Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Sahte Tasarımcılara Artık Biri Dur Demeli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ChesterField

Üye
FT Kullanıcı
Öncelikle Merhabalar Konuyu Dikkate Ve Ele Aldığınız Teşekkür Ederim

Şikayetimin Sebebi : Biz ( Gerçek Tasarımcılar ) Kendi Emeğimizle Tasarım Yapıyoruz Ve Hepimiz Verdiği Emeğin Karşılığını Bir Şekilde Alıyoruz. Fakat Emek Vermeyip İnternetten Ordan Burdan Template Bulup Satış Yapan Arkadaşlar Bu Emeklerimizin Tamamını Hiçe Sayıp Çöpe Atıyor.

Senin Neden Bu Kadar Gözüne Battı Diyeceksiniz Hemen Cevaplıyım ;
Ben Kendi Emeğimle , Yaratıcılığımla Sıfırdan Bir Tasarım Yapıp Onu Atıyorum 40 ₺'ye Satıyorum. Başka Bir Tasarımcı Gelip Onu İnternetten Bulup Hiç Uğraşmadan 20 ₺'ye Satıyor Ve Tabi ki Onun Alıcısı Ucuz Olduğu İçin Daha Fazla Oluyor. Buda Bizim Hem Emeğimizin Hem de Ekmeğimizin Gitmesine Neden Oluyor.

Alıcıyı Bilinçlendirme Aşamasını Denedik Fakat Başarısız Olduk , Şimdi Sırada Sahte Satıcıları Ortadan Kaldırmak Veya Bilinçlendirmek'de.

CemDesignV = Yaptığı Bütün Gifler ( Logo , Banner , Vs.) Hepsi İnternet Üzerinden Template'dir. Bunu İnkar Ederse Kanıtlarım.

|BoomWild = Forumdan Önceden Dolandırıcılıktan
Banlanan Tasarımcı Buda Yeni Hesabı. Sattığı Bütün Mascot Logolar Ve Gif Banner'lar Template Ve İnternetten Alıntıdır.

Bu Yazı Sadece Benim Ağzımdan Değil Tüm Gerçek Tasarımcılardan.

Amacımı Lütfen Yanlış Anlamayın Artık Kimsenin Hakkının Yenmesini Veya Emeğinin Çalınmasını İstemiyoruz.

Eğer Bu Tarz Tasarımcılar Ortaya Çıkmaya Devam Ederse Şikayetler'de Devam Edicek.

Teşekkürler Tekrardan.

Cem mehme

IBoomWild IBoomWild

Açıklama bekleniyor , kurallarımız da yazdığı üzere "Hazır Template Veya İnternet Üzerinden Ücretsiz Bir Şekilde Bulunabilcek Tasarımların Satışı Yasaktır. "

Kuralları daha önce Defalarca okudum ve Hazır Template satışının yasak olmadığını biliyorum. Bölüm kuralları daha bugün 02.15 de düzenlenmiş ve bu konuda 02.49 da açılmış.

Template yasağı bugün gelmiş Sado Hardware

Hazır Template Gif satışı yaptığım doğru bunu hiçbir şekilde gizlemedim gerek konunun altında gerekse müşterilerim satın alacağı zaman
Tek Template kullanan ben değilim neredeyse tüm gif tasarımları bu forumdaki Template üzerine çok az var template olmayanlarda zaten 1 tasarımcı var onun discorduna gittiğimde o bile template kullandığını belirtiyor

Yanlış hatırlamıyorsam 2-3 gün önce sizin de aynı şekilde template kullandığınızı gördüm

Bu noktada template kullanmak sanki çok kolay bi işmiş gibi yazmanızıda anlamdım

Template kullanmak saatlerce render süresi doğru after effect kullanımı gibi gibi işlemler gerektiriyor

Ve tekrar söylüyorum Template satışı yapılırken müşteriler zaten biliyor böyle bir gif zaten kişiye özel yurt dışında yapılyıor 500-600 belkide çok daha üst

Düzenleme Yaptığınız size ait tamamen 1 adet gif logo örneği atarmısınız hiç göremedim +30 referansınız var nede olsa 1 tane atarmısınız

Ekli dosyalar

• 1606816962555.png
    1606816962555.png
    15.8 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Kuralları daha önce Defalarca okudum ve Hazır Template satışının yasak olmadığını biliyorum. Bölüm kuralları daha bugün 02.15 de düzenlenmiş ve bu konuda 02.49 da açılmış.

