Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber Tokovoip 1.5 Ws_server İle Birlikte Doğru Bir Şekilde Nasıl Kurulur?

• Konbuyu başlatan syntax
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 38
  • Görüntüleme 6K
index.js yaptıktan sonra bunu veriyor.

Ekli dosyalar

• hata.png
    hata.png
    8.3 KB · Görüntüleme: 12
Evet öncelikle buda benim sıkıntı çektiğim konulardan birisiydi. TURK TURK abinin yardımı ile bende çözmüş oldum ve onunda izniyle birlikte herkese paylaşmak istedim.

1- Öncelikle yarn scriptiniz güncel olmalı. ( )

2- Yarn scriptini güncelledikten sonra server.cfg'inizin üst kısımlarına startını koyun. (ws_server'den sonra startlamamaya dikkat edin!)

3- ws_server'in içindeki config'i açın. TSServer: kısmına ts3'ünüzün ipsini portsuz olacak şekilde yazın. WSServerPort'u 33250 olarak bırakın.

4- Tokovoipin en güncel sürümünü indirin ve c_config.lua'yı açın. TSChannel, TSPassword, TSChannelWait gibi kısımları kendinize göre ayarlayın. Daha sonra wsServer = "" kısmına sunucu ipnizi portuyla birlikte girin.

5- indirin.

6- Node.js'yi başarılı bir şekilde kurduktan sonra ws_server'in olduğu klasöre gelin, shifte basılı tutup sağ tıklayın. Open command window here kısmına tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkan yere npm install yazın ve bekleyin. Kurulum bittikten sonra yine aynı yere node index.js yazın. Yeşil bir yazı görmeniz gerek (ben yaptığım için fotoğraf koyamıyorum malesef)

7- 6. adımı bitirdikten sonra server.cfg'ye girip öncelikle yarn sonra tokovoip sonrada ws_server olacak şekilde startlarını verin. Sonra sunucunuzu başlatın.

8- En son tokovoip ts3 pluginini indirin. Oyuna girdikten sonra sağ üstten plugins > tokovoip > connect tuşuna basın. (bunu arada yapmanız gerekicek ts3e bağlanması için oyundayken)

Eğer herşeyi doğru yaptıysanız sunucu tamamen başladığında hearbeat sent diye loglar gönderecektir. Umarım herkes yapabilmiştir ve düzgün anlatabilmişimdir. Elimden geldiğince destek vermeye çalışacağım.
HEYT BENIM DAYIM BE İŞİNİ BİLİYOR

S syntax her seferinde node index.js yazmamız mı lazım yoksa başka bi çözümü var mı, index.js açtığım komut istemini kapatınca tokovoip de uçuyor

Merak edenler için bilgilendirme yapayım
Tokovoip 1.5.0 Versiyon ve üstü ws_server ile çalışmaktadır.
Normal 1.2.0 ve üstü sürümlerde 128 Kişi üstüne Tokovoip çıkamamaktadır.
Bu sistemin amacı 1.5.4 Sürümünde 128+ Destekleyip Tokovoip daha fazla kişi almasını sağlamaktır..
Hemde ses kalitesi vs. daha iyi düzgün şekilde çalıştırabiliyor
Şuanda çoğunlukla +128 Destekli Infinity Sunucular bu sürümü kullanmakta.

Emeğine sağlık.

Teşekkürler :)

Merak edenler için bilgilendirme yapayım
Tokovoip 1.5.0 Versiyon ve üstü ws_server ile çalışmaktadır.
Normal 1.2.0 ve üstü sürümlerde 128 Kişi üstüne Tokovoip çıkamamaktadır.
Bu sistemin amacı 1.5.4 Sürümünde 128+ Destekleyip Tokovoip daha fazla kişi almasını sağlamaktır..
Hemde ses kalitesi vs. daha iyi düzgün şekilde çalıştırabiliyor
Şuanda çoğunlukla +128 Destekli Infinity Sunucular bu sürümü kullanmakta.

Ayrıca yeni sürümde telsizdeki oyuncuların konuşma ses seviyesi değiştirilebiliyor yakında onuda paylaşacağım ayrı bir konu olarak.

Teşekkürler :)

Ayrıca yeni sürümde telsizdeki oyuncuların konuşma ses seviyesi değiştirilebiliyor yakında onuda paylaşacağım ayrı bir konu olarak.
Ne demek
Radio FX Bölümünden bu ayarlar 1.2.0 sürümlerde de yapılabiliyor

Codexe çok teşşekkür ediyorum 2dakikada halletik.. +rep

Son düzenleme:
Güzel rehberinizden dolayı teşekkür ederim​

bana bu sorundan sadece yap node index.js

Ekli dosyayı görüntüle 35802

Ws serverdeki ipyi okuyamıyor "ws_server'in configine ts3 ipinizi" "portsuz bir şekilde" yazıp "tokovoip_script configinede" "sunucu/vds ipiniz:33250" şeklinde yazdığınızdan emin misiniz? Ayrıca ws_server'de herhangi bir ip değişikliğinde node index.js yazın tekrardan cmdye.

Bunu çok iyi anlamadım tekrar denemeliyim ;(

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!