Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rezillik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öncelikle kendilerinin yalanını ortaya çıkartayım.
37196
Yukarıda bulunan görseli 3. defa bu konunun altına atıyorum.
Burada dediği gibi "ben 1k vereceğim kafamda kuşku oluştu." dedi.
Yukarıda mesajlardan anlayacağınız üzere bize sıfırdan paket için değil yapılacaklar için bir fiyat biçtiğini açık açık belli etmekte.
Yaptığımız güncellemeler arasında server ve client side olsun birçok optimizasyon mevcut.
Ben konu anlaşmasında bize verdiği fiyatı değil neticede bizi dolandırdığı için ben konuyu açıyorum.
Bana yaptığı yanlışı yapsın sonuç olarak ben bu konuyu açtım ve forum kullanıcılarına olayı sundum.
Yapılacaklar listesinde bulunan çoğu şey halledildi. ( Ben kendilerine demedim listeyi az tutun diye sonuç olarak düzenleme yaptık Sado Bey. )
Ayrıca yok 1000TL'ymiş yok 250Tlymiş bu gibi fiyatlar benim açıkcası ilgimi çeken kısımlar değildir.
Burada bu konuyu açmamın sebebi arkadaş her neticede beni dolandırmasıdır.
Hani bence benim tarafımdan da karşı taraftan gelen son savunmaları dinleyin öyle bu olay netliğe kavuşsun ?​

Öncelikle kendilerinin yalanını ortaya çıkartayım.
Ekli dosyayı görüntüle 37196
Yukarıda bulunan görseli 3. defa bu konunun altına atıyorum.
Burada dediği gibi "ben 1k vereceğim kafamda kuşku oluştu." dedi.
Yukarıda mesajlardan anlayacağınız üzere bize sıfırdan paket için değil yapılacaklar için bir fiyat biçtiğini açık açık belli etmekte.
Yaptığımız güncellemeler arasında server ve client side olsun birçok optimizasyon mevcut.
Ben konu anlaşmasında bize verdiği fiyatı değil neticede bizi dolandırdığı için ben konuyu açıyorum.
Bana yaptığı yanlışı yapsın sonuç olarak ben bu konuyu açtım ve forum kullanıcılarına olayı sundum.
Yapılacaklar listesinde bulunan çoğu şey halledildi. ( Ben kendilerine demedim listeyi az tutun diye sonuç olarak düzenleme yaptık Sado Bey. )
Ayrıca yok 1000TL'ymiş yok 250Tlymiş bu gibi fiyatlar benim açıkcası ilgimi çeken kısımlar değildir.
Burada bu konuyu açmamın sebebi arkadaş her neticede beni dolandırmasıdır.
Hani bence benim tarafımdan da karşı taraftan gelen son savunmaları dinleyin öyle bu olay netliğe kavuşsun ?​
Tekrar yazmama gerek yok aynı şeyleri , söyleyeceğimi söyledim fivemturk'ü kapsayan bir olay yok burada 1000TL'lik olaydan vazgeçmişsiniz 24 saatiniz var.

YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER
Ekli dosyayı görüntüle 37172
YUKARIDA Kİ FOTOĞRAFTA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLERE ARKADAŞ 250 TL İSTEDİ VE 4 GÜN GİBİ BİR ÇALIŞMA OLMADI
CUMA GÜNÜ 2 3 SAAT GELİP YUKARIDA Kİ ŞEYLER DÜZENLEDİ PAZAR GÜNÜDE AŞAĞIDA Kİ ŞEYLER DÜZENLENDİ
BUNU SİZE ŞÖYLE KANITLAYABİLİRİM DİSCORDUMDA Kİ BOTUN LOG SİSTEMİNDEN SESE GİRİP ÇIKIŞ SAATLERİ YAZMAKTADIR.
VE BEN BU ARKADAŞIN YAPTIĞI DEĞİŞİKLİKLER İÇİN 100 TL VERECEĞİMİ SÖYLEDİM ÇÜNKÜ EKİP ARKADAŞI SESLİ SOHBETLERE BİLE KATILMAMIŞTI
SADECE MEROVİNGİAN ÇALIŞMIŞTI ODA TOPLASAN MAXİMUM 5 6 SAATTİR BU TEKLİFİMİ KAİDEYE BİLE ALMADI.
VE BEN BU ARKADAŞLARA SIFIR BİR PAKET YAPTIRMAK İÇİN 1000 TL BÜTÇE SUNDUM FAKAT ONDAN SONRA ELİMDE BULUNAN
BİR PAKETİN GELİŞTİRİLMESİNİ İSTEDİM DAHA SONRA BANA BİR FİYAT BİÇMELERİNİ İSTEDİM VE YAPILACAKLAR LİSTESİNİ ATTIM.
BU YAZININ ALTINDAKİ BULUNAN LİSTEYE BİN LİRA İSTEDİLER DAHA SONRA BEN ÇEVREMDEKİ İNSANLARA SORDUĞUMDAYSA SÖYLEDİKLERİ
FİYATIN 2,3,4,5 KATINI İSTEDİKLERİNİ FARKETTİM BU SEBEPTEN ÖTÜRÜ GELİN ŞU FİYATI KONUŞALIM KİMSENİN HAKKI YENMESİN ŞEKLİNDE YAZI YAZDIM
ARKADAŞLAR BUNUDA KABUL ETMEYİNCE YOLLARI AYIRMAK ZORUNDA KALDIK.
ATTIĞIM GÖRSELLERDEN KONUŞMALARI İNCELEYEBİLİRSİNİZ...

BEN BU ARKADAŞLARDAN ŞİKAYETÇİ OLMAYACAKTIM FAKAT BU İNSANLAR YALAN DOLANLA İŞ YAPMAYA KALKTIĞINDAN İNSANLARIN HAKKINI YEMEYE ÇOK MÜSAİT OLUP HAKKIMDA EKSİK YANLIŞ BİLGİ VEREREK BURADA OLUŞTURDUKLARI ASILSIZ ŞİKAYETTEN DOLAYI BENDE BU ARKADAŞLARDAN ŞİKAYETÇİYİM.
YAPILACAKLAR
Ekli dosyayı görüntüle 37176

ARAMIZDA GEÇEN KONUŞMALAR

Ekli dosyayı görüntüle 37173Ekli dosyayı görüntüle 37174Ekli dosyayı görüntüle 37175
Yazdığın açıklamaya karşıt olarak bende kendi savunmamı yapayım.
"VE BEN BU ARKADAŞIN YAPTIĞI DEĞİŞİKLİKLER İÇİN 100 TL VERECEĞİMİ SÖYLEDİM ÇÜNKÜ EKİP ARKADAŞI SESLİ SOHBETLERE BİLE KATILMAMIŞTI
SADECE MEROVİNGİAN ÇALIŞMIŞTI ODA TOPLASAN MAXİMUM 5 6 SAATTİR BU TEKLİFİMİ KAİDEYE BİLE ALMADI."
Seninle herhangi böyle bir anlaşma yapmadık. Konu üzerinde zaten kendin yazışmalarda belli ediyorsun.
Yaptığım güncellemeleri paylaşmanın nedenini bilmiyorum.

İlk anlaşmayı yaptığımızda onların bana dediği şey "Belli bir yapılacaklar listesi var bunlar bitirilecek" dendi.
Yani burada liste kolay-zor, fazla,az olması konuyu ne ilgilendirir ?​

Bunla ne yalanını ortaya çıkaracaksın anlamadım :) Dediğim gibi arkadaşlar kendini tek akıllı sanıyor 1 yıldır fivemturk ve fivemturk'te bulunan kişilerle çeşitli işler ve ticaretler yaptım ilk defa bu arkadaşlarla böyle sorun yaşadık.