Hazır Template Gif satışı yaptığım doğru bunu hiçbir şekilde gizlemedim gerek konunun altında gerekse müşterilerim satın alacağı zaman
Tek Template kullanan ben değilim neredeyse tüm gif tasarımları bu forumdaki Template üzerine çok az var template olmayanlarda zaten 1 tasarımcı var onun discorduna gittiğimde o bile template kullandığını belirtiyor

Yanlış hatırlamıyorsam 2-3 gün önce sizin de aynı şekilde template kullandığınızı gördüm

Bu noktada template kullanmak sanki çok kolay bi işmiş gibi yazmanızıda anlamdım

Template kullanmak saatlerce render süresi doğru after effect kullanımı gibi gibi işlemler gerektiriyor

Ve tekrar söylüyorum Template satışı yapılırken müşteriler zaten biliyor böyle bir gif zaten kişiye özel yurt dışında yapılyıor 500-600 belkide çok daha üst
Kurallar değiştirilebilir , düzenlenebilir kaldırıp eklenebilir . Kurallardan yana bir sıkıntı olmaması gerekiyor ,

Hazır kullanıma gelir isek 1-1 aynı şekilde vermiyorsanız zaten template i üstünde oynamalar eklemeler yapıyorsanız sorun yok , lakin bu online gif yapan siteler var bildiğiniz üzere buralardan kullananlar için eklendi o kural tam olarak diğer türlü program kullanıp düzenleme ekleme çıkarma saatlerce uğraşanlar için bir sorun bulunmamaktadır.

Kurallar değiştirilebilir , düzenlenebilir kaldırıp eklenebilir . Kurallardan yana bir sıkıntı olmaması gerekiyor ,

Hazır kullanıma gelir isek 1-1 aynı şekilde vermiyorsanız zaten template i üstünde oynamalar eklemeler yapıyorsanız sorun yok , lakin bu online gif yapan siteler var bildiğiniz üzere buralardan kullananlar için eklendi o kural tam olarak diğer türlü program kullanıp düzenleme ekleme çıkarma saatlerce uğraşanlar için bir sorun bulunmamaktadır.

Herhangi bir şekilde Hiçbir düzenleme saatlerimi harcamadan tasarım templatei kullanyorsam konuyu silebilirim bahsettiğiniz sanıyorum

RenderForest tarzı siteler

Herhangi bir şekilde öyle bir durum bulunmuyor isterseniz kanıtlybilirim

Kurallar açısından herhangi problem bulunmuyor devrik cümle kurdum anlamakta zorlanabilirsiniz

Tekrar açıklıyayım
Hiçbir düzenleme yapmadan siteden aldığım gibi bir işlem yapıyorsam konuyu silerim

Tamamen After effects ve PS 2020 üzeirnden saatlerimi harcayarak yaptığım giflerdir üzeinde tamamen optimizasyonlar bulunmaktadır

Herhangi bir şekilde Hiçbir düzenleme saatlerimi harcamadan tasarım templatei kullanyorsam konuyu silebilirim bahsettiğiniz sanıyorum

RenderForest tarzı siteler

Herhangi bir şekilde öyle bir durum bulunmuyor isterseniz kanıtlybilirim
Sizi kapsamıyor halde herhangi bir problem yoktur , konuda ismini geçtiği için açıklama yapma gereğiniz bulunmaktaydı yaptınız gerekli açıklama için teşekkürler.

Naçizane fikrimi söylemek isterim yıllardır web design ve logo tasarımı sektöründe iş yapıyorum tam 13 yıldır bu sektördeyim ve bu işleri yapıyorsanız gerçekten özgün olmak zorundasınızdır. Kendi fikirlerinizle projeleri hayata geçirmelisiniz özelliklede para karşılığında müşterilerinize iş yapıyorsanız.
Ancak Türkiye de bu sektör öyle bir hale geldi ki 10 tl ye logo tasarlıyorum diyenler mi ararsınız 10000 tl ye tasarlıyorum diyenler mi her kesin fiyatı kendine ama sektör yerlerde bu konuyu büyük forum sitelerinde defalarca tartıştık zamanında ama çözüm yok yani boşuna kendini yorma .

