Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

[Release] Whitelist Goat

• Konbuyu başlatan root
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 22
  • Görüntüleme 3K

root

Üye
FT Kullanıcı
Merhabalar, dun gece bos bir vakitte forumda takilirken whitelist konusunda ne kadar eksik oldugumuzu gordum, ve bugun elimden geldigince bir whitelist scripti kodladım.

Suanlik sadece fivemturk.com a paylasilmis ve buraya ozel kodlanmistir.

Tamamen ucretsizdir ve ucretsiz kalacaktır. ( Eger bu konum da silinirse ve ucretsiz paylastigim seyler satilmaya devam edilirse burada hic bir sey paylasmayacagim.)

Oncelikle whitelist goat steam ve discord tabanli calisir, kullanicilar 2 sinden birini kullanmadigi taktirde digeri ile whitelist girisi yapabilirler. Ayrıca card destegi ile daha guzel formlar olusturabilir, sifre korumasi ile ( clientsided olmadigi icin bypass edilemeyecektir ) serverlerinize sifre koyabilirsiniz.

Tamamiyle i18 dir, dil degisikliklerini lang klasorune yeni bir dil jsonu ekleyerek gerceklestirebilirsiniz.

Suanda whitelistlerinizi "database.json" a eklemeniz gerekiyor, ileriki zamanlarda discord botu kodlayarak bunu otomatiklestirecegim ve burada paylasacagim.

Ornek bir whitelist databasesi
Kod:
{
  "whitelisted": [
    {"steam": "steam:11000013f6ade6b", "discord": "discord:666429952714558475"},
    {"steam": "steam:asdasda", "discord": "discord:242342423131231"}
  ]
}

steam veya discord lardan biri bos kalabilir, yalnizca birini doldurmak kafidir.

Gozlemledigim ve uzerinde calistigim sorunlar:
discordwh 100 kisiden sadece 10 unu aliyor ve oldukca buglu bir sistemdi, bunun onune gectik.
cogu steam wh scriptinde servere restart atmak gerekiyordu bunun onune gectik.
steam ve discord wh kompozisyonu yapan baska hic bir script gormedim bu onemli bir eksikti, bunu sagladik.
cardlari customize edebilir, resim ekleyebilir boyutlarini degistirebilirsiniz bu da onemli bir eksikti.

Resimler:

14879

14880
14881

bos vakitlerimde guncelleyecegim.

iyi forumlar.

GUNCELLEME ( @ jecanover jecanover in kesfettigi bug fixlendi )

virustotal:

Son düzenleme:
Mükemmel bir yapım, işinde çok başarılısın. +rep

Merhabalar, dun gece bos bir vakitte forumda takilirken whitelist konusunda ne kadar eksik oldugumuzu gordum, ve bugun elimden geldigince bir whitelist scripti kodladım.

Suanlik sadece fivemturk.com a paylasilmis ve buraya ozel kodlanmistir.

Tamamen ucretsizdir ve ucretsiz kalacaktır. ( Eger bu konum da silinirse ve ucretsiz paylastigim seyler satilmaya devam edilirse burada hic bir sey paylasmayacagim.)

Oncelikle whitelist goat steam ve discord tabanli calisir, kullanicilar 2 sinden birini kullanmadigi taktirde digeri ile whitelist girisi yapabilirler. Ayrıca card destegi ile daha guzel formlar olusturabilir, sifre korumasi ile ( clientsided olmadigi icin bypass edilemeyecektir ) serverlerinize sifre koyabilirsiniz.

Tamamiyle i18 dir, dil degisikliklerini lang klasorune yeni bir dil jsonu ekleyerek gerceklestirebilirsiniz.

Suanda whitelistlerinizi "database.json" a eklemeniz gerekiyor, ileriki zamanlarda discord botu kodlayarak bunu otomatiklestirecegim ve burada paylasacagim.

Ornek bir whitelist databasesi
Kod:
{
  "whitelisted": [
    {"steam": "steam:11000013f6ade6b", "discord": "discord:666429952714558475"},
    {"steam": "steam:asdasda", "discord": "discord:242342423131231"}
  ]
}

steam veya discord lardan biri bos kalabilir, yalnizca birini doldurmak kafidir.

Gozlemledigim ve uzerinde calistigim sorunlar:
discordwh 100 kisiden sadece 10 unu aliyor ve oldukca buglu bir sistemdi, bunun onune gectik.
cogu steam wh scriptinde servere restart atmak gerekiyordu bunun onune gectik.
steam ve discord wh kompozisyonu yapan baska hic bir script gormedim bu onemli bir eksikti, bunu sagladik.
cardlari customize edebilir, resim ekleyebilir boyutlarini degistirebilirsiniz bu da onemli bir eksikti.

