Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber SALTYCHAT KURULUM

Oyuncular İçin Kurulum ;

- İlk öncelikle saltychat pluginini indirmeniz gerekiyor,
-

- Adım 1.
Ekli dosyayı görüntüle 58144

- Adım 2.
Ekli dosyayı görüntüle 58145

- Adım 3.
Eğerki Teamspeak 3 programı açık ise Lütfen Kapatıp Açınız,
Ekli dosyayı görüntüle 58147

- Adım 4. Eğerki Kurulumu Doğru Yaptıysanız Plugins kısmında salty chat kısmını görebilirsiniz,
Ekli dosyayı görüntüle 58148

Sunucular İçin Kurulum ;

- İlk Öncelikle Saltychat scriptini indirmeniz gerekiyor,
-
-

- Adım 1.

Verdiğim indirme linkindeki dosyaları indirip paketinizin resource dosyasının içine atınız,
server.cfg veya script.cfg script dosyalarının startlarını nerden veriyorsanız o kısma şu şekilde start veriniz ;
Ekli dosyayı görüntüle 58149

- Adım 2.
Şimdi İse düzenlemeye sıra geldi,

-"ServerUniqueIdentifier": "", // Bu kısım Server İD'Si teamspeak 3 de belirtilen kısımda görebilirsiniz,
Ekli dosyayı görüntüle 58156

-"IngameChannelId": , // Bu kısım ise Oyun Odası neresi ise onun id'sini yazmanız gerekmektedir,
Ekli dosyayı görüntüle 58157

-"IngameChannelPassword": "nkysrp", // Bu kısım ise oyun odasının belirlediğiniz şifresini girmeniz gerekmektedir,

-"NamePattern": "[{serverid}] - NKYS RP", // Bu kısım oyun odasına Attığında yazıcağı isim kendinize göre düzenleyiniz,

Ekli dosyayı görüntüle 58161

-Bu kısım ise Konuşma Tuşları Telsiz Tuşları gibi tuş atamaları yapılan kısım burası böyle kalabilir size kalmış,

-Dosyaların aralarında verdiğim SaltyNUI scriptini kendinize göre düzenleyiniz (Düzenliyeceğiniz kısım burası SaltyNUI/html/index 107. satırı kendinize göre düzenleyiniz.)

Kurulum Bu kadar umarım yararlı bir konu olur anlamadığınız bir kısım olursa Discord dan ulaşabilirsiniz.

BOZUK LİNK Yenilendi Tekrar aktif Kesinti İçin Özür Dileriz...

İyi Forumlar...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!