Şurayı anlamadım hala tekrar soruyorum

1000TL Bütçe ile geldiğinizi söylediniz ardından bu 1000TL'lik teklifi tam olarak ne için ettiniz ? Paket yapmaları için mi yoksa Sizde olan paketin içinide ki hataları ve verdiğiniz maddeleri düzenlemeleri için mi ? hacsiz hacsiz

Şurayı anlamadım hala tekrar soruyorum

1000TL Bütçe ile geldiğinizi söylediniz ardından bu 1000TL'lik teklifi tam olarak ne için ettiniz ? Paket yapmaları için mi yoksa Sizde olan paketin içinide ki hataları ve verdiğiniz maddeleri düzenlemeleri için mi ? hacsiz hacsiz
Paket yapmaları için teklif ettim.

Kendisi bizi bulduğu günden ilk yandan, iş yaptığımız bu zamana kadar.
Bize bir paket gönderiyor ve bu paketin düzenlenecek olduğunu söylüyor.
Ardından bize bir yapılıcaklar listesi dahilinde bir liste gönderiyor.
Bizde bu liste üzerinden ilerliyoruz.

Paket yapmaları için teklif ettim.
Kendisi bizi bulduğu günden ilk yandan, iş yaptığımız bu zamana kadar.
Bize bir paket gönderiyor ve bu paketin düzenlenecek olduğunu söylüyor.
Ardından bize bir yapılıcaklar listesi dahilinde bir liste gönderiyor.
Bizde bu liste üzerinden ilerliyoruz.
bledwester bledwester 'in dediğine göre paket yapmalarını istememişsiniz , paket ve liste atıp bunları 1000 tl bütçe karşılığında listeyi yapmasını istemişsiniz doğru mu ? hacsiz hacsiz

Bu görüntüde x bir arkadaşınıza sorduğunuz ekran görüntüsü mevcut , arkadaşınıza listeyi atıyorsunuz ve 1000TL edip etmeyeceğini soruyorsunuz burada ben paket konusunu göremiyorum ,

Doğru değil :) Dediğim gibi sado kişiler benden sıfırdan paket yapmak için bin lira istedi ki bunu zaten önceki yazılarında kabul ediyorlar ve bana diğer yapılacaklar için bir anlaşma yapmadık aynı şeyi varsayıp devam ettiler ve bende dediğim gibi fiyat araştırması yaptım orada bir anlaşma vesaire dönmüyor

Doğru değil :) Dediğim gibi sado kişiler benden sıfırdan paket yapmak için bin lira istedi ki bunu zaten önceki yazılarında kabul ediyorlar ve bana diğer yapılacaklar için bir anlaşma yapmadık aynı şeyi varsayıp devam ettiler ve bende dediğim gibi fiyat araştırması yaptım orada bir anlaşma vesaire dönmüyor
en baştaki hatanız sorunları fixlemek için fiyst konuşmamanız.ayrıca fiyat araştırması yapmışsın da 20 TL ye paket satan bile gördüm ben. neye göre kime göre araştırdınız?

Bu görüntüde x bir arkadaşınıza sorduğunuz ekran görüntüsü mevcut , arkadaşınıza listeyi atıyorsunuz ve 1000TL edip etmeyeceğini soruyorsunuz burada ben paket konusunu göremiyorum ,
Konu üzerinde bahsi geçen "X" kişisi ile kendi arasında geçen dialoglar belli.
Şimdi ilk başta o kişiye bir yapılacaklar listesi atıyor. ( Ardından ne fiyat verirsin diye soruyor. Dikkatinizi çekerim. )
Ardından "X" kişisi zorla uğraşacak olsaydım buna bu fiyatı biçerdim diyor.
Kişinin son mesajı ise buna "1K verdiler kanka" oluyor.
1- ) Bütçeyi kendisi bize verdiğini kabul etti.
2- ) Paket ile alakalı bir dialog yok.​

Sıfır paket'e dair Kanıt ?

