Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Trojen Dolandırıcılığı

orcunxd

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
discord.gg
Trojen isimli şahıstan kendisinin de tanıtım olarak atmış olduğu https://www.fivemturk.com/threads/ucretli-town-paket.35976/ paketini aldım ve özellikle test sunucusunun olup olmadığını sordum. Daha sonrasında dumplandığını söyleyerek test sunucusunun olmadığını belirtti ve daha sonrasında paketin tanıtımı olarak üstteki linki attı. Ben de paketin qbcore olup olmadığını sorduğumda bana qbcore olduğunu söyledi ve ben de ona dayanarak bu pakete 1250tl bir para attım. Daha sonrasında kendisi paketi 10 dakika içerisinde iletti fakat içerisinden sql çıkmadı. Bunun üzerine sürekli olarak iletişim kurmaya çalışmama rağmen atacağım atacağım gün içinde atarım diyerekten bana bu sql dosyasını 2 gün sonra attı (ayın 9'unda istedim kendisi 11'inde attı.) ve üstüne bir tek bana küfür etmediği kaldı kendisinin. Bana zamanının olmadığını ve kendisinin de insan olduğunu belirtti fakat başkasından aldığım paket için kişi ile sürekli olarak irtibat ve diyalog kurabiliyorsak senin ne ayrıcalığın var? Madem bir hizmet satıyorsun o hizmetinin arkasında durmak zorundasın. Eğer oldu da durmayacaksın, o zaman para ile hizmet satmayacaksın. Neyse daha sonrasında baktım paketi indirdm bir de ne göreyim adam direkt bana fx serverdan bir tane sunucu kurup üzerine scriptleri atarak bir paket yollamış. Qb isimli klasöre girince otobüs mesleğinden tut kamyonculuğa kadar full şehirdeki meslekleri içeriyor. Ayrıca balık tutmadır polis jobudur hepsi bozuk ve görsellerden alakasız. Sunucuya girince 2-3 ayrı multicharacter açılıyor spawn selector 2 ayrı script olarak var 2 ayrı envanter ekstradan targetta hiçbir şey düzgün ayarlanmamış yani kısacası daha paketin ilk aşamasını bana atıyor kendisi. Sonrasında en azından fix bir paket atmasını onun üzerinde kordinatları değiştirip startlayabileceğimi söylediğimde bana kendisine 500 tl daha ödersem fix ve güzel bir paketini atacağını söylüyor e ben de diyorum ki alayım artık da sunucuyu bir şekilde açayım da ne olursa olsun diyip 350 tl daha atıyorum 150 sini de sonra atacak şekilde anlaşıyoruz. Daha sonra bana 150 tl olan borcu 400olduğunu söylüyor ve ben zaten orada artık kopuyorum ve zaten indirdiğim paketten de bir hayır görmüyorum. Ben de sunucusundan quitliyorum paketini falan siliyorum bunun sadece kasaba paketini bırakıyorum içinden mapi alırım en azından falan fistan diyerekten ve ne hikmetse bana anca sunucusundan quit atınca parasını istemek için yazıyor. Kısacası BU ARKADAŞTAN HİZMET ALMAYIN ALDIRTMAYIN! beni 1600tl dolandırdı sizi de dolandırmasın arkadaşlar. Saygılar iyi akşamlar sizlere.

resim_2023-11-15_001527554.png

1699996550548-png.89785

1699996593529.png

1699996741346.png

1699999427436.png

1699997620725.png

1699997700886.png

1699997721586.png

1699997735255.png

1699997767109.png

1699997800876.png

1699997820762.png
1699998021020.png
1699998040542.png
1699998056230.png
1699998114090.png

Ekli dosyalar

• 1699996550548.png
    1699996550548.png
    60.7 KB · Görüntüleme: 253
Son düzenleme:
Her şey açık ve şeffaf arkadaşlar umarım başkalarını da dolandıramaz bu şahıs...

Öncelikle geçmiş olsun bra kimseye kötü konuşmak istemem ama bizde satış yapıyoruz müşterilerimize bana böyle etiket atma gerginleşirim vs diye cümle kullanmadık hiç bir zaman para ile satılan bir şey var ise ortada sonuna kadar arkasında durulup arkası getirilmelidir arkadaş sana bozuk bir şey sattıysa bunu ücretsiz düzeltmesi lazım bir de utanmadan ekstra para istemiş gerçekten sıkıntı bir hal almaya başladı burası :D

Herkese selam, Kasaba paketimi istedi sağladım. Aynı gün başka bir arkadaşa daha sattım. Bana hatalı bir dönüş yapmadı. Arkadaşı daha önceden tanıyorum. Sürekli bana DM atan birisi. Kasaba paketini aldıklatan sonra hatalar olduğunu söyledi liste atmasını ve bir sorun varsa düzelteceğimi söyledim. Kendisi de onayladı sonrasında başka bir paketimi istedi tanıdığım için kendisini kırmadım. Gönderdim, teşekkür etti ufak bir fark istedim çünkü kasaba paketi açık kaynak kodlu ve kendi yaptığım ESC haritası da içerisinde. 76 Adet ticket açıp dolandırıcı muamelesi çektiği için arkadaşa 76 kere etiket atmamasını rica ettim. Kendisi satış bitane kadar şikayetçi değildi. Paketleleri teslim aldıktan sonra dönüş yapmadı hata vs çıktı yazmadı. Herkesin kendi fikri İyi Forumlar dilerim.

