Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Rehber detaylı rp/other paket temeli hazırlama rehberi | creatorler ile birlikte

lildopeee

Üye
Yasaklandı
FT Kullanıcı
Discord
lil.dopeee#9999
Öncelikle merhaba, İlk olarak söylemek istediğim ; (lütfen kaldırmayın artık mod abiler)

İkinci olarak temel dışında kalan şeyler kaynak klasörünü tutup resources klasörüne sürüklemek ardından cfg üzerinden kaynağı başlatmak.
1000-2000 TL lik paketler yapanların temeli herkesin erişebildiği kıytırık bir temel komik açıkçası fivem üzerinde geliştirici olduğum ilk beşinci dakikası temel yapmayı öğrenmiştim.

1. Adım

İsmi değil ancak karakterleri farkeden bir klasör oluşturun. Genel dil dışındaki dillerde bulunan karakterleri kullanmayın.
Bunun sebebi BATCH Programming dilinin her dil gibi genel dil ve diller dışında bulunan karakterleri desteklememesinden kaynaklıdır.

Klasörün oluşturmanızın ardından

'nı indirin. Ve içerisinde bulunanları oluşturduğunuz klasöre sürükleyin.

2. Adım

Oluşturduğunuz klasörün içerisine

'ın içerisindeki herşeyi bırakın. (resources, gitignore doğrudan cfx-server-data yı değil.)
(öylede yapabilirsiniz aslında ama çirkin duruyor.)

Sonrasında CFG dosyamızı oluşturmamız gerek.
ismi fark etmez ancak uzantısı cfg olması gereken bir dosya oluşturun.
Örnek : lildope.cfg

Ve CFG nin içerisine ;

(CFG yi kendiniz düzenlersiniz anlatmama gerek olduğunu sanmıyorum.)

3. Adım

Sunucuyu çalıştırın ve girin. Girdiyseniz artık çıkabilirsiniz. Sırada Primary-Framework ü oluşturmak var.

ESX framework bir temel oluşturacağız. Sizler için daha önceden editlediğim ESX V1 Final ;

Bağlantıları paylaştığım kaynakları indirin. Ve resources klasörüne atıp CFG üzerinden başlatın. Ve es_extended in sql komut dosyasını çalıştırın.
ve CFG içerisinde uygun bir yere şunu yerleştirin ;

set mysql_connection_string "server=localhost;database=es_extended;userid=root;password="

Böylece data bağlantısını ve primary-framework ü kurmuş oldunuz.

4. Adım

Son adım ise creatorleri oluşturmak. Bunun script eklemekten farkı yok ancak eklediğiniz eklentiler frameworkünüze uyumlu olması lazım.
belli başlı fonksiyonların framework içerisinde eksik olması gibi.
Direkt olarak uyumlu olan kaynakları paylaşacağım.

Kaynakları indirdikten sonra sql komutlarını çalıştırıp paketi başlatın. Böylece RolePlay sunucusu temeliniz tamamlanmış olacak.
Envanterinde script eklemekten farkı yok belli başlı sorunlar vardır atıyorum es_extended de bulunan bi fonksiyon v1 final ile değişmiştir fakat envanterde halen fonksiyonun eski kullanımı vardır gibisinden onlarda basit şeyler zaten. İyi akşamlar dilerim bi allah kurtarsın alırım.

- Konumun kopyalanmasına izin vermiyorum -
lil.dopeee#8337

Son düzenleme:
.

+rep

Doßee baba yapmış helal ke +rep

Dope mi bee + + bro

yararlı paylaşım

Konu içerisinde eklediğiniz videodan dolayı tarafınıza iki uyarı puanı eklenmiştir, devam edildiği taktirde konunuz kapatılıp gerekli uyarı işlemleri uygulanacaktır.​

Doßee baba yapmış helal ke +rep
Dope mi bee + + bro
yararlı paylaşım
teşekkürler
Konu içerisinde eklediğiniz videodan dolayı tarafınıza iki uyarı puanı eklenmiştir, devam edildiği taktirde konunuz kapatılıp gerekli uyarı işlemleri uygulanacaktır.​
rutubet kokusu alıyorum :eek:

güzel olmuş

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!