Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

FiveM Geliştirici Ortamı Niye Böyle?

laot

Üye
FT Kullanıcı
Discord
laot#2599
Selam arkadaşlar uzun zamandır konu açmıyorum veya forumda aktiflik göstermiyorum ancak bu aralar içimi dökmek için bir konu açmak istedim. Konuya şekilli şukullu tasarımlar uğraşmayacağım yorgunum özür diliyorum. Sorum şudur FiveM'de geliştirici ortamı niye böyle? 3-5 ayda bu işin her olayını çözmüş biri olarak söyleyebilirim ki, forum üzerinde kendine "Fivem Üzerinde Geliştiriciyim" diyen %95 gerçek söylemiyor. Orijinal fikirler, orijinal yazım diye bir şey kalmamış. (Bu demek değil ki benim her yaptığım iş orijinal ancak en azından kendi uğraşlarım sonucu bu sistemleri ortaya çıkarıyorum) Herkes diğerinden (bu ben olabilir veya başkası olabilir.) copy-paste yapıp fivemturk üzerinde TARAFIMCA YAPTIĞIM DÜNYANIN EN İYİSİ diye konu açıyor ve diğer kişiler de buna inanıyor ve o kişinin başarılı olduğunu düşünüyor. FiveM'deki Türk ortamı bitiktir arkadaşlar. FiveM üzerinde Türk olan %85 kısmın bir şey yaptığı yoktur. Sadece leak-inspired (oda bir nevi leaklerden karma) gibi şeyler paylaşıyorlar veya yapıyorlar. Sadece bu forum üzerinde paket satan %85 kısmın daha sunucu-istemci arası eşitlemeyi yapacak bilgisi onu bıraktım daha sunucu-istemci olarak dediğim şeyde ne kastettiğimi anlamayacak kadar az kod bilgisine sahip olduklarına inanıyorum. Çünkü paylaştıkları veya yaptıkları işler bunları gösteriyor. Bir kod paylaşılıyor o kodu evirip çevirip veya event başına fonksiyon başına SKRTDEV koyunca bir şey olmuyorsunuz. Bu aralar paylaşım yapmıyor veya teknik destek vermiyor olma sebebim aslında bu. FiveM'de Türk'lerin bir şeyi hakettiğini düşünmüyorum arkadaşlar. Ne kendine geliştirici diyen kişilerin nede çalıntı sunucuların. Bunların hepsi bana ait görüşlerdir istediğiniz şekilde eleştirebilirsiniz. İyi günler.

Selam arkadaşlar uzun zamandır konu açmıyorum veya forumda aktiflik göstermiyorum ancak bu aralar içimi dökmek için bir konu açmak istedim. Konuya şekilli şukullu tasarımlar uğraşmayacağım yorgunum özür diliyorum. Sorum şudur FiveM'de geliştirici ortamı niye böyle? 3-5 ayda bu işin her olayını çözmüş biri olarak söyleyebilirim ki, forum üzerinde kendine "Fivem Üzerinde Geliştiriciyim" diyen %95 gerçek söylemiyor. Orijinal fikirler, orijinal yazım diye bir şey kalmamış. (Bu demek değil ki benim her yaptığım iş orijinal ancak en azından kendi uğraşlarım sonucu bu sistemleri ortaya çıkarıyorum) Herkes diğerinden (bu ben olabilir veya başkası olabilir.) copy-paste yapıp fivemturk üzerinde TARAFIMCA YAPTIĞIM DÜNYANIN EN İYİSİ diye konu açıyor ve diğer kişiler de buna inanıyor ve o kişinin başarılı olduğunu düşünüyor. FiveM'deki Türk ortamı bitiktir arkadaşlar. FiveM üzerinde Türk olan %85 kısmın bir şey yaptığı yoktur. Sadece leak-inspired (oda bir nevi leaklerden karma) gibi şeyler paylaşıyorlar veya yapıyorlar. Sadece bu forum üzerinde paket satan %85 kısmın daha sunucu-istemci arası eşitlemeyi yapacak bilgisi onu bıraktım daha sunucu-istemci olarak dediğim şeyde ne kastettiğimi anlamayacak kadar az kod bilgisine sahip olduklarına inanıyorum. Çünkü paylaştıkları veya yaptıkları işler bunları gösteriyor. Bir kod paylaşılıyor o kodu evirip çevirip veya event başına fonksiyon başına SKRTDEV koyunca bir şey olmuyorsunuz. Bu aralar paylaşım yapmıyor veya teknik destek vermiyor olma sebebim aslında bu. FiveM'de Türk'lerin bir şeyi hakettiğini düşünmüyorum arkadaşlar. Ne kendine geliştirici diyen kişilerin nede çalıntı sunucuların. Bunların hepsi bana ait görüşlerdir istediğiniz şekilde eleştirebilirsiniz. İyi günler.
+999 xD