Her şey açık ve şeffaf arkadaşlar umarım başkalarını da dolandıramaz bu şahıs...
200'den fazla referansım var nadir böyle sorunlar yaşıyoruz. Kendimde bir sorun olduğunu düşünmüyorum varsa konuşur herkesle birlikte açık bir şekilde sorunumu çözerim.

2021'den beri tanışıyoruz Orçun ile benim sunucumda da oynadı, çalıştığım sunucularda da oynadı. Kendisi ile bir anlaşmazlık yaşadık. Herkese açık bir platform Satış discordumda gelip fikrini Feedback kanalında da bu yorumlarını belirtirsen sevinirim. 100'den fazla iyi yorum varda kötü yorum yok kötü yorumlara da ihtiyacımız var kendimizi geliştirmek için.

Herkese selam, Kasaba paketimi istedi sağladım. Aynı gün başka bir arkadaşa daha sattım. Bana hatalı bir dönüş yapmadı. Arkadaşı daha önceden tanıyorum. Sürekli bana DM atan birisi. Kasaba paketini aldıklatan sonra hatalar olduğunu söyledi liste atmasını ve bir sorun varsa düzelteceğimi söyledim. Kendisi de onayladı sonrasında başka bir paketimi istedi tanıdığım için kendisini kırmadım. Gönderdim, teşekkür etti ufak bir fark istedim çünkü kasaba paketi açık kaynak kodlu ve kendi yaptığım ESC haritası da içerisinde. 76 Adet ticket açıp dolandırıcı muamelesi çektiği için arkadaşa 76 kere etiket atmamasını rica ettim. Kendisi satış bitane kadar şikayetçi değildi. Paketleleri teslim aldıktan sonra dönüş yapmadı hata vs çıktı yazmadı. Herkesin kendi fikri İyi Forumlar dilerim.
76 ticket açmışım? 1 ticketta 2 kere etiketledim

Öncelikle geçmiş olsun bra kimseye kötü konuşmak istemem ama bizde satış yapıyoruz müşterilerimize bana böyle etiket atma gerginleşirim vs diye cümle kullanmadık hiç bir zaman para ile satılan bir şey var ise ortada sonuna kadar arkasında durulup arkası getirilmelidir arkadaş sana bozuk bir şey sattıysa bunu ücretsiz düzeltmesi lazım bir de utanmadan ekstra para istemiş gerçekten sıkıntı bir hal almaya başladı burası :D
öyle reisim ben de bu tarz bir paylaşımın olmasını istemezdim ama ben atmam o atmaz o susarsa bu tarz insanlar daha çok satış yapıp daha fazla insan mağdur kalacaktır.

1250 TL = 43$ ve open source.

Hiçbir şey bilmesem bile bunun sagdan soldan toplanan scriptlerin birikintisi oldugunu anlardim.

Herhangi bir sorun yok arkadas paketi oyle yapmis olabilir , fakat sana her turlu destegi vermek zorunda hayirdir gerginlesirim vesaire para senin hizmeti satiyorsa Trojen Trojen paket sorunsuz hale gelene kadar destek vermek zorunda.

Aksi taktirde bence de dolandiricilik 👍.

Ayrica yogundum ayağı da hiç sevmedigim tarz tavirlar parayi alana kadar yogun degilsin çatur çutur yazarsin ama paketi verirken mi yogunluk :)

Gecmis olsun demeyecem para yedirmeyi seven tiplerdensin umarim ders olur.

Hiçbir şey bilmesem bile bunun sagdan soldan toplanan scriptlerin birikintisi oldugunu anlardim.

Herhangi bir sorun yok arkadas paketi oyle yapmis olabilir , fakat sana her turlu destegi vermek zorunda hayirdir gerginlesirim vesaire para senin hizmeti satiyorsa Trojen Trojen paket sorunsuz hale gelene kadar destek vermek zorunda.

Ayrica yogundum ayağı da hiç sevmedigim tarz tavirlar parayi alana kadar yogun degilsin çatur çutur yazarsin ama paketi verirken mi yogunluk :)

Düşüncene katılıyorum ben de farkındaydım paketin kalitesinin fakat ihtiyaç ve kısıtlı zamandan ötürü düşük fiyatlı paket alıp üzerine bizler developer tutarak bir şeyler katacaktık fakat maalesef öyle olmadı...

