Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber SALTYCHAT KURULUM

piratesrainbow

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
sakasatr.com
Discord
PiratesRainbow#3575
Merhaba Arkadaşlar Bugün sizlere SaltyChat kurulumunu anlatacağım diğer konuların yeterli olmadığını düşündüğüm için tekrar detaylı bir anlatım ile sizlere sunmak isterim.

Oyuncular İçin Kurulum ;

- İlk öncelikle saltychat pluginini indirmeniz gerekiyor,
-

- Adım 1.
58144

- Adım 2.
58145

- Adım 3.
Eğerki Teamspeak 3 programı açık ise Lütfen Kapatıp Açınız,
58147

- Adım 4. Eğerki Kurulumu Doğru Yaptıysanız Plugins kısmında salty chat kısmını görebilirsiniz,
58148

Sunucular İçin Kurulum ;

- İlk Öncelikle Saltychat scriptini indirmeniz gerekiyor,
-

- Adım 1.

Verdiğim indirme linkindeki dosyaları indirip paketinizin resource dosyasının içine atınız,
server.cfg veya script.cfg script dosyalarının startlarını nerden veriyorsanız o kısma şu şekilde start veriniz ;
58149

- Adım 2.
Şimdi İse düzenlemeye sıra geldi,

-"ServerUniqueIdentifier": "", // Bu kısım Server İD'Si teamspeak 3 de belirtilen kısımda görebilirsiniz,
58156

-"IngameChannelId": , // Bu kısım ise Oyun Odası neresi ise onun id'sini yazmanız gerekmektedir,
58157

-"IngameChannelPassword": "nkysrp", // Bu kısım ise oyun odasının belirlediğiniz şifresini girmeniz gerekmektedir,

-"NamePattern": "[{serverid}] - NKYS RP", // Bu kısım oyun odasına Attığında yazıcağı isim kendinize göre düzenleyiniz,

58161

-Bu kısım ise Konuşma Tuşları Telsiz Tuşları gibi tuş atamaları yapılan kısım burası böyle kalabilir size kalmış,

-Dosyaların aralarında verdiğim SaltyNUI scriptini kendinize göre düzenleyiniz (Düzenliyeceğiniz kısım burası SaltyNUI/html/index 107. satırı kendinize göre düzenleyiniz.)

Kurulum Bu kadar umarım yararlı bir konu olur anlamadığınız bir kısım olursa Discord dan ulaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 1624793779622.png
    1624793779622.png
    110.4 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleme:
ayarları düzgün bir şekilde yaparsanız sıkıntı olmaz discordan iletişime geçiniiz

Bir Arkadaşımız Bana özelden sormuştu cevabını burdan vermiş olıyım.

Sorusu ts 3 de ingame attığı zaman nasıl oyuncuların yanında ingamede idlerin gözükmesini sağlıyabilirim ?

CEVAP;

"NamePattern": "[{serverid}] - NKYS RP",
Sarı renkli kısım oyun içi idlerini eklemektedir.

İyi Forumlar..

Çoğu Arkadaşımız bu hata ile karşılaştığı için burdan çözümü göstericem.

Sorun: Bekleme Odasından Oyun Odasına Otomatik Atmama

CEVAP;
Çözüm basit İlk olarak bekleme odasının ayarlarına giriniz ardından Kırmızı Dikdortgenin içindeki kısmı 999999 yapın.

(Bu ayar Bekleme Odasında Konuşmayı engelliyor.)

59685

2. Olarak Oyun Odasının Ayarlarına girelim ve
Channel Type kısmını Dikdortgen içindeki kısmı işaretleyelim, ardından yine bekleme odasındaki gibi Needed Talk Power kısmını -1 yapalım.
(Bu ayar otomatik oyun odasına atmasına yaramaktadır.)

59686

İyi Forumlar...

dc den foto ile yardım isterseniz veya burdan fotoğraf ile atarsanız daha güzel olur ve sanırımki ts server sağlayıcı ile alakalı bir sorun ts serveri değiştirmenizi tavsiye ederim :)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!