Zaten ben aramızda geçen tüm konuşmaları vesaire attım farkındaysan konuşmaları düzenlediğini söylediği bir kısım bile var arkadaşlar kendilerini akıllı sanıp sıfırdan paket için benim sunduğum bütçeyi düzenlemeler için varsayıp bunun üzerinden ilerlemeye kalktılar bende henüz tam anlamıyla fiyatta anlaşmadığımız için çevremdeki tanıdığım kişilere bu çevremdeki fizzfau zhonz elastikçiye sorduktan sonra kişiyle fiyatı konuşmak istiyorum arkadaşa kimsenin hak yememesini söylerken :) arkadaşın verdiği tavırı tepkiyi görüyorsunuz daha sonra yaptığı düzenlemeler için 250 lira istiyor bende diyorum ki 100 tl den fazla para vermem diyorum arkadaş bu iyi niyet göstergemi bile kabul etmeyip üste çıkmaya çalışıyor :) Ve beni dolandırıcılıkta suçlamaya kalkıyor görünen köy klavuz istemez dediğim gibi
ŞİKAYET 1.png ŞİKAYET 2.png

Zaten ben aramızda geçen tüm konuşmaları vesaire attım farkındaysan konuşmaları düzenlediğini söylediği bir kısım bile var arkadaşlar kendilerini akıllı sanıp sıfırdan paket için benim sunduğum bütçeyi düzenlemeler için varsayıp bunun üzerinden ilerlemeye kalktılar bende henüz tam anlamıyla fiyatta anlaşmadığımız için çevremdeki tanıdığım kişilere bu çevremdeki fizzfau zhonz elastikçiye sorduktan sonra kişiyle fiyatı konuşmak istiyorum arkadaşa kimsenin hak yememesini söylerken :) arkadaşın verdiği tavırı tepkiyi görüyorsunuz daha sonra yaptığı düzenlemeler için 250 lira istiyor bende diyorum ki 100 tl den fazla para vermem diyorum arkadaş bu iyi niyet göstergemi bile kabul etmeyip üste çıkmaya çalışıyor :) Ve beni dolandırıcılıkta suçlamaya kalkıyor görünen köy klavuz istemez dediğim gibi
Ekli dosyayı görüntüle 37216Ekli dosyayı görüntüle 37217
Ben burada kendim için bi uğraş veriyorum ve sunduğum görseller şeklinde sizin yapılacaklar için verdiğiniz bütçenin olduğu açık açık belli.
Sado Bey size konu hakkında bir soru sordu "paket ve liste atıp bunları 1000 tl bütçe karşılığında listeyi yapmasını istemişsiniz doğru mu ?"
Bu soruya "doğru değil" cevabını verdiğinizden bile benim geldiğim kanıtlar ile olay belli.
Yukarıda belirttiğim görseller de zaten kendiniz kabul etmişsiniz.
37218
Bu fotoğrafta yine belli ki bütçeyi siz belirlediniz.​

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 37216Ekli dosyayı görüntüle 37217
Evet burada yazan'a göre de şuan şu ortaya çıkıyor , ilk başta Paket isteniyor ve 1K bütçenin olduğu söyleniyor ama hala kesin değil , daha sonrasında alıcı şahıs elimde ki paketi geliştirebilirmisiniz diyor sizde size geri dönüş sağlayacağım diyip onaylıyorsunuz. Sonra size bir liste atıyor , size paket de atılmış oluyor sizde listeye göre başlıyorsunuz ve geliştirmeye başlıyorsunuz > burada ki SS de görünüyor ve burada tekrardan bir fiyat belirlenmesi gerektiğini konuşuyorsunuz.

Sıfır Paket için 1000TL istenmiş.

