Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

YENİ NESİL SLOTLU ENVANTER / DİSC-İNVENTORYHUD!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Disc envanter kurduğum zaman meslek yaparken item alamıyorum limit hatası veriyor nasıl düzeltebilirim?

DF
dostum bu kadar bilgilisin madem sana bir soru malum sunucu iconlarını nereden alıyor bir ikincisi başlıklarda veya konuda sunucu ismi vermek yasak diye biliyorum malum sunucu diye o sunucudan değil zaten nopixelden bahsediyorum dosyaları kurcalarsan item icon dosyalarının ismi nopixel ha madem veri kapamadan fix atılıyor malum sunucular neden ver butonunu açmıyor bir ikincisi madem yapabiliyorsun kendin yapıp paylaşabilirsin sanırım iyi günler dilerim
İÇERİSİNDE MALUM SUNUCUNUN NEREDEYSE ÇOĞU ;

Malum sunucunun ikonları değil, nopixel ikonları. Yanlış bilgilendirme, düzeltmek istedim ayrıca ver'i kapamadan tonla fix atabilirsiniz.

DF

Yere eşya atınca belirten şey çıkmıyor ve envantere para gelmiyor.
kurulumda hata yapmışsındır bankayı kastediyorsan kendi bankan hatalıdır o sorun için banka scriptide verdim dosyaları incelersen veya es_extended değiştirmemişsindir 3 olasılık vardı 3 ünün çözümü basit

DF
kurulumda hata yapmışsındır bankayı kastediyorsan kendi bankan hatalıdır o sorun için banka scriptide verdim dosyaları incelersen veya es_extended değiştirmemişsindir 3 olasılık vardı 3 ünün çözümü basit

es_extended değiştirdim. Banka kısmında sorunum yok. Normal para envanterde gözükmüyor. Bilgiler veri tabanın da değişiyor ama envantere düşmüyor para.

DF
item limitlerini yeniden düzenle ? ağırlık sistemli olduğu için kapasiteyi aşıyorsundur
Limitleri ile alakalı değil meslekler belli bir item sayısından sonra vermemeye uyarlı olduğu için weight sisteminde çalışmıyor yani ağırlıkları ayarlı da olsa mesleklerde sorun yaratıyor.

DF
o zaman meslekleri değiştirebilirsin dostum dediğim gibi bu tür sorunlara destek sağlayamıyorum paketin desteklemiyor demek ki hatasız kullanan kullanıyor yani
Limitleri ile alakalı değil meslekler belli bir item sayısından sonra vermemeye uyarlı olduğu için weight sisteminde çalışmıyor yani ağırlıkları ayarlı da olsa mesleklerde sorun yaratıyor.

DF
dostum hangi fonksiyon ile paranın envantere düşmesini sağlıyorsun başlangıç olarakmı ? bankadan para çekincemi ? yani bunu bir sürü şey bozuyor olabilir cash itemin olduğunu kontrol et name olarak cashden çekiyor es_extended kontrol et bir yerde hata yapmışsındır illaki akşama konuyu güncelleyip kendi bankamda paranın çekildiğini göstereceğim videoda marketleri görüyorsun zaten yani bir hata yok ve kullanan kullanıyor en kötü paketin desteklemiyordur yani vrp base kullanıyorsan bilemiyorum hatanı detayıyla görmeden birşey diyemem
es_extended değiştirdim. Banka kısmında sorunum yok. Normal para envanterde gözükmüyor. Bilgiler veri tabanın da değişiyor ama envantere düşmüyor para.

DF
Tefoo Tefoo limitlerde de kiloda da problem görünmüyor (itemler açısından) ama sistemde bir problem var kişi ağırlığı 100 kilo ayarladım ama 20 kilodayken bile üstünde çok ağırlık var diyip bir şey almıyor. şu an 50 kiloda takıldı az önce 20lerde takılmıştı işlem sayısıyla mı alakalı acaba

DF
/ensureInv yapınca envanter db bazlı resetleniyor ama envanter bazlı resetlenmiyor ve item kopyalanıyor.

Marketlerde esxİtem sorunu mevcut klasik.

Cash kısmı çalışıyor test ettim. (Cash sorunu yaşayanlar new_banking'i kursun içinde vermiş zaten.)

Ek olarak sadece sizin dosyalarınız kullanılıyor ve sadece onlar start alıyor. Sorunalar böyle.
İconlar için teşekkürler.

DF
bende bu sorunların hiçbiri yok hocam acaba sizin paketinizle alakalı sorunlar olabilirmi ?
/ensureInv yapınca envanter db bazlı resetleniyor ama envanter bazlı resetlenmiyor ve item kopyalanıyor.

