Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru İyi sağlamından bir Hosting firması önerecek varmı ?

WhiteBedo

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
discord.gg
Yakın zamanda bir FiveM Sunucusu açmayı planlıyprum kullandığım hosting firmaları adahost iyi hoş fiyatlar uçtu, datafex'te aynı şekil, şuan Kaves kullanıyorum ama bundada internetten yana sıkıntı yaşıyorum ocean bilişim'e geçeyim diyorum birde sunucumfix var aklımda bana başka ne önerirsiniz. Ama ocean bilisimi genellikle test amaçlı kullananlar olmuş normal bir sunucu açmak için kullanan varmı ? eğer ocean sağlam ise uygun fiyatlarından dolayı belki orda açarım.

Yakın zamanda bir FiveM Sunucusu açmayı planlıyprum kullandığım hosting firmaları adahost iyi hoş fiyatlar uçtu, datafex'te aynı şekil, şuan Kaves kullanıyorum ama bundada internetten yana sıkıntı yaşıyorum ocean bilişim'e geçeyim diyorum birde sunucumfix var aklımda bana başka ne önerirsiniz. Ama ocean bilisimi genellikle test amaçlı kullananlar olmuş normal bir sunucu açmak için kullanan varmı ? eğer ocean sağlam ise uygun fiyatlarından dolayı belki orda açarım.
hacı oceana geçme 8 gb ram 6 cpu ryzen makinası 4gb ramli 2 cpu ryzen makinasından daha yavaş

dehosta bakabilirsin fh bilişime bakabilirsin sunucumfixe bakabilirsin

dehosta bakabilirsin fh bilişime bakabilirsin sunucumfixe bakabilirsin
Hüseyinin sahip oldugu FH bilişimden bahsediyorsanız bu kadar leş ve donan bir vds bulunmuyor. Yaklaşık 1 sene önce satın almıstım. Ne adam akıllı destek ne iletişim vardı, eğer para yönünden sıkıntınız yoksa direkt Data Fex öneririm.

Hüseyinin sahip oldugu FH bilişimden bahsediyorsanız bu kadar leş ve donan bir vds bulunmuyor. Yaklaşık 1 sene önce satın almıstım. Ne adam akıllı destek ne iletişim vardı, eğer para yönünden sıkıntınız yoksa direkt Data Fex öneririm.
Valla şuan vdsleri hızlı fakat vdsi aldıktan 3 gün sonra ödenmedi diyip iptal etmişler destek açtığımda 30 dakika içinde bakıp + süre eklediler ve vdse tekrar kurulum yaptılar tabi içindekiler gitti

Valla şuan vdsleri hızlı fakat vdsi aldıktan 3 gün sonra ödenmedi diyip iptal etmişler destek açtığımda 30 dakika içinde bakıp + süre eklediler ve vdse tekrar kurulum yaptılar tabi içindekiler gitti
Kurumsallığını göremedim ve bir kere sütten dilim yandıgı için hiç gerek yok :D

Knk tüm hostingler çöp DATAFEX Veya ocean bilişim gibi nam salmış yıllardır bu piyasada olan hostingleri tercih edebilirsin.
Datafexin fiyatlandırmasını bilmiyorum ama ocean bilişim şuan piyasada en ucuzu diyebiliriz.

Knk tüm hostingler çöp DATAFEX Veya ocean bilişim gibi nam salmış yıllardır bu piyasada olan hostingleri tercih edebilirsin.
Datafexin fiyatlandırmasını bilmiyorum ama ocean bilişim şuan piyasada en ucuzu diyebiliriz.
Ocean bilişimden aldım 8 GB ramlı ryzen makine, oceandan aldığım 4 GB ramlı ryzen makina 8 GB ramliden daha hızlı baya iyi iş yapıyorlar hocam niye diye sorduğumdsda biz birşey yapamayız demeklerde

Ocean bilişimden aldım 8 GB ramlı ryzen makine, oceandan aldığım 4 GB ramlı ryzen makina 8 GB ramliden daha hızlı baya iyi iş yapıyorlar hocam niye diye sorduğumdsda biz birşey yapamayız demeklerde
Datafex kullan o zaman şu ana kadar bir sorun yaşamadım iki firmadanda ama oceanda sıkıntı yaşıyorsan datafex e geç

Datafex kullan o zaman şu ana kadar bir sorun yaşamadım iki firmadanda ama oceanda sıkıntı yaşıyorsan datafex e geç
şimdi ne desem herkes herşeye iyi diyor kimi kitle ocean super diyor kimi kitle ramı yüksek gözükebilir ama performansı 4 gb 8gblik ram'i olan vds gibi diyor datafex desen 6 çekirdek 8 gb ram 70gb depolama alanı seçtim kdv dahil 1200 lirayı buldu en fazla 600 700 bandlarına çıkmak istiyorum ya adahost bütçeyi 600 e yükseltirsem ya ocean ya dehost yada sunucumfix bunlardan birini seçicem hayır ben birde genellikle internetten dolayı sıkıntı yaşıyorum sabah sunucuyu açıyorum akşam eve geliyorum bişey yok gece yatıyorum sabah bi uyanıyorum konsol full network thread sync thread server thread hataları ile kaynıyo sabahları bişey yokta geceleri sakat