Trojen'i tanımam, tanışmayız, bir sorunum da yok. Fakat Forumda gördüğüm kadarıyla aynı paketleri farklı farklı kullanıyo.
Mesela v1 paketinde multichar np style ise v2'de qb edit. Yaptığı paketlerin hepsinde bak bu diğerinden farklıymış diyebileceğim bir şey "görmedim".
Satın almadan önce araştırma yapmak en iyisi. Geçmiş olsun.

Trojen'i tanımam, tanışmayız, bir sorunum da yok. Fakat Forumda gördüğüm kadarıyla aynı paketleri farklı farklı kullanıyo.
Mesela v1 paketinde multichar np style ise v2'de qb edit. Yaptığı paketlerin hepsinde bak bu diğerinden farklıymış diyebileceğim bir şey "görmedim".
Satın almadan önce araştırma yapmak en iyisi. Geçmiş olsun.
Doğrudur ama acele iş sonucu yaşanmış bir kaza oldu 😅

Arkadaşa zaten hata varsa düzelteceğimi söyledim sonrasında benim bir başka paketimi istedi ve anlaştık gönderim sağladım sonrasında ise bana yazmadı.

Bu arkadaşın forumda zaten bir sürü dolandırıcılık hakkında konusu var neden böyle adamları barındırıyorlar anlamıyorum. Birden fazla dolandırıcılık konusu açılan adamla ticaret yapılmaması ve forumdan uzaklaştırmak gerekir. Adamın ekmeğine bal sürüyorlar.
Müşteri memnuniyeti çok önemli hatalı faket satıyorsan ya hataları fixlersin teslim edersin.Yada satmazsın ben burada satın alan adama destek veriyorum. orcunxd orcunxd haklı bu konuda.
Yetkililer ilgilenmesi gerekiyor artık.

Bu arkadaşın forumda zaten bir sürü dolandırıcılık hakkında konusu var neden böyle adamları barındırıyorlar anlamıyorum. Birden fazla dolandırıcılık konusu açılan adamla ticaret yapılmaması ve forumdan uzaklaştırmak gerekir. Adamın ekmeğine bal sürüyorlar.
Müşteri memnuniyeti çok önemli hatalı faket satıyorsan ya hataları fixlersin teslim edersin.Yada satmazsın ben burada satın alan adama destek veriyorum. orcunxd orcunxd haklı bu konuda.
Yetkililer ilgilenmesi gerekiyor artık.
Açılan konuların çoğu kapatılmıştır. Düzeltileceğini yazmıştım hataların kendisi dönüş yapmamayı tercih etti. İyi forumlar.

Açılan konuların çoğu kapatılmıştır. Düzeltileceğini yazmıştım hataların kendisi dönüş yapmamayı tercih etti. İyi forumlar.
Ben sana dönüş yapmadım mı? Görsellerde her şey açık şekilde var böyle ilgisiz bir hizmet almaktansa almayıp insanları da bilgilendirmeyi tercih ederim. Asla ve asla "NW WORKSHOP" isimli firmadan Alışveriş YAPMAYIN YAPTIRMAYIN.

reis tamamen senin eşşekliğin, adam seni 3 kere dolandırmış ayak üstü. trojende zaten developer değil sadece yabancı forumlardan aldığı free scriptleri temel pakete ekleyip çalıştıran birisi. kimseye tavsiye etmem. bi ara aynı şeyi bize de denemişti, olay en son dava açıcam felan oldu. isim soy isim ilettim bekliyoruz 2021 den beri bakalım inşallah açmıştır alkjsdlkajsdlkasd .
max yaşıda 15 - 16 dır zaten.

1700079178657.png

şurdan sonrasını okumadım bile taniyip etmediğiniz fiveme 2022de başlayan elemanlardan bise almayin beyler işin ehli parasını hakeden elemana 5 fazlasını verin daha kaliteli hizmet alın :D

reis tamamen senin eşşekliğin, adam seni 3 kere dolandırmış ayak üstü. trojende zaten developer değil sadece yabancı forumlardan aldığı free scriptleri temel pakete ekleyip çalıştıran birisi. kimseye tavsiye etmem. bi ara aynı şeyi bize de denemişti, olay en son dava açıcam felan oldu. isim soy isim ilettim bekliyoruz 2021 den beri bakalım inşallah açmıştır alkjsdlkajsdlkasd .
max yaşıda 15 - 16 dır zaten.
Eşeklik demek yerine hata denmesini tercih ederim ben de çok araştırmadım zaman kısıtlıydı sonucu bu oldu maalesef...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!