Marketlerde esxİtem sorunu mevcut klasik.

Cash kısmı çalışıyor test ettim. (Cash sorunu yaşayanlar new_banking'i kursun içinde vermiş zaten.)

Ek olarak sadece sizin dosyalarınız kullanılıyor ve sadece onlar start alıyor. Sorunalar böyle.
İconlar için teşekkürler.

DF
bu arada bende de yok o tarz sorunlar gayet güzel çalışıyor. ensureInv ile benim olayım da çözüldü visual bug gibi bir şeymiş üzerim dolu ama gözükmüyor tekrardan dbden çekince fixleniyor. Bir ricam olacak envkapat veya f2fix gibi bir komut getirebilir miyiz? herhangi bir şekilde buglanmasına karşı az önce bende oldu envanter açılıp kapanıyordu ama hiçbir şey yapamıyordum oynatamıyordum eşyaları falan çık gir yapınca düzeldi. Bir de bu item kullanıldı silindi eklendi yazılarını sol taraftan çıkması için nereyi düzenlemem gerekiyor?

DF
dostum bu kadar bilgilisin madem sana bir soru malum sunucu iconlarını nereden alıyor bir ikincisi başlıklarda veya konuda sunucu ismi vermek yasak diye biliyorum malum sunucu diye o sunucudan değil zaten nopixelden bahsediyorum dosyaları kurcalarsan item icon dosyalarının ismi nopixel ha madem veri kapamadan fix atılıyor malum sunucular neden ver butonunu açmıyor bir ikincisi madem yapabiliyorsun kendin yapıp paylaşabilirsin sanırım iyi günler dilerim
Niye kapattıklarını söyleyim, SENİN ENGELLEYEMECEĞİN buglar yapılabilir fakat bunlra kendi istekleri ile, yodaya sorduğumuzda disc kullandığını söylemişti. Yani dostum demem o ki ver butonunu kapasanda kapamasanda bug yapılabiliyor kaçışın yok. Bugsuz arayan arkadaş varsa lua ve javascriptte böyle birşey daha bulunmadı click and draglı sistemlerde.d İyi günler.

DF
Hepinize selamlar dostlarım direkt olarak konuya giriş yapacağım malum sunucularda görülen ve benzerinin bir türlü konularda paylaşılmadığı paylaşılanlarında insanların istediği gibi olmadığı ve değiştirmeyi bilmeyenlerin kullanamadığı bir scripti sizlere sunuyorum

ÖNCELİKLE!

Karpuz, Aspect Arkadaşların yaptığından farkı nedir..

FARKI

Karpuz arkadaşımın konusunu incelediğimde parayı iteme dönüştürmediğinden çoğu kişi şikayette bulunmuştu ve 2 arkadaşın ortak hatası tüm buglar fixlenmeden VER butonunu açmaktı ver butonunu kaldırmak geliştiricilere göre AŞIRI basit olsada bunu çoğu kişi bilmiyor ve 2 geliştirici arkadaşın inventory paylaşımlarında çok fazla bug olduğu söyleniyordu.. açık açık söyleyeyim indirip fix denemedim ve bir diğer arkadaşımın paylaştığı envanterde drop.lua ile oynayarak yere eşya atmayı kapatıp ver butonunu açmıştı gibi gibi bir sürü sorunlar fakat bu videoyu izlediğinizde farklılıkları sonuna kadar anlayacaksınız video sonunda bu envanterin ilk ve son hali resimli bir şekilde paylaşıldı iyi seyirler ve iyi kullanımlar :) HERŞEYDEN ÖNCE MARKETLERİMİN NAKİT İTEMİNİ ÇEKMESİNİ SAĞLAYAN @karpuz ARKADAŞIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

İÇERİK: İÇERİSİNDE MALUM SUNUCUNUN NEREDEYSE ÇOĞU İTEM İCONLARI VE NASIL DEĞİŞTİRİLECEĞİ / BANKANIZ NAKİTİ İTEM OLARAK VERMİYORSA FORUMDA KENDİM PAYLAŞTIĞIM BU SORUNU ÇÖZEN BANKA SCRİPTİ / ES_EXTENDED / BASE, AMMO VE İNVENTORYHUD BULUNMAKTA KURULUM RAR İÇİNDEKİ BENİ OKU TEXTİNDE ANLATILIYOR.