diosun

Meveloper olayı bundan dolayı çıktır zaten. Türkçeleştirme ve copy-paste developerlık kavramını oldurduğunu sanıyorlar. Sadece suç bunu yapanlarda değil, bunları developer diye alan sunucu sahiplerinde 1 yıl önce sırf türkçeleştirerek yaptığım şeylerle 3-4 sunucudan teklif almıştım. Sunucu sahipleri 20-30 tlye developer alayım dedikçe bu durum devam edecektir :D

Diyorum dostum, bu söylediklerimin içinde sende varsın. Kendimi bile katıyorum bu cümlelerin içine.
Rezalet bir ortam Fivem'de Türk ortamı HİÇ bir şeyi hak etmiyor.
Ğ

Diyorum dostum, bu söylediklerimin içinde sende varsın. Kendimi bile katıyorum bu cümlelerin içine.
Rezalet bir ortam Fivem'de Türk ortamı HİÇ bir şeyi hak etmiyor.
haklısın dicektim neden bu kadar alındın?

İnsanlar çevreden toplayıp forumda ücretsiz bir script paylaşımı yapınca direkt bir drama oluşturup kendisini üstün göstermeye çalışıyor ki ben cringe oluyorum bunları görünce.
Eskiden bu kadar fazla drama yaratmaya çalışan insan yoktu şimdi ise etraf "Ben senden daha iyi developerim" diyen tiplerle dolmuş

Son düzenleme:
haklısın dicektim neden bu kadar alındın?

Alınmak derken dostum? Dediklerimi tekrarlıyorum ki duysun millet.
Kendimi bile katıyorum yazmışım oraya.
Bu zamana kadar daha dün bir şey yapamayan adam, discord sunucusu açıp bedava paketleri paylaşınca 400-500-600 üye oluyorsa bu Fivem'deki Türk ortamının suçudur.
Türkler Fivem'de klasiktir. Steal-Combine başka bir şey var mı?

Alınmak derken dostum? Dediklerimi tekrarlıyorum ki duysun millet.
Kendimi bile katıyorum yazmışım oraya. Bu zamana kadar daha dün bir şey yapamayan adam.
Discord sunucusu açıp bedava paketleri paylaşınca 400-500-600 üye oluyorsa bu Fivem'deki Türk ortamının suçudur.
Türkler Fivem'de klasiktir. Steal-Combine başka bir şey var mı?
kankacım bu yazının içine bende kendimi koyuyorum senin beni içine koymana gerek yok tr deki hakeden bir kaç isim var sadece

Her ne kadar 1 yıldır içinde olduğum platformun son 1-2 ayında hali hazırdaki scriptlerden yararlanarak script yazmaya çalışsamda katılıyorum

Son düzenleme:
kankacım bu yazının içine bende kendimi koyuyorum senin beni içine koymana gerek yok tr deki hakeden bir kaç isim var sadece
Hak eden isim dediğin kimler acaba NP-QBUS sistemlerini karıştırıp Hırsız Poliscilik oynayan sunucular mı?

Hak eden isim dediğin kimler acaba NP-QBUS sistemlerini karıştırıp Hırsız Poliscilik oynayan sunucular mı?
hayır utk vs. den bahsediyorum hakenden kişilerden kastım

yürü be koçum

Konu hakkında ki hakaret içeren yorumlar temizlenmiştir.​

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!