Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Cevaplandı Fivem FPS DROP sorunu

alfa12117a

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba fivem'de durduğum yerde veya yürürken 100-110FPS sunucuya göre 70-80 fps alıyorum fakat araba sürerken vs. çok fps drop yiyorum aşırı fazla rami yükseltmeden bu sorunu çözebilirmiyiz.

Sistem;

RX 550 2GB
İ3 10100F
MSI B460M-A PRO Anakart
8GB CL16 Ram

Açıkcası Ram fivem için yetersiz, ekran kartı idare eder. Fivem de sunucudan sunucuya fps değişiyor, kendinize script optimizasyonu iyi bir sunucu seçmelisiniz. Onun dşında fps arttırma ve windows hızlandırma konularıma göz ata bilirsiniz, FPS değerinizi göze görülür bir biçimde arttıracaktır.

1- FPS ARTTIRMA REHBERİ
2- WİNDOWS HIZLANDIRMA REHBERİ [FPS ARTTIRACAKTIR]

Açıkcası Ram fivem için yetersiz, ekran kartı idare eder. Fivem de sunucudan sunucuya fps değişiyor, kendinize script optimizasyonu iyi bir sunucu seçmelisiniz. Onun dşında fps arttırma ve windows hızlandırma konularıma göz ata bilirsiniz, FPS değerinizi göze görülür bir biçimde arttıracaktır.

1- FPS ARTTIRMA REHBERİ
2- WİNDOWS HIZLANDIRMA REHBERİ [FPS ARTTIRACAKTIR]
Teşekkürler deneyeceğim.

Devam edıyor sorun.

Devam edıyor sorun.

Düşük ram kaynaklı olduğunu zannediyorum. Ram yetersiz kalıyor. Aynısını ben de yasiyorum. Benimle aynı sisteme sahip arkadaşımla aramızdaki farklar onun 16 GB'a sahip olması ve drop yememesi.

Düşük ram kaynaklı olduğunu zannediyorum. Ram yetersiz kalıyor. Aynısını ben de yasiyorum. Benimle aynı sisteme sahip arkadaşımla aramızdaki farklar onun 16 GB'a sahip olması ve drop yememesi.
An itibari ile 16'ya geçtim ve drop sorunu tamamen ortadan kalktı. A alfa12117a

hocam bende 16 var yine de drop yiyorum yardımcı olursanız sevinirim

işlemci : ryzen3 2200 g
gpu : 1650

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!