Resimler:

Ekli dosyayı görüntüle 14879

Ekli dosyayı görüntüle 14880
Ekli dosyayı görüntüle 14881

bos vakitlerimde guncelleyecegim.

virustotal:

download:

yetkililer daha iyi bir yere upload edebilir.

iyi forumlar.

Güzel paylaşım keşke ücretsiz verdiğin gibi açık kaynak kodlu verip üzerinde değişiklikler yapmamıza izin verseydin :)

Güzel paylaşım keşke ücretsiz verdiğin gibi açık kaynak kodlu verip üzerinde değişiklikler yapmamıza izin verseydin :)

aslina bakarsan yapmam gereken buydu ve istegim de buydu fakat insanlarin ucretsiz paylasilmis seyleri degistirip satmasindan yildim

aslina bakarsan yapmam gereken buydu ve istegim de buydu fakat insanlarin ucretsiz paylasilmis seyleri degistirip satmasindan yildim

Whitelist sorgulamasında server password geçildiğinde forum ekranına "mm/aa/yyyy" şekilde bir comment geliyor ben bunu kaldırıp yerine farklı bir şey koymak istiyorum örneğin fakat hiçbir şekilde müdehale edemiyorum sha512 veya hex olsun cidden uğraşmak zor geliyor bu konu hakkında fikir vermeni bekliyorum teşekkürler :)

Whitelist sorgulamasında server password geçildiğinde forum ekranına "mm/aa/yyyy" şekilde bir comment geliyor ben bunu kaldırıp yerine farklı bir şey koymak istiyorum örneğin fakat hiçbir şekilde müdehale edemiyorum sha512 veya hex olsun cidden uğraşmak zor geliyor bu konu hakkında fikir vermeni bekliyorum teşekkürler :)
sanirim bu konuda bir api hazirlayabilirim, formlar icin. bir de mm/aa/yyyy seklinde bir sey gelmesi ilginc geldi acaba nereye tikladiktan sonra geliyor ss atabilir misin, onu duzeltip guncelliyim

sanirim bu konuda bir api hazirlayabilirim, formlar icin. bir de mm/aa/yyyy seklinde bir sey gelmesi ilginc geldi acaba nereye tikladiktan sonra geliyor ss atabilir misin, onu duzeltip guncelliyim

root root bahsettiğim şey bu config dosyasının 17. satırı tetikleyen fonksiyonun gereksiz olduğunu düşünuyorum görseldede görüldüğü gibi "became a player" butonu kaldırılabilir :) ayrıca identifiers steam : discord ortalanabilir :)

Ekli dosyalar

• 1590524023722.png
    1590524023722.png
    373.9 KB · Görüntüleme: 53
root root bahsettiğim şey bu config dosyasının 17. satırı tetikleyen fonksiyonun gereksiz olduğunu düşünuyorum görseldede görüldüğü gibi "became a player" butonu kaldırılabilir :) ayrıca identifiers steam : discord ortalanabilir :)
aslinda oraya tiklandigi zaman config dosyasinda belirtilen discord sunucusunu acmasi gerekiyordu ama sanirim bir hata olmus. en mantiklisi benim buna bir api hazirlayip tamamen custom formlar gonderilebilmesini saglamam.

ama api hazirlanirsa biraz daha teknik bilgi gerekebilir kullanim icin

aslinda oraya tiklandigi zaman config dosyasinda belirtilen discord sunucusunu acmasi gerekiyordu ama sanirim bir hata olmus. en mantiklisi benim buna bir api hazirlayip tamamen custom formlar gonderilebilmesini saglamam.

ama api hazirlanirsa biraz daha teknik bilgi gerekebilir kullanim icin

Discord yönlendiriyor sıkıntı yok fakat şifreyi doğru girip denediğinde geliyor bu form kaldırman daha mantıklı olur kendim deniyorum kapalı kaynak olduğu için bulamadım :D

Güncellendikten sonra yeni deneme fırsatı buldum takır takıl çalışıyor ve gayet güzel oldu biraz zahmetli gibi görünebilir ama güvenlidir :)

Güncellendikten sonra yeni deneme fırsatı buldum takır takıl çalışıyor ve gayet güzel oldu biraz zahmetli gibi görünebilir ama güvenlidir :)
zahmetli olan kismi databaseye ( database aslinda sadece bir json notepad ile de guncellenebilir ve clientsideden erisilemez ) whitelist eklemek, bugun biraz daha bakip gelistirmeyi dusunuyorum. kararsiz kaldigim kisim oyun ici bir panel mi olmali yoksa discord uzerinden mi olmali

15149
takip eden arkadaslar varsa
routable discord bot kodladim, konu nereden geldi nereye gidiyor haydi hayirlisi. bunu farkli bir release olarak paylasmayi dusunuyorum.
iki satir kodla discord bot kodlayabilirsiniz.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!