Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Chapter V

AzizCanDiri

Üye
FT Kullanıcı
selamlar bu sunucuda yaşadığım bi olayı anlatıcam. 8 kişi bölgemizde iş konuşmaları yaparken çatıdan bizi izleyen server sahibi bu arada alanımızı işgal ettiği için çatışma kararı aldık 8vs1 kendisi bizi yendi ve tek merdivenli yerden kayboldu polis mustang ile orda 20 tur attı desteğe gittiğimiz zaman nasıl ölmedi diye sorduk yani rolsel açıdan hataları bile bi kenara bıraktım.
Destekte admin birisi bize damage logları açtığı anda başka bir odaya çekiyor ve bize göstermeden sesli olarak söylüyorlar yani işin içinde bir şey var ki göstermiyorlar bize sonra admin arkadaşım bize diyor ki biz 8 kişi bakın 8 kişi 57 mermi atmışsız kendisi rambo gibi 107 mermi atıp öldürmüş bizi helal olsun buna bile bişey demedik devam ettik rolümüze nezarette konuşurken onun hakkında alınıp 4 kişiyi banladı kalan 4 kişiyi banlamayıp ayrı hikayeler anlattı kendisi bize o karakterin admin karakteri olmadığını söyleyip rolde oynadığı karakter dedi 1aydır serverde oynuyorum ve o karakteri bir kere bile hoodunda görmedim hoodundaki bütün adamları tanıyorum kendisi görmedim ama, sonra diğer 4 arkadaşı banlamamışlar diyorlar ki ben admin karakteri ile ordaydım diyor kendisi bu arada server sahibi bunla kalmayıp tek merdivenli yerden paraşüt açıp kaçtığını söylüyor adminden paraşüt alıp ama polisler orda mustang ile 20 tur atıyor kimseyi görmüyor :d hadi burayıda geçtim kendi admin ekibine bağış arabaları spawnlatıyor soruyorum niye spawnlatıyorsun diyor ki bana onlar satın aldı isterse dekont gösterbilirim diyor xd güvendiğim için tamamdır haklısın diyorum sonra pd den izlediğim bir kayıtta bağış arabasında olan adminin plakasını sorgulatıyor ve adına araba çıkmıyor desteğe çıkıp araba niye spawnlıyorsunuz diyor. Adamlar diyor ki sahte plaka takmışlar ama sahte plaka takınca plaka değişir aynı satın aldığımız bir plaka gelmez ne malum ise plaka satın alınan arabalar gibi aynı plakaya sahip yani böyle şeyler olunca insanın tadı kaçıyor ve arkamızdan küfür ediyorlar. Böyle bir sunucuda oynamak hattadır eğer bilgi isterseniz bana bu mesaj üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• resim_2022-09-26_045040033.png
    resim_2022-09-26_045040033.png
    66.4 KB · Görüntüleme: 72
😂

Ekli dosyalar

• ay2.png
    ay2.png
    69.4 KB · Görüntüleme: 49
  • ay3.png
    ay3.png
    72.5 KB · Görüntüleme: 50
  • ay4.png
    ay4.png
    93.5 KB · Görüntüleme: 44
  • ay5.png
    ay5.png
    65.3 KB · Görüntüleme: 44
  • ay6.png
    ay6.png
    73.5 KB · Görüntüleme: 40
  • ay7.png
    ay7.png
    7.6 KB · Görüntüleme: 38
  • aylar.png
    aylar.png
    2.5 KB · Görüntüleme: 48
Araç parçalama scriptinden haberi olmayan +1000 fivem saatlik oyuncu arkadaşım merhaba, 8vs1 atıp düştünüz üstüne üstük ben size logları gösterirken kendi ekip lideriniz(sizden utanmış olsa gerek) böyle bir şeyin gereksiz olduğuna kanaat getirmiş diğer destekte. O yüzden beni çekip göstermemin gerekmediğini söylüyor. /me /do komutlarından haberdar olmayan +1000 saatlik 4 oyuncuyu 5 gündür tüm şikayetlere rağmen tolere etmemiz bizim hatamızdı kusura bakmayın 2 gün önce banlanmanız lazımdı. Sunucuda Craft sistemi ile paraşüt ve oxy yapılabildiğini bilmemeniz yine sizin +1000 fivem saatiniz ile alakalı olsa gerek +2000 olsa bilirdiniz bence. Üstüne bahsettiğin sahte plaka spawn olayı ile alakalı şuan loglardan sizin de bu scripten haberiniz olduğuna dair item transfer logunuz gözükmekte. Nerede ne konuşacağını bilmeyen kaç yaşında adamları tolere etmek anne babasının görevidir. Kolsuzluğunuz ile alakalı Pvp sunucularında zaman geçirmenizi tavsiye ederim. 8 kişi totalde tek tek sıktığınız mermilerin loglarını size okudum kontrol edebilirdiniz mermilerinizi. 57 mermi 8 kişiden bir tık az geldi bana açıkçası sağ tık basılı tuttuktan sonra sol tıkı kullanırsanız(mouse ile yapacağınız tuşlamalar bunlar) daha fazla mermi sıkabilirsiniz. Ekibinizde ki /do doktor hanımın ayağını koklar emotelarını atan gerizekalı arkadaşınıza iletirseniz /me den atması lazım o komutu :D Bu arada sizin maddi durumunuzun donate almaya yetmiyor olması diğer insanların alamayacağı anlamına gelmez.

