Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Cevaplandı fivem Developer olmak icin hangi dilleri ogrenmem lazım

lua

luayı nerden öğrenecez

Arkadaşlar illa bir dil bileceksiniz diye bir şey yok, lua az buçuk gerekli de c# çoook nadir yani js bile daha çok kullanılıyordur. Mantığını kavrayın neyin nasıl olduğunu ingilizceniz ve mantığınız olsun yeter.

Arkadaşlar illa bir dil bileceksiniz diye bir şey yok, lua az buçuk gerekli de c# çoook nadir yani js bile daha çok kullanılıyordur. Mantığını kavrayın neyin nasıl olduğunu ingilizceniz ve mantığınız olsun yeter.
Yağız discord kullanıyor musun?

Katılıyorum

LUA öğrenmen gerekiyor, fakat lua öğrenmen gerek diye direk lua'ya atlayamazsın. Sana tavsiyem ilk önce Python'u öğrenmen olacaktır. Diğer program dillerini öğrenirken/kullanırken hem işini daha kolaylaştırır hemde çıkan sorunları çözmen konusunda daha iyi olabilir. Eğer tam bir sıralama istersen:

Python, JavaScript, 4NodeJS, HTML & CSS ve ardından lua'ya geçiş yaparsan çok başarılı bir developer olabilirsin.

LUA öğrenmen gerekiyor, fakat lua öğrenmen gerek diye direk lua'ya atlayamazsın. Sana tavsiyem ilk önce Python'u öğrenmen olacaktır. Diğer program dillerini öğrenirken/kullanırken hem işini daha kolaylaştırır hemde çıkan sorunları çözmen konusunda daha iyi olabilir. Eğer tam bir sıralama istersen:

Python, JavaScript, 4NodeJS, HTML & CSS ve ardından lua'ya geçiş yaparsan çok başarılı bir developer olabilirsin.
fivemde script kodlayacak biri neden nodejs veya python öğreniyor anlamadım lua zaten en basit dil

//

Son düzenleme:
bende fivemde python veya nodejs ile alakalı bir sorun yaşamayacağını söylüyorum eğer öğrenme niyeti varsa lua ile başlayabilir
Lua ogrenebilicegimiz iyi bir kaynak varmı önerebiliceginiz ?

Lua ogrenebilicegimiz iyi bir kaynak varmı önerebiliceginiz ?
Jeva öneririm, ancak kodları okuyarak daha iyi öğrenebileceğini düşünüyorum, çünkü herkesin kendine göre kodlama stili vardır ama internetten öğrenirsen adamın yaptığıyla yetinirsin ama kodları okursan kendi stilini, tarzını bulup ona göre kodlayabilirsin scriptini.

Jeva öneririm, ancak kodları okuyarak daha iyi öğrenebileceğini düşünüyorum, çünkü herkesin kendine göre kodlama stili vardır ama internetten öğrenirsen adamın yaptığıyla yetinirsin ama kodları okursan kendi stilini, tarzını bulup ona göre kodlayabilirsin scriptini.
okuyarak derken anlamadımda açıklarmısın acaba ?
yani kodların anlamını filan öğrenmek gibimi

minecraft java öğrenmen lazım discord js de olur ikisinide öğrenirsen sende bir god scripter mlg extreme baba jilet fadıl racon god hard developer olabilirsin

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!