AĞIRLIK SİSTEMİ BULUNMAKTADIR ŞU ANDA 150 KİLO ÜSTÜNDE EŞYA TAŞIYAMIYORSUNUZ AYARLAMALARI KENDİNİZ YAPMALISINIZ BU KONUDA DESTEK VEREMEYECEĞİM TEK SCRİPT PAYLAŞTIĞIM YER BURASI DEĞİL DİSCORDUMA GELEREK DAHA FAZLA SCRİPTE ULAŞABİLİRSİNİZ

"""SCRİPT HATALI DEĞİLDİR YA KULLANDIĞINIZ PAKETLE UYUMLU DEĞİLDİR YADA KURULUM AŞAMANIZ HATALIDIR ARKADAŞLAR VİDEODA GÖRÜNDÜĞÜ ÜZERE TIKIR TIKIR ÇALIŞIYOR VE İNVENTORY ÜSTÜNDE YAPILACAK EKLEMELERLE VEYA DEĞİŞTİRMELERLE İLGİLİ DESTEK TALEP ETMEYİNİZ!! - LATİN1 HATASI ALAN ARKADAŞLAR LİMİT SİSTEMLİ BİR PAKET KULLANDIĞI İÇİN BELİRLİ YERLERDE WEİGHT DEĞİŞİMİ YAPILMASI GEREKEN SATIRLAR VAR O SATIRLARI DEĞİŞTİREREK HATAYI ÇÖZEBİLİRSİNİZ BU KONUDA DESTEK SAĞLAMAYACAĞIM İLGİNİZE"""

Yanlış anlamada paylaştığın envanterin ağırlık hesaplama fonksiyonları jezzy ile birebir aynı tesadüf mü yoksa ondan mı aldın ? aldıysan belirtmen daha şık olur. Ayrıca ver ile gelen buglar elbette olabilir benim bildiğim öğrendiğim 2 adet idi onları fixlemeye çalıştım sorunda yaşamadım yoksa zaten kapatmaktan kolayı ne tek satırlık html kodu silmek.
drop.lua yı değiştirmedim item para halinde :(

DF
Son düzenleme:
bu arada sıkıntı var üzerimde item olmasına rağmen ensureInv yapınca itemler - gibi gösteriyor imkansız diyor eşyalar kullanılamıyor çok ilginç bir bugdayım şu an. Oyundan çık gir yapmıştım 1er tane olan itemler 11'er olmuş her item 10ar tane falan artımş nedense oyunu açtığımda 10 kere falan envanter yüklendi gibi bir yazdı çıktı

DF
envanter kısmının ilk halini paylaştım ilk hali klasik disc inv tabanlı dostum alıntı yapsam mutlaka överdim seni övdüğüm gibi o kadar kişiden bu envanteri yaparken yardım istedim çoğu yetkiliye sorabilirsin kendim yaptım yani

Yanlış anlamada paylaştığın envanterin ağırlık hesaplama fonksiyonları jezzy ile birebir aynı tesadüf mü yoksa ondan mı aldın ? aldıysan belirtmen daha şık olur. Ayrıca ver ile gelen buglar elbette olabilir benim bildiğim öğrendiğim 2 adet idi onları fixlemeye çalıştım sorunda yaşamadım yoksa zaten kapatmaktan kolayı ne tek satırlık html kodu silmek.
drop.lua yı değiştirmedim item para halinde :(

DF
tam olarak nerenin düzenlenmesi gerektiğini hatırlamıyorum fakat dediğin özellikleri yakın zamanda gelecek güncellemede paylaşacağım ilgin için teşekkür ederim

bu arada bende de yok o tarz sorunlar gayet güzel çalışıyor. ensureInv ile benim olayım da çözüldü visual bug gibi bir şeymiş üzerim dolu ama gözükmüyor tekrardan dbden çekince fixleniyor. Bir ricam olacak envkapat veya f2fix gibi bir komut getirebilir miyiz? herhangi bir şekilde buglanmasına karşı az önce bende oldu envanter açılıp kapanıyordu ama hiçbir şey yapamıyordum oynatamıyordum eşyaları falan çık gir yapınca düzeldi. Bir de bu item kullanıldı silindi eklendi yazılarını sol taraftan çıkması için nereyi düzenlemem gerekiyor?

DF
hiç bilmiyorum dostum bendede çoğu kişidede bu tür sorunlar yok maalesef :(

bu arada sıkıntı var üzerimde item olmasına rağmen ensureInv yapınca itemler - gibi gösteriyor imkansız diyor eşyalar kullanılamıyor çok ilginç bir bugdayım şu an. Oyundan çık gir yapmıştım 1er tane olan itemler 11'er olmuş her item 10ar tane falan artımş nedense oyunu açtığımda 10 kere falan envanter yüklendi gibi bir yazdı çıktı

DF
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!