damage loglarını atsana :D

Bu sahte para olayını size kaç kere açıklayacağım bilmiyorum ama tekrar anlatayım Doğan. Öncelikle serverinizin sıkıntısı mı bilinmez ama moteldeki depo ister istemez bug a giriyor ve ben de depomda 580k para dururken üstüne 380 k atıyorum ve bu motelde yere düşüyor aynı anda motel de bulunduğum arkadaşım ise kendisi düşürdüğünü sanıp alıyor aradan bir gün geçiyor ve ben de doğal olarak paramı görmeyince ticket açıyorum. Geliyorsunuz konuşuyoruz ve Yüce Yaradanınız beni dolandırıcı olmakla suçluyor :d depomda 580 k dururken ben 380 k nın dolandırıcılığını yapıcam mantıklı olan insan bunu düşünür siz loga güvenıp güvenmezsiniz ben onu bilmem ama bunu bir kanıtmış gibi göstermek acınası iyi forumlar gözlüklü şirin baba Doğan :D

hayır yaptığınız rol yanlış yani 8 kişilik bir ekibin yanına gelip savaşmak ayrı bi aptallık sen rambomusun güzel kardeşim benim hadi onu geçtim polis orta kaç tur attı o paraşütlü elamanı göremedi nereye gitti o onu da geçtim şehirde 1 aydır oynuyorum o senin ekibinden olan bizi düşüren kişiyi ilk defa görüyorum hooduna kaç sefer bulundum bir kere bile göremedim :/ bu kadar hardcore önem veriyorsanız önce kendi yaptığınız rollere bakın kardeşim şehre geldiğimizde bile herşeyi parayla satıp oyuncuları gram düşünmeyip 5 çekiyordunuz o kadar dedik npc açın araç parçalamayı açın en azından bu yasa dışı meslekleri npc haline getirin diye sonra birden çekmeye başladı nedense sunucu demi bide bizi o kadar kim şikayet etmiş onunda ss atsana.

hayır yaptığınız rol yanlış yani 8 kişilik bir ekibin yanına gelip savaşmak ayrı bi aptallık sen rambomusun güzel kardeşim benim hadi onu geçtim polis orta kaç tur attı o paraşütlü elamanı göremedi nereye gitti o onu da geçtim şehirde 1 aydır oynuyorum o senin ekibinden olan bizi düşüren kişiyi ilk defa görüyorum hooduna kaç sefer bulundum bir kere bile göremedim :/ bu kadar hardcore önem veriyorsanız önce kendi yaptığınız rollere bakın kardeşim şehre geldiğimizde bile herşeyi parayla satıp oyuncuları gram düşünmeyip 5 çekiyordunuz o kadar dedik npc açın araç parçalamayı açın en azından bu yasa dışı meslekleri npc haline getirin diye sonra birden çekmeye başladı nedense sunucu demi bide bizi o kadar kim şikayet etmiş onunda ss atsana.

şu şöyle dursun, 5 çektiğimiz şey evet.

- 1 Ay oynadığın sunucuda bulamadığın npc'leri konuşmaya gerek yok :D
- "siz loga güvenıp güvenmezsiniz ben onu bilmem ama bunu bir kanıtmış gibi göstermek acınası" şeklinde cevabına ve arkadaşın log isteğine karşılık birazdan loglar gönderilecek. me/do kullanımını dahi bilmeyip burada kendinizi üzmeye gerek yok.