Daha sonrasında Hazır paketin düzenlenmesi için herhangi bir fiyat konuşulmamış ve problem de buradan kaynaklanıyor , sonuç olarak da bledwester bledwester şuana kadar yapmış olduğu geliştirmenin karşılığını istemektedir.

Evet burada yazan'a göre de şuan şu ortaya çıkıyor , ilk başta Paket isteniyor ve 1K bütçenin olduğu söyleniyor ama hala kesin değil , daha sonrasında alıcı şahıs elimde ki paketi geliştirebilirmisiniz diyor sizde size geri dönüş sağlayacağım diyip onaylıyorsunuz. Sonra size bir liste atıyor , size paket de atılmış oluyor sizde listeye göre başlıyorsunuz ve geliştirmeye başlıyorsunuz > burada ki SS de görünüyor ve burada tekrardan bir fiyat belirlenmesi gerektiğini konuşuyorsunuz.

Sıfır Paket için 1000TL istenmiş.

Daha sonrasında Hazır paketin düzenlenmesi için herhangi bir fiyat konuşulmamış ve problem de buradan kaynaklanıyor , sonuç olarak da bledwester bledwester şuana kadar yapmış olduğu geliştirmenin karşılığını istemektedir.
Sado Bey benim için paranın falan bir önemi yok.
Arkadaş 100TL bile verse sonuç olarak yaptığı durum dolandırıcılığa giriyor.
Ardından fiyat belirlenmesini bitiriyoruz ve parayı güven açısından 3 aşamaya bölmesi gerektiğini bize iletiyor ve.
Ödemeyi Pazartesi günü %33, Cuma günü %33, ertesi hafta cuma %33 olarak bildiriyor.
Fiyat düzenlemesi sadece bu yani fiyat değişikliliği yok.​

Sado Bey benim için paranın falan bir önemi yok.
Arkadaş 100TL bile verse sonuç olarak yaptığı durum dolandırıcılığa giriyor.
Ardından fiyat belirlenmesini bitiriyoruz ve parayı güven açısından 3 aşamaya bölmesi gerektiğini bize iletiyor ve.
Ödemeyi Pazartesi günü %33, Cuma günü %33, ertesi hafta cuma %33 olarak bildiriyor.
Fiyat düzenlemesi sadece bu yani fiyat değişikliliği yok.​
Paket için yapmak için 1000TL istediniz daha sonrarsında , hazır paketin üstüne atılan listeyi yapmak için de mi fiyat aynı şekilde 1000TL idi ?

Dolandırıcılıktan kastınız tam olarak nedir ? Açıklayınız.

"
Paket için yapmak için 1000TL istediniz daha sonrarsında , hazır paketin üstüne atılan listeyi yapmak için de mi fiyat aynı şekilde 1000TL idi ?

Dolandırıcılıktan kastınız tam olarak nedir ? Açıklayınız.
Bize bu konu ve forum üzerinden ulaştıkları anda bize bir paketin editlenmesinin yapılacağını belirtiyorlar.
"Paket için yapmak için 1000TL istediniz daha sonrarsında" Kendisi bize kendi paketinin editlenmesi için bu parayı verdi. ( Kendi verdiği fiyat bu. )
Kendisi bizle iletişime geçtiğinde ise "bize sadece sıfırdan paket yapılabilirse çok güzel olur dedi."
Benim gün içerisinde zaman ayırmam gereken birçok iş olduğu için seslide hayır cevabını verdim.
Her türlü bize liste için de aynı fiyat verdi.
37219
Sizce sıfırdan bir pakete başlansaydı aynı gün içerisinde editlememiz için kullanacağı paketi atmazdı.
Dolandırma mevzusuna gelirsek arkadaş ilk başta bana beni engellediği gün konuşmaların başında bahane bulup beni sunucudan uzaklaştırıyor.
Alay geçer gibi benimle konuşuyor, gerekli görseller mevcut zaten konu öncesinde de paylaştım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!