Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Cevaplandı m3 envanter ağırlık

• Konbuyu başlatan EfeS
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 604

EfeS

Üye
FT Kullanıcı
Discord
" XEΛTROИИ "#1881
Öncelikle iyi forumlar kendim düzenlediğim pakette m3 envanter kullanıyorum fakat örneğin kenevir toplarken ağırlık sınırını aşıyor ve bu sadece kenevir için değil diğer bütün itemler içinde aynı durumda nasıl düzeltebilirim?
57847

Eğer marketlerin m3 envanter üstündense marketten item alıp ağırlık sınırının aşılıp aşılmadığını dener misin?

Öncelikle iyi forumlar kendim düzenlediğim pakette m3 envanter kullanıyorum fakat örneğin kenevir toplarken ağırlık sınırını aşıyor ve bu sadece kenevir için değil diğer bütün itemler içinde aynı durumda nasıl düzeltebilirim?
Ekli dosyayı görüntüle 57847
ÖNCELİKLE SELAMLAR SORUN MESLEK SCRİPTİNİZDEN KAYNAKLI GİBİ DURUYOR ÇÖZÜM İSE UFAK BİR M3 İNVENTORY ENTEGRESİ YAPMAK :

MESLEK DOSYANIZA GİRİN VE SERVER TARAFINI AÇIN DAHA SONRA İTEM EKLEDİĞİ KISMI ŞU ŞEKİLDE GÜNCELLEYİN EĞER ANLAMAZSANIZ DOSYAYI İLETİN BEN YARDIMCI OLAYIM :

Kod:
local src = source
local player = ESX.GetPlayerFromId(src)
if player.canCarryItem('itemkodu', 1) then     --item kodu buraya
    player.addInventoryItem('itemkodu', 1)     --item kodu buraya
else
    TriggerClientEvent('esx:showNotification', src, 'Üzerinde yer yok!')
end
end)

ÖNCELİKLE SELAMLAR SORUN MESLEK SCRİPTİNİZDEN KAYNAKLI GİBİ DURUYOR ÇÖZÜM İSE UFAK BİR M3 İNVENTORY ENTEGRESİ YAPMAK :

MESLEK DOSYANIZA GİRİN VE SERVER TARAFINI AÇIN DAHA SONRA İTEM EKLEDİĞİ KISMI ŞU ŞEKİLDE GÜNCELLEYİN EĞER ANLAMAZSANIZ DOSYAYI İLETİN BEN YARDIMCI OLAYIM :

Kod:
local src = source
local player = ESX.GetPlayerFromId(src)
if player.canCarryItem('itemkodu', 1) then     --item kodu buraya
    player.addInventoryItem('itemkodu', 1)     --item kodu buraya
else
    TriggerClientEvent('esx:showNotification', src, 'Üzerinde yer yok!')
end
end)

bu durum bütün itemler için aynı sadece 1 meslek için geçerli değil örnek admin menüden verince item yine aynı oluyor

Eğer marketlerin m3 envanter üstündense marketten item alıp ağırlık sınırının aşılıp aşılmadığını dener misin?
marketlerdeki itemler 0.3 gibi çok düşük ağırlıkta muhtemelen benden önce yapan kişide bu sorunu çözemediği için marketin itemlerinide hafif koymuş

hatta databasede bütün itemlerin ağırlığı çok düşük seviyede ama fazla alıpta kilosunu geçse bile yine envanter ağırlığını geçiyor.

bu durum bütün itemler için aynı sadece 1 meslek için geçerli değil örnek admin menüden verince item yine aynı oluyor
admin menüde saten durum öyle olur üsteki arkadaşın dediği gibi markette deneyin birde veya üstünüze 24 kiloluk item basın yere atın daha sonra tekrardan basın 24 kiloluk yerdekini çekmeye çalışın

admin menüde saten durum öyle olur üsteki arkadaşın dediği gibi markette deneyin birde veya üstünüze 24 kiloluk item basın yere atın daha sonra tekrardan basın 24 kiloluk yerdekini çekmeye çalışın
hemen deniyorum

yere atıp tekrar alamaya çalıştığımda almıyor fakat dediğim gibi mesleklerden toplamaya çalışınca fazla verebiliyor

o zaman sorun bahsettiğim gibi mesleklerinizde ilk dediğim taktiği uygulayın çözüme ulaşacaksınız.
peki hepsine tektekmi eklemem gerek yoksa kökten bi çözümü varmı?

tamamdır teşekkürler

envanteri başka envanterle değiştirsem düzelirmi
envanterle alakalı değil. bendede aynı sorun vardı eskiden. İster disc ister m3 kullan aynı sorun devam eder aynı kodları kullandığı için.
scriptler büyük ihtimal esx envanter için entegreliymiş. bunu ağırlıklı hale getirmişler ama canCaryyItem kodu olması lazım orada ki itemi oyuncu taşıya bilirmi diye kontrol etsin sonra eklesin

envanterle alakalı değil. bendede aynı sorun vardı eskiden. İster disc ister m3 kullan aynı sorun devam eder aynı kodları kullandığı için.
scriptler büyük ihtimal esx envanter için entegreliymiş. bunu ağırlıklı hale getirmişler ama canCaryyItem kodu olması lazım orada ki itemi oyuncu taşıya bilirmi diye kontrol etsin sonra eklesin
evet haklısınız çözüm dediğim çözüm uygularsanız hatayı çözersiniz.

Konuyu Beklemeye Aldım Sorununz Çözüldüyse Geri Dönüş Yaparsanız Sevinirim​

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!