Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

İçilebilir sigara ekleme

• Konbuyu başlatan syntax
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 17
  • Görüntüleme 4K

syntax

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi içilebilir sigara birçok kişinin problemi ve malesef bu konuda yeni başlayan arkadaşlarımız içilebilir sigarayı yapamıyor. Esx_nightclub ile geliyor diyorlar ama açıkçası test etmedim. Bende esx_optionalneeds'i birazcık kurcaladım, en sonunda yapmayı başardım. Neyse ben konuya geçeyim. Şimdi arkadaşlar öncelikle bu plugini indirmeniz gerekiyor: . İndirdikten sonra client > main.lua'ya giriyorsunuz. Daha sonra bu kodu main.lua'nın en altına yapıştırıyorsunuz:

Kod:
RegisterNetEvent('esx_optionalneeds:onCigarett')
AddEventHandler('esx_optionalneeds:onCigarett', function()

local playerPed = GetPlayerPed(-1)

TaskStartScenarioInPlace(playerPed, "WORLD_HUMAN_SMOKING", 0, 1, false)
  Citizen.Wait(36000)
  ClearPedTasksImmediately(playerPed)
end)

Daha sonra locales (en,fi,fr artık hangisini kullanıyorsanız) giriyorsunuz ve şu kodu yapıştırıyorsunuz:

Kod:
['used_cigarett'] = '~y~Sigara~s~ içtin.'

Not: İllaki "Sigara içtin." yazması gerekmiyor bunu istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz fakat
['used_cigarett'] kısmını kesinlikle düzenlemeyin.

Son olarakta server > main.lua'ya girip en alta şu kodu yapıştırın (Önemli Not: Eğer databasenizin items kısmında sigara yoksa, şu isimle ekleyin: cigarett. Label, limit ve can remove ayarlayabilirsiniz fakat rare default olarak 0 kalsın.):

Kod:
ESX.RegisterUsableItem('cigarett', function(source)
    local xPlayer = ESX.GetPlayerFromId(source)
    xPlayer.removeInventoryItem('cigarett', 1)
    TriggerClientEvent('esx_optionalneeds:onCigarett', source)
    TriggerClientEvent('esx:showNotification', source, _U('used_cigarett'))
end)

Umarım işinize yarar arkadaşlar, bu günlük benden bu kadar :)

(Not:
Bu taktikle istediğiniz her eşyayı kullanılabilir, yenilebilir v.b yapabilirsiniz fakat client > main.lua kısmındaki WORLD_HUMAN_SMOKING'i değiştirip doğru animasyonu bulmanız gerek. Bunuda internete Scenario Animation List yazarak bulabilirsiniz.)

DF
Başarılı bir paylaşım. Emeğinize sağlık.

DF
Peki açlık suzuluğa nasıl ekleyebilirim

DF
İyi Günler Sigaryı Yakmk İçin Çakmak Lazımı Oluyor Değilmi Paylaştığınız Şeyde ?

DF
ben markete çikolata felan ekledim kullanabiliyorsun ama oyundaki açlığı tok tutmasını istiyorum nasıl ayarlayabilirim

Valla esx_basicneeds ile yapılıyor diye biliyorum. Eğer ayarlayabilirsem çikolata v.b gibi şeyleri eklemek için bir post daha açacağım merak etmeyin.

DF
Elline saglik gercekten ugrasmistim ben dun bunun icin becerememistim , tek fark bende farkli dosyadaydi bunlar . Degistirince calisti yinede. Sag ol. Paylasimlarinin devamini bekleriz ^.^

DF
Elinize emeğinize sağlık. Dediklerinizi harfiyen uyguladım ve sorunsuz çalıştı.

DF
Bende bu çakmak ve sigara eklentisi var markete de ekledim. Yakıp içiyor ancak sonra elinden bırakmıyor. X tuşu falan hiç bir şekilde bırakmıyor. Onu nasıl bırakmasını sağlayabilirim. Eklediğim eklentinin adı esx_cigarett

DF
Bende bu çakmak ve sigara eklentisi var markete de ekledim. Yakıp içiyor ancak sonra elinden bırakmıyor. X tuşu falan hiç bir şekilde bırakmıyor. Onu nasıl bırakmasını sağlayabilirim. Eklediğim eklentinin adı esx_cigarett

Kullanmadığım için bir bilgi veremeyeceğim kusura bakmayın lütfen.

DF
vMenu scriptinden force stop senaryo nerdesiniz bırakır tüm animasyonlar durur.

DF
Oraya girmeden mesela X tuşuna basınca sigarayı atsa elinden onu nasıl yaparım? Ya da force stop komutunu herhangi bir tuşa nasıl eklerim?

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!