Diğer arkadaş için şunu söylemek istiyorum internet üzerinde dağıtılan ücretsiz templateler yada logolar üzerinde editleme yaparak özgünleştirebilirsiniz ve satışını yapabilirsiniz bu en doğal hakkınız zaten çoğu grafiker artık bu yöntemle çalışıyor.
Yada templatelerin parayla satılan sitelerinden satın alıp kullanabilir yada editleye bilirsiniz bunların hepsi yapılabilir bu arkadaşın bunu yapamayacağı anlamına bu ürünleri tasarlayıp satamayacağı anlamına gelmez herkesin pazarı kendine başkasının ekmeğine göz dikeceğinize kendi pazarınıza bakın.

Tek isteğim madem edit iş yapıyorsun bunu müşterilerine belirt söyle rızası varsa satışını yap ki kimse arkandan konuşmasın.
Sonuç itibariyle müşteriye net bilgi sağlandıktan sonra insanların tasarımları editlemiş özgün yapmış yada yapmamış kimseyi ilgilendirmez müşteri kabul ediyorsa şahsın bir pazarı vardır ve iş yapabilir kısıtlanmamalıdır .

Ama arkadaş dolandırma yalan söyleme vs gibi yöntemler kullanıp insanları kandırıyorsa o zaman işlem yapılmalıdır kesinlikle.
Ancak temiz bir arkadaşsa para kazanmak için uğraşıyorsa ekmeğine de müdehale etmemek gerekir.

okuduğunuz için teşekkür ederim. Herkese hayırlı işler.

Düzenleme Yaptığınız size ait tamamen 1 adet gif logo örneği atarmısınız hiç göremedim +30 referansınız var nede olsa 1 tane atarmısınız
Dostum Bu Gif İşi Sıfırdan Çok Zor Olduğu İçin Animasyonlu Logo Açısından Satışını Yapmıyorum Yaptığım Biri Varsada Burda Rahatlıkla Paylaşabilir Bu Sektöre Girdiğimden Beri Asla Template Kullanmadım

Ayriyeten Benim Şikayetçi Olduğum Nokta Asla Kimsenin Ekmeğiyle Haksız Yere Oynamak İstemem Bu Benim Haddime de Değil Zaten Sadece İnternetten İndirilip Hiç Bir Ekleme Yapmadan Yazısının Değiştirilip Satılmasına Karşıyım. Çünkü Tasarımcı Olmak Demek En Başta Yaratıcılık Demektir. Ben Bu İşin Hiç Zaman Parasında Olmadım Çok Şükür Çalıştığım Şirket Ve Aldığım Belli Maaş Var Çoğu Kişiye Ücretsiz De Destek Oluyorum. Bu İşini Hakkıyla , Sıfırdan , Emeğiyle Yapan Herkese Saygım Sonsuz Mesela Proxes Graphic Kendisi Yakın Arkadaşımdır Gerektiği Zaman Birbirimize Müşteri Yönlerdiğimiz Oluyor. Anlatmaya Çalıştığım işini Düzgün Yapan Herkes'e Saygım Var Yardımcı Bile Olurum Ama Bu Tür Olaylara İyi Niyetli Yaklaşmam Beklenemez Mesela Cem'in Yaptığı Gifleri Geçtim Tamam Zor Peki Logolar? Template Girince Bütün Profesyonellik Gidiyor.

Teşekküre Ederim Okuduğunuz İçin.

Son düzenleme:
Her ne kadar kendim de (Ücretli Templateleri) kullanıyor olsam da bunu sadece gelen müşteriyi eli boş göndermemek amacı ile yapıyorum, satın alan kişiler de Logo üzerine yaptığım giflerin template olduğundan haberdar. İnternette bedava olarak paylaşılan giflerin ücretli bir şekilde satılması bence de çok yanlış birşey. Söylediklerine tamamen katılıyorum, daha önce bu durumdan çokca şikayetçi olsak bile hiçbirşey yapılmadı ve işini iyi yapmaya çalışan işine yatırım yapan insanlardansa 10TL'ye logo tasarımı yapan insanlar tercih edildi, kötü bir durum.

