dikkat çekmek istiyorum unitye başlar başlamaz kendinizi geliştirmeden ana hedefe yürürseniz bir sürü sorunla karşılaşıp yılabilirsiniz)

Forumda yeniyim, yazım çok sade gözükebilir kusura bakmayın.
katılıyorum

Herhangi bir ekibin yoksa yardımcı olabilirim, her türlü konu için yardıma hazırım.

Herhangi bir ekibin yoksa yardımcı olabilirim, her türlü konu için yardıma hazırım.
öncelikle teşekkür ederim dostum :) UNITY üzerinde yeniyim. FiveM den uzaklaşmak istiyorum uzaklaşarak ulaşmak istediğim yer ise dijital oyun tasarımı
dediğim gibi unity üzerinde yeniyim mükemmel bir ekip arkadaşı olamam belki ama... lil.dopeee#9999 :)

Sorun değil. Unity ile daha önce birçok proje yaptım. Dediğin gibi, önemli olan Unity kullanırken kendini geliştirmen ve fazlası için çabalamaktır.
En kısa sürede ekleyeceğim.

Çok güzel olmuş, ellerine kollarına bacaklarına zekana beynine omzuna kemiklerine kılcal damarlarına damarlarına parmaklarına kıllarına tırnaklarına sağlık :D ❤ ? ;)

Çok güzel olmuş, ellerine kollarına bacaklarına zekana beynine omzuna kemiklerine kılcal damarlarına damarlarına parmaklarına kıllarına tırnaklarına sağlık :D ❤ ? ;)
canını yerim senin emğoğlu

Sonunda forumda C# ile ilgilenen biri çıktı eline sağlık başarılar. C++ Unreal Engine’ye geçmeni tavsiye ederim sonraki adım olarak. Kendini her geçen gün geliştirmen güzel .

Sonunda forumda C# ile ilgilenen biri çıktı eline sağlık başarılar. C++ Unreal Engine’ye geçmeni tavsiye ederim sonraki adım olarak. Kendini her geçen gün geliştirmen güzel .
Teşekkür ederim. C++ Gözümü çok korkutuyor Unreal bencede çok daha gelişmiş sorunsuz modern bir motor. C# de ciddi projeler yapıp kendimi hazır hissettiğimde mutlaka geçeceğim Unreal a teşekkürler tekrardan :)

at0mun gösteridiği şekilde ama eline sağlık güzel olmuş

öncelikle teşekkür ederim dostum :) UNITY üzerinde yeniyim. FiveM den uzaklaşmak istiyorum uzaklaşarak ulaşmak istediğim yer ise dijital oyun tasarımı
dediğim gibi unity üzerinde yeniyim mükemmel bir ekip arkadaşı olamam belki ama... lil.dopeee#9999 :)
Sana yardım etmek isterim kadim dostum. C# ve C++ üzerinden ilerliyorum bende.

at0mun gösteridiği şekilde ama eline sağlık güzel olmuş
aynen ilk başta izleyerek aynısını yapmayı denedim yaptımda sonrasında spriteları değiştirdim 3-5 bişey değiştirdim ve bağzı şeyleri sildim
şimdi ise o sprite ve assetlerin bir kısmını kullanarak birazcık daha ileri seviye bir platform oyunu yapmayı deneyeceğim çeşitli yerlerdenn kodlar topladım üzerine ekleme yaptım vesayre

Yararlı Bir Paylaşım Olmuş Eline Sağlık

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!