şuanlık ben mesela hostluyoruz kullandım arkadaş söyledi internetini beğenmedim adahosttadn 100 liralık almıştım test amaçlı sadece arada sırada bi kasma oldu vds te ve yine network hataları aldım normal şimdi kavesteyim kaveste geceleri network veriyo o kadar bilemiyorum dediğim gibi ya ocean ama şüpheliyim ya dehost yada sunucumfix en son baktım bunların hiç biri gözümü tutmadı giderim adahost a ama en son çünkü sıkıldım vds değişmekten aralık ayından beri vds değişiyorum

şimdi ne desem herkes herşeye iyi diyor kimi kitle ocean super diyor kimi kitle ramı yüksek gözükebilir ama performansı 4 gb 8gblik ram'i olan vds gibi diyor datafex desen 6 çekirdek 8 gb ram 70gb depolama alanı seçtim kdv dahil 1200 lirayı buldu en fazla 600 700 bandlarına çıkmak istiyorum ya adahost bütçeyi 600 e yükseltirsem ya ocean ya dehost yada sunucumfix bunlardan birini seçicem hayır ben birde genellikle internetten dolayı sıkıntı yaşıyorum sabah sunucuyu açıyorum akşam eve geliyorum bişey yok gece yatıyorum sabah bi uyanıyorum konsol full network thread sync thread server thread hataları ile kaynıyo sabahları bişey yokta geceleri sakat
dostum dediğim gibi datafex fiyatlandırmasını bilmiyorum ama zamanında oceandan aldığımız 4 gblık vds ile 2020 yılında westeria sunucumuzu 90 çektirdik o yıllar için çok iyi bir rakamdı vds sıkıntısı yaşamadık o dönemler m3 paketler yeni yeni piyasadaydı m3 infinity paketimiz + 4 gb ram ile 90 çektik bir sıkıntı yaşamadık.

şunuda sorayım sunucuda diyelim 30 60 kişilik bir oyuncu olacak sistem gereksinimleri 8 çekirdek 8 ram veya 6 çekirdek 8ram yeter gibime geliyo doğrumuyum
dostum çok bile yukarıda dediklerimi oku 4 gb ram ile 90 çektirdik bide o dönemin paketleriyle.
6 ya 6 yeter bence daha üstüne çıkma ne zaman oyuncu sayısı artar ona göre hosting görüşürsün halledersin.

dostum dediğim gibi datafex fiyatlandırmasını bilmiyorum ama zamanında oceandan aldığımız 4 gblık vds ile 2020 yılında westeria sunucumuzu 90 çektirdik o yıllar için çok iyi bir rakamdı vds sıkıntısı yaşamadık o dönemler m3 paketler yeni yeni piyasadaydı m3 infinity paketimiz + 4 gb ram ile 90 çektik bir sıkıntı yaşamadık.
kanki mesela ocean bilişim de

• 10x Ryzen 9 5900x CPU
  • 18GB DDR4
  • 100 GB NVME SSD
    böyle bir sistem gereksinimleri sunan bir paket 450 tl kdv yi boşver
    istesem bunu alırım güvenmekte sıkıntı çekiyorum herkes birşey söylüyor
    Hurraa kafa çorba yok işte 2gb lik sistemle aynı ya şu hosting daha iyi

kanki mesela ocean bilişim de

• 10x Ryzen 9 5900x CPU
  • 18GB DDR4
  • 100 GB NVME SSD
    böyle bir sistem gereksinimleri sunan bir paket 450 tl kdv yi boşver
    istesem bunu alırım
dostum dediğim gibi alabilirsin ben bir sıkıntı yaşamadım ocean dan hızlı teslimatlarından dolayı tüm çalışmalarımı oradın sunucularını kullanarak yapıyorum.

doğru diyosun o zaman bir tek hosting seçimi kaldı
Valla yeni büyüyen hostinglerle uğraşma derim yıllardır bu işi yapan belkide 100lerce 1000lerce defa ddos yiyen ddos yediğinde ne yapacağını bilen hostingler dururken yeni çıkanları tercih etmek saçma olur çünkü sende insansın kavga ettiklerin olucak belkide sunucuna vuracaklar bilmiyorum dostum.

doğru diyosun o zaman bir tek hosting seçimi kaldı
Hocam ne kadar yüksek vds alırsanız o kadar az time yersiniz o kadar az lag olur sunucunuzda. Ve tabi sizin içinde iyi olur yüksek almanız developerınız için birşey kurulması gerektiğinde 30 dakika beklerseniz sorun olucaktır.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!