Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Yardım Envanter Ağırlık Limiti

alierenaltindag

Üye
FT Kullanıcı
Disc-inventoryhud weight sistemi kullanıyorum ve normalde hiçbir problem yok yani maksimum ağırlığın üzerine çıkılamıyor fakat marketten item alındığında maksimum ağırlık sınırı aşılabiliyor. Bunun için aklıma 2 yöntem geldi fakat biraz yardıma ihtiyacım var.
1. Yöntem: Market scriptinin içine item vermeden önce maksimum ağırlığı kontrol eden bir if sorgusu yazacağım fakat bunun için kullanıcının maksimum ağırlığının bilgisini nasıl alabilirim bilmiyorum

2. ve kullanmayı düşündüğüm yöntem ise direkt olarak disc-inventoryhud scriptinin içerisine maksimum ağırlığın aşılması durumunda hareket edilebilmesini engellerim fakat yine kullanıcının ağırlığını nasıl seçebileceğimi bilmiyorum bu konuda yardıma ihtiyacım var

Disc-inventoryhud weight sistemi kullanıyorum ve normalde hiçbir problem yok yani maksimum ağırlığın üzerine çıkılamıyor fakat marketten item alındığında maksimum ağırlık sınırı aşılabiliyor. Bunun için aklıma 2 yöntem geldi fakat biraz yardıma ihtiyacım var.
1. Yöntem: Market scriptinin içine item vermeden önce maksimum ağırlığı kontrol eden bir if sorgusu yazacağım fakat bunun için kullanıcının maksimum ağırlığının bilgisini nasıl alabilirim bilmiyorum

2. ve kullanmayı düşündüğüm yöntem ise direkt olarak disc-inventoryhud scriptinin içerisine maksimum ağırlığın aşılması durumunda hareket edilebilmesini engellerim fakat yine kullanıcının ağırlığını nasıl seçebileceğimi bilmiyorum bu konuda yardıma ihtiyacım var
Market scriptinde addInventoryItem kısmını canCarryItema çevirmen gerekiyor

99kr-shops-master kullanmanı öneririm öyle bir sorun varsa eğer kullanırsan server/main.lua ya gelip 7. satırdan itibaren kodu

Kod:
RegisterNetEvent('99kr-shops:Cashier')
AddEventHandler('99kr-shops:Cashier', function(price, basket, account)
    local src = source
    local xPlayer = ESX.GetPlayerFromId(src)

if account == "cash" then
        xPlayer.removeMoney(price)
    else
        xPlayer.removeAccountMoney(account, price)
    end

for i=1, #basket do
        if xPlayer.canCarryItem(basket[i]["value"], basket[i]["amount"]) then
            xPlayer.addInventoryItem(basket[i]["value"], basket[i]["amount"])
            TriggerClientEvent('mythic_notify:client:SendAlert', source, {type = 'inform', text = 'Ödedin '..price..'$'})
        else
            TriggerClientEvent('mythic_notify:client:SendAlert', source, {type = 'inform', text = 'Daha fazlasını taşıyamazsınız!'})
        end
        end
end)

bu şekilde değiştirirsen sorun çözülür.

Problemi çözdüm.

canCarryItem işime yaramadı yani problemi çözmedi fakat bir metot buldum. xPlayer.getWeight() ile kullanıcının envanter ağırlığı çekilebiliyor scriptlerin içerisine item vermeden önce bu sorguyu ekledim ve problem çözüldü.

ntoryItem kısmını canCarryItema çevir
b

u sefer i,temi vermiyor
yukardaki arkadaşın attığı kodda

Kod:
        if xPlayer.canCarryItem(basket[i]["value"], basket[i]["amount"]) then
            xPlayer.addInventoryItem(basket[i]["value"], basket[i]["amount"])
            TriggerClientEvent('mythic_notify:client:SendAlert', source, {type = 'inform', text = 'Ödedin '..price..'$'})
        else
            TriggerClientEvent('mythic_notify:client:SendAlert', source, {type = 'inform', text = 'Daha fazlasını taşıyamazsınız!'})
        end

şu kısımı incelersen yapabilirsin

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!