Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru İyi sağlamından bir Hosting firması önerecek varmı ?

şuanlık ben mesela hostluyoruz kullandım arkadaş söyledi internetini beğenmedim adahosttadn 100 liralık almıştım test amaçlı sadece arada sırada bi kasma oldu vds te ve yine network hataları aldım normal şimdi kavesteyim kaveste geceleri network veriyo o kadar bilemiyorum dediğim gibi ya ocean ama şüpheliyim ya dehost yada sunucumfix en son baktım bunların hiç biri gözümü tutmadı giderim adahost a ama en son çünkü sıkıldım vds değişmekten aralık ayından beri vds değişiyorum
Ben de hostluyoruz'dan ryzen sunucu kullanıyorum şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Biz 32 GB ramlı vds kullanmaktayüz test sunucularında fakat dehostta fazla lag var
ya şimdi şeymi yapsam diye düşünüyorum adahostda 4çekirdek 6 ram 60 gb 450 tl kdv siz AMD Threadripper PRO 5975WX

ocean da bu fiyata 10çekirdek Ryzen 9 5900x CPU 18GB DDR4 100GB NVME SSD 450 tl kdv siz

dehostda 4 çekirdek 8gb ram 100gb ssd 430 tl kdv siz AMDRyzen 9 7950X

yine dehostda işlemci modeli değişik

AMDRyzen 9 5950X9 Core CPU12GB DDR4 RAM100 GB NVMeM.2 SSD Disk 450tl kdv siz

sunucumfix de 8çekirdek 8 ram 75gb ssd 450 tl Ryzen Threadripper 3970x

ben bu fiyat bandlarındaki vds leri almayı tercih edicem ama nerden alacağıma karasızım bu fiyata en iyi sistem gereksinmi sunduğunu gösteren firma ocean ama kimisi diyo 4gb lık vds gibi

ya şimdi şeymi yapsam diye düşünüyorum adahostda 4çekirdek 6 ram 60 gb 450 tl kdv siz AMD Threadripper PRO 5975WX

ocean da bu fiyata 10çekirdek Ryzen 9 5900x CPU 18GB DDR4 100GB NVME SSD 450 tl kdv siz

dehostda 4 çekirdek 8gb ram 100gb ssd 430 tl kdv siz AMDRyzen 9 7950X

yine dehostda işlemci modeli değişik

AMDRyzen 9 5950X9 Core CPU12GB DDR4 RAM100 GB NVMeM.2 SSD Disk 450tl kdv siz

sunucumfix de 8çekirdek 8 ram 75gb ssd 450 tl Ryzen Threadripper 3970x

ben bu fiyat bandlarındaki vds leri almayı tercih edicem ama nerden alacağıma karasızım bu fiyata en iyi sistem gereksinmi sunduğunu gösteren firma ocean ama kimisi diyo 4gb lık vds gibi
De hostun i9 ünü deneyebilirsin

şuanlık ben mesela hostluyoruz kullandım arkadaş söyledi internetini beğenmedim adahosttadn 100 liralık almıştım test amaçlı sadece arada sırada bi kasma oldu vds te ve yine network hataları aldım normal şimdi kavesteyim kaveste geceleri network veriyo o kadar bilemiyorum dediğim gibi ya ocean ama şüpheliyim ya dehost yada sunucumfix en son baktım bunların hiç biri gözümü tutmadı giderim adahost a ama en son çünkü sıkıldım vds değişmekten aralık ayından beri vds değişiyorum
Yanlış bilgin var, network ve sunucu threads hataları genel olarak paket kaynaklı oluyor bu sektörde 5 yılı aşkın süredir hizmet veriyoruz datafex olarak ve şuana kadar edindiğimiz tecrübeler bu şekilde. Paketiniz yeteri kadar optimize olmadığından dolayı server hitch ve network hitch alıyorsunuz döngüye giren ve çıkmayan bazı kod satırları buna sebep olur. Örneğin Çok fazla kullanılan GPS sistemi en fazla tespit edilendir genel olarak. Sunucu kalabalıkken karışık olarak hitch attığını varsayalım GPS sistemini stoplayın ve farkı görün.

Yanlış bilgin var, network ve sunucu threads hataları genel olarak paket kaynaklı oluyor bu sektörde 5 yılı aşkın süredir hizmet veriyoruz datafex olarak ve şuana kadar edindiğimiz tecrübeler bu şekilde. Paketiniz yeteri kadar optimize olmadığından dolayı server hitch ve network hitch alıyorsunuz döngüye giren ve çıkmayan bazı kod satırları buna sebep olur. Örneğin Çok fazla kullanılan GPS sistemi en fazla tespit edilendir genel olarak. Sunucu kalabalıkken karışık olarak hitch attığını varsayalım GPS sistemini stoplayın ve farkı görün.
doğru diyosunuz deneyecem birazdan peki 30 second server list ben bu hatayı vds değiştikten sonra almaya başladım ara ara bunun sebebi nedir peki

doğru diyosunuz deneyecem birazdan peki 30 second server list ben bu hatayı vds değiştikten sonra almaya başladım ara ara bunun sebebi nedir peki

Mantıken sunucuyu değiştirdikten sonra alıyorsanız sunucu kaynaklı bir problemdir tabi ki sunucusal problemlerde olabilir ama her problemi sunucuya bağlamamak lazım ama sen burda zaten denemişsin 1. yerde yokken 2. yerde alıyorsa 2. yerde problem olan bir şey vardır.

Mantıken sunucuyu değiştirdikten sonra alıyorsanız sunucu kaynaklı bir problemdir tabi ki sunucusal problemlerde olabilir ama her problemi sunucuya bağlamamak lazım ama sen burda zaten denemişsin 1. yerde yokken 2. yerde alıyorsa 2. yerde problem olan bir şey vardır.
evet dediğiniz gibi zamanında qb-policejob üzerinden sheriff ve sasp job ayarlamıştır 3 script birbirinin kopyası olduğundan sadece lua dosyalarında job larını değişmiştim büyük ihtimal bu 3 üçakışıyodu bende ikisini silip başka bir yöntem ile ayırdım jobları şimdi ise dün gece sunucuyu açık bıraktım aldığım hataların hiç birini sabah kalktığımda konsola baktığımda almamışım gps scriptimde herhangi gibi bir kullanım söz konusu değildi belki sunucu içersinde kullanım olmadığı içindir bilmiyorum ama dediğim gibi joblarımı zamanında script olarak ayırdığım için paketin içersinde unutmuşum onları silince fixlendi herşey.Herkese verdiği tavsiyeler ve yardımları için Teşekkür ederim konuyu kapatabiliriz iyi günler herkese.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!