Kimse Yorum Yapmayacak Galiba , Ben Şikayetimi Geri Çekmedim. Uzun Süredir Bu Sıkıntıyı Çekiyoruz Bitirmeye Çalışıyoruz Ama Bitmiyor Sonuna Kadar da Arkasındayım.

IBoomWild IBoomWild Cevap bekleniyor ,

Hakkında şikayette bulunduğun kişilerden açıklama bekliyoruz mehme açıklamasını yaptı herhangi bir problem yok şikayette bulunduğun diğer kişiden ise cevap beklemekteyiz 12 saati mevcut.

Benim başlattığım şikayet kimsenin zaten internet üzerinden yapması değildi GIF Konusunu Geçtim Onda sıkıntı Yokmuş Peki Logolar , Lütfen Bir Bakın Biz Saatlerimizi Harcarken Başkası Gelip İnternetten İndirip Üstüne Sadece Yazı Yazıp Satarsa Ne Kadar Doğru Olur. Buna Mehme Adlı Kullanıcıda Dahil. GIF Konusundaki Render Muhabbeti Doğrudur Orada Belli Bir Süre Harcanıyor O Yüzden Geçtim GIF Konusunu Ama Hala Logolar Konusunda Açıklama Bekliyorum.

Benim başlattığım şikayet kimsenin zaten internet üzerinden yapması değildi GIF Konusunu Geçtim Onda sıkıntı Yokmuş Peki Logolar , Lütfen Bir Bakın Biz Saatlerimizi Harcarken Başkası Gelip İnternetten İndirip Üstüne Sadece Yazı Yazıp Satarsa Ne Kadar Doğru Olur. Buna Mehme Adlı Kullanıcıda Dahil. GIF Konusundaki Render Muhabbeti Doğrudur Orada Belli Bir Süre Harcanıyor O Yüzden Geçtim GIF Konusunu Ama Hala Logolar Konusunda Açıklama Bekliyorum.

Konuma baktığınız zaman aktif olarak logo satışı bulunmuyor aynı şekilde discordda da

Aktif Olarak Satışınız Var Hocam 10 Dakika Önce Discord Üzerindede Satışınız Vardı Ve Çalıntı Logolar Silinmiş Tabikide :D. Ben Kimseyi Durdur Yere Veya Haksız Yere Suçlamam.

1 Adet bulunuyor oda zaten fivem tarzı sunucular için olacak bir logo değil
Ayriyetten Çalıntı ibaresi açıkça büyük bir suçlama oluyor

logo satışlarını kaldırdım kendi el yapımı logom duruyor

1 Adet bulunuyor oda zaten fivem tarzı sunucular için olacak bir logo değil
Ayriyetten Çalıntı ibaresi açıkça büyük bir suçlama oluyor

logo satışlarını kaldırdım kendi el yapımı logom duruyor
Bana karşı böyle gelirseniz size karşı olan suçlamamı geri çekerim lütfen bir daha logolar açısından en azından, internet üzerinden ücretsiz bir şekilde bulduğunuz mascot tasarımlarının üzerine sadece yazı yazıp satmayın emek göstermek istiyorsanız sıfırdan çizin uğraşın yakından takipte olacağım. Mehme adlı kişiden şikayet çekilmiştir.

Ne kadar ChesterField veya Proxes kadar bu işlerde tecrübeli olmasamda bir geçmişim bulunmakta. Bana göre dedikleri konuda son derece haklılar. Piyasanın değeri bu durumlardan dolayı çok düşüyor ve çoğu insan hakkını alamamaya başladı. Umarım yakın zamanda bu sorun çözülür...

Biz bunları zorla satmıyoruz

35606
Zamında dolandırıcılıktan ban yemedim tasarım karşiliği paket almıştım sonrada o paketi satişa çikardığım için ban yedim.
ve bu mascot ve gif banner para ile satiliyor banner tanesi 5 $ 10 $ dolar ben bunları 2 3 sene önce almiştim.​

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!