Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru Slow Query Warning

severus07

Üye
FT Kullanıcı
mysql-async linkten güncelledim. ve tonlarsa slow query uyarısı alıyorum cmd ekranından. Şu linkteki çözümü denedim fakat işe yaramıyor: Bu konuda herhangi bir bilgisi olan var mı? Cmd ekranında aldığım hitch warningler bunla alakalı olabilir belki diye çözmek istiyorum. Ciddi lag sorunu var sunucuda.

Güncellemeden önce de varmıydı gecikme sunucunuzda?

Aynı şekilde hatayı alıyorum şu kodu : set mysql_slow_query_warning 100000 yazınca hataları cmd de göstermiyor fakat lag yapıyor eski mysql-async versiyonuna geçince bu sefer node ve deprecationwarning hatası almaya başlıyorum

f8 e mysql yazıp resource daki verilerin fotosunu alıp yollar mısınız?

genel olarak bu sorun "select*" kullanan scriptlerde oluyor

Güncellemeden önce de varmıydı gecikme sunucunuzda?
tahminimce vardı ama slow query warning yazısını çıkartmıyordu cmd ye çünkü ilk açılışta bikaç hata veriyordu.

f8 e mysql yazıp resource daki verilerin fotosunu alıp yollar mısınız?

genel olarak bu sorun "select*" kullanan scriptlerde oluyor

Sunucuya ilk giriş yapıp f8 e mysql yazdığımdaki veriler:

12987

Birde şunuda ekleyeyim xampp ile MySQL kullanmama rağmen Slow Query hatalarını MariaDB ismiyle atıyor. Sorun bundan kaynaklanabilir mi? Neden böyle olur bilgisi olan var mı? Örnek bir slow query yazısı:

[MariaDB:10.4.11-MariaDB] [Slow Query Warning] [esx_cartesim] [1121ms] SELECT users.phone_number FROM users WHERE users.identifier = 'steam:11000010c12a10b'

Şunuda atayım
13000

Bence bir scriptiniz buna sebep oluyor.

pardon. Bu hitchlere sebep olan scriptin disc-inventory olduğunu mu gösteriyor?
Ekli dosyayı görüntüle 12999
Hocam eğer sunucuyu yeni resetleyip ilk kullanıcı sensen ve bu ms değerlerini alıyorsan sorunun sebebi ortada. Ortalama bu değerler sunucuya daha önce kimse girmemiş ve ilk kullanıcı iken maks 100 150 arası olmalı. Disc sistemini bende kullanıyordum bu civarlarda değer alıyordum. Esx inventory huda geçiş yaptım deneyeceğim. Büyük ihtimal sen sunucunda 10-15 kişiyi gördüğün an o civarlara yakın ms alırsın. 40k 50k lardan bahsediyorum.

13002
değerler arasında karşılaştırma yapmak basit olsa gerek :D

Hocam eğer sunucuyu yeni resetleyip ilk kullanıcı sensen ve bu ms değerlerini alıyorsan sorunun sebebi ortada. Ortalama bu değerler sunucuya daha önce kimse girmemiş ve ilk kullanıcı iken maks 100 150 arası olmalı. Disc sistemini bende kullanıyordum bu civarlarda değer alıyordum. Esx inventory huda geçiş yaptım deneyeceğim. Büyük ihtimal sen sunucunda 10-15 kişiyi gördüğün an o civarlara yakın ms alırsın. 40k 50k lardan bahsediyorum.
anlamadım disc sistemi kullanırken sen de yüksek değerler mi alıyodun?

Şu resimdeki gibi slow query hatalarını nasıl çözecem peki bilgisi olan var mı?
Aşağıdaki slow queryler dışında dahası var sadece esplugin_mysql de yok bu hatalar
13544

Son düzenleme:
Örnek farklı slow query uyarıları
13545

CPU kaç çekirdek hocam?

CPU kaç çekirdek hocam?
i9 9900x ve 8 çekirdek
Bu arada sorun halen devam ediyor bi çözüme erişemedim. Yardımcı olabilecek var mı? Bu slow querylerden nasıl kurtulurum yok mu bir yolu? Basit SELECT komutlarında bile slow query veriyor.
Örnek:
14626

Nerdeyse hertürlü işlemde slow query verme sebebi nedir

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!