Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

GCPhone Twitter + Message Send Picture

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İşte görmek istediğim tablo tam olarak bu. E motel scripti gelmesin mi?

DF
Siyah ekran derken gönderilen fotoğrafların bazı kişilerde siyah şekilde gözükmesinden bahsediyorsunuz değil mi ?
Evet. Kendi sunucumda bizzat gördüğüm, bazı kişiler sorunsuzgönderebiliyorken, bazıları (mesela ben) siyah fotoğraf gönderiyorum. Forum Fivemde belirtilen çözünürlük vs. denemediğim yöntem kalmadı. Bu arada PC formatlamadan önce bende atabiliyordum :D ilginç bir durum anlayamadım.

DF
Siyah ekran hatası alan arkadaşlar görüntü ayarlarından window borderless'ı seçerek oyunu yeniden başlatıp denerse sorunu çözebilirler.

DF
Kod:
Creating script environments for esx_addons_gcphone
Started resource esx_addons_gcphone
Creating script environments for gcphone
Started resource gcphone
Creating script environments for yarn
Started resource yarn
Running build tasks on resource webpack - it'll restart once completed.
musl libc (x86_64)
Version 1.1.22
Dynamic Program Loader
Usage: /home/FiveM/alpine/opt/cfx-server/ld-musl-x86_64.so.1 [options] [--] pathname [args]
Could not start dependency webpack for resource screenshot-basic.
Couldn't start resource screenshot-basic.
Screenshot-Basic kurulumunu bir türlü yapamadım sizin attığınız dosyalarlada denedim ile de denedim fakat bu sorunla karşılaşıyorum yardımcı olabilecek var mı?

Sunucu olarak Linux Centos 7 x64 kullanmaktayım.
screenshot-basic aslında konsolda başlatılamadı gibi gösterse dahi, biri resim çekmeye çalışırken tekrar kendini çalıştırıyor. Ayrıca alakasız gelebilir fakat konsol üzerinde çalışmama gibi bir durum yaşadım ve tamamen şans üzeri denediğim Fxcontrol ile serveri startladıgımda screenshot basic sorunsuz çalıştı. Bunu da denemenizi öneririm. Linux ile alakalı çok kısıtlı bilgiye sahibim.

DF
screenshot-basic aslında konsolda başlatılamadı gibi gösterse dahi, biri resim çekmeye çalışırken tekrar kendini çalıştırıyor. Ayrıca alakasız gelebilir fakat konsol üzerinde çalışmama gibi bir durum yaşadım ve tamamen şans üzeri denediğim Fxcontrol ile serveri startladıgımda screenshot basic sorunsuz çalıştı. Bunu da denemenizi öneririm. Linux ile alakalı çok kısıtlı bilgiye sahibim.
Bu 'e sorunsuz olarak girebiliyor musunuz ?

DF
Bu arada siyah fotoğraf attığında sürekli aynı link gözüküyor.

DF

Ekli dosyalar

• twitsql.jpg
    twitsql.jpg
    94.3 KB · Görüntüleme: 40
Fotoğrafların siyah görünme sorunu çoğunlukla kişilerin kullanmış oldukları internet sağlayıcı servisleriyle alakalı ile oluyor ve çoğunlukla da superonline kullananlar bu sorunu yaşıyor. Tahminimce gcphone scriptinin bize default olarak vermiş olduğunu file upload sitesiyle internet servis sağlayıcılarının erişim problemiyle bu sorun meydana geliyor, test olarak telefonunuzun veya farklı bir internet sağlayıcısının internetiyle deneme şansınız var ise bir de öyle deneyin sonucu yazın. Alternatif olarak uygularlayabileceğine güvenen kişiler var ise config.json dosyası içerisindeki
Kod:
  "fileUploadService_Url": "https://wew.wtf/upload.php",
  "fileUploadService_Field": "files[]",
kod bloğunu farklı bir file upload sitesine uyarlasın.

