Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Dispatch Roleplay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zhenwei

Üye
FT Kullanıcı
dpsd.png

Biz kimiz?

Bir çok oyun sever adına elimizden geldikçe kaliteli rol ortamı oluşturmaya sağlayan ufak bir ekibiz. Bu amacı da ekibimizle hem özen göstererek, hem de severek yapmaktayız. Amacımız oluşturmaya çalıştığımız bu oyuncu topluluğundan para elde etmek değil, oyunculara istediği ortamı sunabilmektir.

Neden bu sunucu?

Diğer sunuculara nazaran bizim oyuncularımıza çokça, fakat çokça daha farklı bir sunucu sunmaya çalışıyoruz. Kendimize has sistemimiz, fikirlerimiz, düzenimiz ve işleyişimiz bulunmakta. Bazen "sadece ketçap koyar mısınız" dediğiniz zaman mayonez'i de ekleyip yemeğinizi mahvedebiliyorlar. Ve evet, biz bu durumun farkındayız. Tamamen insanların zevkine göre bir sunucu açmayı ve elimizden geldiğince oyuncuların görüşlerini ve düşüncelerini takip etmeye çalışıyoruz.

Destek Ekibi

Elimizden geldikçe bütün kullanıcılar adına verimli ve özen göstererek çalışıyoruz. Sorularınız, ihtiyaçlarınız, şikayetleriniz ve önerileriniz gibi bir çok durum adına oyuncularımıza her zaman destek verme amacı taşıyarak destek ekibimiz bir çok çeşitli departmana ayrılarak hizmet sunuyor.

Bu sunucuda nasıl oynayabilirim?

Biz, insanların oynayacağı bu rol yapma sunucusunda tiyatro oyunculuğu sergilemesini istiyoruz. Yani demek istediğim, oyuna girdiğiniz andan itibaren başka bir kişiye dönüşmenizi, hal ve hareketlerinizi değiştirmenizi ve en önemlisi de bunu sergilerken bundan keyif almanızı istemekteyiz. Ve evet, bu bizim için çok önemli. Onun dışında başvuru formunda rol bilgisi ile alakalı bir soru sorulmuyor. Sadece oluşturmak ve canlandırmak istediğiniz karakter/karakterler'e göre hazırlanmış bir başvuru formu. Eğer sizi uygun görürsek direk olarak kabul ediyor ve sunucumuza alıyoruz. Ardından da sesli ufak bir mülakatımız var. Zor mu? belki.

Unutmadan, başvurmak isterseniz discord.gg/NK3TgHE adresimize gelebilirsiniz. Sunucumuz sizi başvuru formuna aktaracaktır. Normal olarak bir siteden başvuru yapmanız gerekirdi fakat web sitemiz üzerinde halen daha çalışmalar sergiliyoruz.

Bu sunucuda ne sunuyoruz?

1.
Sunucuda hiçbir modlu araç yok. GTA V'nin en son ki Online DLC güncellemesindeki bir çok aracı barındırıyoruz. Onun dışında bazı araçlara da özel eklentilerimiz, görünümlerimiz var.

2. Kural olarak rol seçeneğini çokça kısıtlamamaya çalıştık. Bunu derken kastetmek istediğim daha çok şey yapabilecek olmanızdır. Örnek olarak güvenli bölge bulunmamaktadır. Hastanede de, karakolda da, benim darma dağınık motel odamda bile illegal aktivite de bulunabilirsiniz.

3. Kartel veya Mafya rolü bulunmuyor. Takım Elbise giymek ayrıdır, racon kesmekte ayrıdır. Fakat yine de kartelimsi veya mafyamsı rol çevirilmesine kesinlikle izin vermiyoruz. Yoksa kartel rolünü çevirebilecek adamımız mı yok? hayır var! Ama yine de bu tür rollerin haraç kesmekten, Gun RP'den, karmaşadan ve racon kesmekten ibaret olmasından dolayı bu tür oyunculuklara izin vermiyoruz.

4. Sunucudaki illegal aktiviteyi bir nebze sınırladık. Bu sınırlandırma mafyalığa ve kartelliğe çıkamıyor olmanızdır. Bunların dışında Çete, Hacker veya Lost MC gibi efsanevi şeyler oluşturabilir/olabilirsiniz. Bu tür şeylerin oluşmasına dair hiçbir yardım etmiyoruz. Sunucuya girdiğinizde "biz çete olacağız" lafını da kabul etmiyoruz. Eğer çete olmak isterseniz şuanda, şimdi bile oyuna girip olabilirsiniz. Ama eğer karakteriniz korkaksa, hikayesinde cesaretini toplayacak bir şey olmamışsa veya çete gibi takılabilecek bir karakter değilse ne olursa olsun bir çete üyesi olamazsınız. Çünkü çete üyesi olabilmek başvuru ile olan bir şey değil, oyun içerisinde tanıştığınız kişiler ile yaptığınız olayların sonucu ortaya çıkan bir şey.

