Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber FPS nedir? FPS arttırma nasıl yapılır?

SleekAssassin35

𝐅𝐈𝐕𝐄𝐌𝐓𝐔𝐑𝐊
FT Kullanıcı
Web sitesi
oblivioncodetr.com
Discord
!!SleekAssassin35#6533
FPS nedir ve FPS arttırma nasıl yapılır soruları ile son zamanlarda sıkça karşılaşıyorum. FPS ne demek ayrıca FPS yükseltme işlemini de sizlere anlatacağm.

FPS nedir? ve açılımı ne anlama gelmektedir ?

FPS Açılımı nedir ? “Frames-per-second” kelimesinin kısaltması diyebiliriz. Türkçe karşılığı ile saniye başına düşen kare sayısıdır. FPS neye göre ölçülür derseniz, grafik kartınızın her saniyede kaç kare oluşturduğunu belirtir.

FPS ölçme nasıl yapılır?

FPS veya kare hızını bilmek, belirli bir oyunda grafik kartınızın performansını değerlendirmenize yardımcı olur. Fakat buradaki soru, FPS ölçme nasıl yapılır? Buradaki cevap, FPS ölçme programı kullanmaktır. Benim tercihim ise Amd kullananlar için önerebilirim.

FPS arttırma programı var mıdır? Renderlama sorunu düzelirmi ?

Program ile FPS arttırma mümkündür. Sizlere kendi kullandığım ve çok memnun olduğum iki FPS yükseltme programı önereceğim.

1- (Sadece AMD için kullanılır, etkisi biraz düşük dene bilir)

2- (AMD NVİDİA Farketmeden herkes kullana bilir. Render sorunlarına çözüm olmasının yanında en iyi yanı razer ürününe sahip olmanız gerekmemekte, etkisinin yüksek olduğunu söyleye bilirim)

Program kullandıktan sonra FPS arttırma yolları nelerdir?

1 – Grafik kart sürücülerinizi güncelleyin (Bugün akşam rehber gelecek)
2 – video ayarlarını değiştirin
3 – İşlemcinize ve ekran kartınıza overclock yapın (Bilmiyorsanız sakın yapmayın, bilmeyenler için bugün akşam rehber gelecek)

FPS drop çözümü nedir ?

1. yol:
Bilgisayarınızda Başlangıç kısmında Güç Planını Düzenle olarak arama yapın.

-Bu sayfada Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir kısmına tıklayın.
61705

3- Açılan sayfada Yüksek Performans planını seçin, açılan sayfada İşlemci Güç Yönetimine tıklayın. Bu kısımda En düşük işlemci durumu ile En yüksek işlemci durumu yazan kısıma + simgesine basın, Genişlettiğiniz alanda yüzdelik kısmı yüzde 100’e ayarlayın ve uygula butonuna basın.

2. yol: [TERCİH ETMİYORUM ÇOK ZOR DURUMDAYSANIZ KULLANIN]
Bilgisayarınızın arama kısmına cmd yazın, bu arama sonucunda Komut İstemi’ne ulaşacaksınız.

fps arttırma detaylı rehber

powercfg -attributes SUB_PROCESSOR ea062031-0e34-4ff1-9b6d-eb1059334028 -ATTRIB_HIDE

powercfg -attributes SUB_PROCESSOR 0cc5b647-c1df-4637-891a-dec35c318583 -ATTRIB_HIDE

Yukarıda sizlere verdiğimiz bu kodları sırasıyla Komut istemine girin.

Umarım size ardımcı olmuşumdur, konuyu yararlı bulduysanız konuyu beğenerek ve konuya yorum yaparsanız beni çok mutlu edersiniz. Herkese dropsuz günler dilerim :)

DF
Son düzenleme:
Güzel anlatım ellerinize Sağlık

DF
Güzel anlatım fps sıkıntım vardı yaptım ve daha iyi bir duruma geldi elinize sağlık

DF
Fps sıkıntısı çeken bir kaç arkadaşıma bu çözümü sundum oldukça faydalı ?

DF
100 fps den 120 ye çıktım çok teşekkür ederim kendim biraz daha optimize edersem %30-40 artış olacağına inanıyorum çok teşekkürler

DF
Yararlı gibi duruyor ellerine sağlık.

DF
Daha çok kişiye yardımcı olmak için UP
bi arkadaşımın bilgisayarında yaptık önceden kendimde yapmıştım zaten
çok teşekkürler sleek

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!