DF
Fotoğrafların siyah görünme sorunu çoğunlukla kişilerin kullanmış oldukları internet sağlayıcı servisleriyle alakalı ile oluyor ve çoğunlukla da superonline kullananlar bu sorunu yaşıyor. Tahminimce gcphone scriptinin bize default olarak vermiş olduğunu file upload sitesiyle internet servis sağlayıcılarının erişim problemiyle bu sorun meydana geliyor, test olarak telefonunuzun veya farklı bir internet sağlayıcısının internetiyle deneme şansınız var ise bir de öyle deneyin sonucu yazın. Alternatif olarak uygularlayabileceğine güvenen kişiler var ise config.json dosyası içerisindeki
Kod:
  "fileUploadService_Url": "https://wew.wtf/upload.php",
  "fileUploadService_Field": "files[]",
kod bloğunu farklı bir file upload sitesine uyarlasın.
TTnet kullanıyorum tarayıcı üzerinden sorunsuz giriş yapabiliyorum. Hatta dosya dahi yükleyebiliyorum. Mobilden denedim yine sorunsuz çalışıyor. Eğer çözüm olacaksa, resim upload sitesi kurup deneyebilirim. Bakalım nasıl olacak :)

DF

Oyun içerisindede gerek twitter gerekse fotoğraflı mesaj atmaya çalıştığım zaman buga giriyor kamera ekranı kapanmıyor. Atacağım fotoğraftaki hatayı alıyorum bu seferde. Çözüm olarak screenshot-basic kurulumunu yapmamı söylemişlerdi fakat ondada konsolda attığım hatayı almaktayım.

20190712113432_1.jpg

DF
OnLyHumanist OnLyHumanist gayet güzel bir paylaşım indirdim denedim tamamen çalışır durumda. sadece twitterda fare kullanırsak göndere biliyoruz arkadaşlar ama ana sayfaya düşmüyor. onun dışında telefon gayet güzel çalışıyor. Ayriyetten birşey sormak istiyorum OnLyHumanist OnLyHumanist kayıtlı birisi bizi aradığında ismi ilemi gözüküyor yoksa bilinmeyen numara diyemi?

DF
Oyun içerisindede gerek twitter gerekse fotoğraflı mesaj atmaya çalıştığım zaman buga giriyor kamera ekranı kapanmıyor. Atacağım fotoğraftaki hatayı alıyorum bu seferde. Çözüm olarak screenshot-basic kurulumunu yapmamı söylemişlerdi fakat ondada konsolda attığım hatayı almaktayım.

Ekli dosyayı görüntüle 840

FX Controller Windows One Sync Support Windows üzerinden serveri bununla başlattığımda bu sorunu çözebildim. Kimilerine alakasız gelebilir ancak, konsoldan serveri çalıştırdığımda hata veren screenshot basic, bu programla birlikte sorunsuz çalıştı.

DF
OnLyHumanist OnLyHumanist gayet güzel bir paylaşım indirdim denedim tamamen çalışır durumda. sadece twitterda fare kullanırsak göndere biliyoruz arkadaşlar ama ana sayfaya düşmüyor. onun dışında telefon gayet güzel çalışıyor. Ayriyetten birşey sormak istiyorum OnLyHumanist OnLyHumanist kayıtlı birisi bizi aradığında ismi ilemi gözüküyor yoksa bilinmeyen numara diyemi?
İsmi ile gözükür. Fare olayını söylediğim gibi, butonu ilk sayfaya getirip ekleyebilirsiniz.

Ana sayfaya düşmesi için evvela twittera kayıt olup giriş yapmanız gerekir :D

DF
İsmi ile gözükür. Fare olayını söylediğim gibi, butonu ilk sayfaya getirip ekleyebilirsiniz.
teşekkürler gayet normal ve düzgün hatasız birşekilde fotoğraf gönderiliyor. birde vorpdaki gibi sağ aşağıda yazılanlar çıksa daha iyi olmazmı ? Kolay gelsin.

DF
teşekkürler gayet normal ve düzgün hatasız birşekilde fotoğraf gönderiliyor. birde vorpdaki gibi sağ aşağıda yazılanlar çıksa daha iyi olmazmı ? Kolay gelsin.
gcphone\html\static\css\app.css üzerinden bildirimi ayarlayabilirsin :)

DF
Bazı müşterilerimin sunucularında screenshot-basic kurulumu yaparken bende sorun yaşıyordum fakat %99'unu çözmüştüm, tek sorununu çözemediğim OVH Windows Server 2012 R2 Dedicated Server'lı bir sunucu olmuştu. Geniş ve ayrıntılı bir makale anlatımı gerekli sanırım bu konuda da, bizde üstümüze düşen görevi yapalım. Ayın 26'sında farklı bir oyun platformuyla alakalı büyük bir açılışımız olacak fakat işlerimi erken bitirip zaman bulursam hem sıfırdan Linux sunuculara sıfırdan FXServer kurulumu anlatımı hem de Linux ve Windows sunucular da sunucu sahiplerinin baş belası olan screenshot-basic kurulumunun anlatımını forumda konu açarak sunabilirim.

DF
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!