5. Visual'a (görünüm) çok önem veriyoruz. Logo, Giriş Ekranı, Kimlik Kartı, Ehliyet ve Silah Ruhsatının tasarımına kadar bütün her şey özenle tasarlanmış ve bize ait olan şeyler. Bu konuda da çok ciddiyiz, nasıl olsa diğer sunuculardan farklıyız dedik. Gözünüze de bu farklılığı sokmamız gerekir, değil mi?

Uzaklaştırma Sistemi

Bir kişiyi sunucudan uzaklaştırma/yasaklama konusunda çok hassasız. Kurallarımızın çiğnenmesi bize karşı yapılabilecek en büyük saygısızlıktır. Bir kişiyi uzaklaştırmak üzere olduğumuzda veya bir kişi bir kuralı çiğnediği zaman acımak gibi bir insifiyatimiz yok. Eğer haklıysak kesin, yok. Oyuncuları sunucudan geçici süreliğine uzaklaştırıyoruz. Bu çiğnediği kurala göre değil, çiğnediği kuralın etki ettiği şeylere göre değişiyor. Sunucudaki ilk uzaklaştırmanızı edindiğiniz zaman elde edeceğiniz süre çok fazla olmayacaktır. Fakat bir kural ihlali bile bazen sınırsız uzaklaştırılmanıza sebep olabilir. Her uzaklaştırma aldığınızda sunucudan uzaklaştarılacağınız süre gittikçe artacak. Bir gün giriş kapısı sizin için tekrar açılmayacaktır.

Not

Şunu söylemeliyiz ki, sunucu şuanda açık değil. Bundan kastettiğimiz oyunculara daha sunmadık. Sunucuyu 1/06/2020'de açmayı planlıyoruz. O zamana kadar şimdiden gelip başvuru da bulunabilir veya aramızda kalabilirsiniz. Sunucunun bu kadar geç açılacak olmasının sebebi yazın daha çok oyuncu çekebileceğimizden ve daha çok sunucunun üstünde çalışabileceğimizden kaynaklıdır. 6 ay sonra tekrar bu tarzda fakat daha kaliteli şekilde bir tanıtım konusu açmayı düşünüyorum, muhtemel açacağım.

Sunucumuzdan bir kaç fotoğraf :)

gta_11.png

fib.png

gta_11_2.png

fibmission.png

gta_10_her.png

gta_8_aiden_rod.png

Eğer buraya kadar okuduysanız veya bu kısıma kadar baktıysanız size çokça teşekkür ederim.

blobcat.png

Ekli dosyalar

• gta_8_aiden_rod.png
    gta_8_aiden_rod.png
    534.5 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Merhabalar, lütfen konunuzu 24 saat içinde örnek konumuza uygun olarak düzenleyiniz.

Merhabalar, lütfen konunuzu 24 saat içinde örnek konumuza uygun olarak düzenleyiniz.
Sunucuyu tam olarak açmadığımız için ve bazı şeyler halen daha test aşamasında olduğu için görsel ekleme gereği görmedim. Sunucu hakkında teknik bilgi olarak ne zaman açılacağı hakkında bilgi verdim. Kapasitesi hakkında bir bilgi yok, yönetim ekibi hakkında nasıl bir ekip olduğumuza veya nasıl olmaya çalıştığımza dair çokça bilgi var diye düşünüyorum. İletişim bilgisi olarak sunucunun discord sunucusunu açıklama olarak bıraktık, scriptlerin ismini teker teker eklemekten veya nasıl çalıştığından başka eklemem veya düzenlemem gereken bir şey göremiyorum sanırım.

Onun dışında başka konu açtıysanız aynı konudan devam edebilirsiniz, başka açmayın gibi bir yorum fark ettim. Bundan bir önce ki konumu siliyorum (başka bir sunucu hakkındaydı). Bu konuyu da günü geldiği zaman sileceğim, örnek konu açılım şeklinize uymadığım yön hangisidir acaba?

Gayet detaylı ve güzel bir tanıtım olmuş. Ancak oyun içi görsel ekleme zorunluluğumuz var. Sunucu geliştirme aşamasında ise bile oyun içinden dikkat çekici yerlerden görüntü ekleyebilirsiniz.

Bir ihanet, bir devirin bitişi daha. Bu konuyu herhangi bir yetkili forumdan silerse minnettar kalacağım. Dispatch hiçbir zaman açılmayacak, teşekkürler.

Bir ihanet, bir devirin bitişi daha. Bu konuyu herhangi bir yetkili forumdan silerse minnettar kalacağım. Dispatch hiçbir zaman açılmayacak, teşekkürler.
Konu Kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!