Ekli dosyalar

• xd2.png
    xd2.png
    76.7 KB · Görüntüleme: 29
  • xd.png
    xd.png
    52.2 KB · Görüntüleme: 29
Damge logları aşağıda paylaşıldı, bu arada Rot G yi tebrik ediyorum 1vs8 atıp 5 mermi yemiş 57 mermi arasında god mode açtığı iddia edilen adminin nedense canı azalıyor :D Loga güveniyoruz çünkü loglarda herkesin her şeyi görünüyor. Dolandırıcı ya da değil tüm zararlarınızı fazlasıyla karşılamıştık üşenmeyip onun logunuda bulurum istersen. Gözlüklerimi beğendiğin için teşekkür ederim bir zamanlar modaydı :) Loglar ektedir. Üşenmedim iplerinizi karaladım kimsenin benim paylaşımım yüzünden sıkıntı çekmesini istemem. O rolde mevcut bulunmadığım için çok yorum yapamam ama şehrin kurallarını ihlal ettiğiniz için size gönderilen tetikçi hepinizi vurmuş çok özür diliyorum siz bir adamı indiremediğiniz için. İşin sonunda küfür tabiri ile söylediğiniz şey "onlarında a.... k.... banlanmaları lazımdı boşa tuttuk" cümlesine karşılık olarak Allahlara, annelere ve oyunculara karşı ağır hitaplar içeren küfürlerinizle alakalı yorumum yoktur. Tavsiyem her sabah uyanınca bir kahve sağlam bir kahvaltı 2 saat Fivem pvp sunucusu(isteminiz halinde önerebileceğim sunucular var.) Sonra bir duş ardından arkadaşlarınız umarım vardır onlarla dışarıda bir yürüyüş ya da sohbet belki bir mekanda kahve sonra eve dönüş akşam yemeği ve tekrar pvp sunucusu idmanı. Aiminizin iyi olduğuna kanaat getirdikten sonra Orta seviye hard sosyal rp sunucularında /me /do komutları idmanı. Birkaç ay içerisinde ortalama bir Fivem rolcüsüne dönüşeceğinize inanıyorum. Terbiyeniz ve ahlakınızla alakalı bir tavsiyem yoktur. Karakterinizi bulduğunuzda onlarda düzelir otomatik olarak.

Ekli dosyalar

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    56.1 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    59.1 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    52.5 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    56.2 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    57 KB · Görüntüleme: 26
yani şehrin nasıl bir kuralı var çözmedim şahsen ama :D yaptığınız rolleri az buçuk biliyorum yarın videosunu bulabilirsem admin rol pasınıda göstericem.

Ekli dosyalar

• resim_2022-09-26_062200166.png
    resim_2022-09-26_062200166.png
    18.7 KB · Görüntüleme: 39
yanlış me do dan uyarıyı ve cezayı zaten yemiştik hatta ertesi gün anıla, kanka biz sizle rol yapmayı çok seviyoruz gözünü seveyim dikkat edin boşuna ceza yemeyin eğlenelim diye yalvaran sendin. kişisel hiçbir problemim yok doğanla, rolunude gayet iyi yapar bizim olayımız sunucuyla uğraştığı için günde 4,5 paket sigara içtiğini anlatan rotg ileydi. radikal dincilerin yaptığı gibi kubilayı savunmasına şaşırmadım, güya ilk geldiğimizde doğanların ekipteki parayla alınan arabaları sorduğumuzda, arabaları sunucuya satan, youtube videosuna signed by ******
diye paylaştığı, sunucusunda developer olan adamdan ; onlar rol paslıyor o yüzden onlara araba indiriyorlar, parayla aldıkları falan yok lafını bizzat duydum. Rol yapılır insanları vurursun problem değil biz onu zaten geçtik,win de lose da olur oyunlarda. bizim sorguladığımız şey, admin olarak gelip o role girmendi. 15 kişi zaten orda eğleniyor, makarasını yapıyor kimsenin senin 4.5 paket sigara içen ciğerlerine ihtiyacı yok. logları tek tek okudum diyen doğan, sürekli doğukan sen vurmuşsun diyip 2 dakika sonra, senin ekranda öyle gözükmüştür ama pingden dolayı vuramamışsındır diyor. pingimi sorduğumdada 22 diye fısıldıyor :D biz konuşmasınıda mouse tutmasınıda gayet iyi biliyoruz doğancım, umarım sen de eline bi tıraş makinesi alıp garip olan* sakallarını bi kesersin. para konusuna gelince de, rp de yaptığın tatillerden sıkılırsan gel seni ramada otelde 1 hafta rose ile ağırlayayım :D

Ekli dosyalar

• 1664162774214.png
    1664162774214.png
    586 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    95.3 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Ramada otel demişsinde orta segment bir otelde kalacağımı sana düşündürten nedir bilmiyorum, yaşadığın şehirde en lüks otel olarak geçiyorsa bir şey diyemem coğrafya kaderdir. Rixos olursa seve seve tatile katılırım sizlerle, en kötü ihtimal DoubleTree yapalım biz bu işi anlaşalım. Hadi size yüklenmeyeyim Belek falan olmasın direkt İstanbul olsun. Sakallarım hakkında yorumun kendi şahsi düşüncendir bir şey diyemem. Neden traş makinası kullanayım? Kuaförler bu iş için hizmet veriyorlar arkadaşlar haberiniz olsun. Logları sırasıyla attım fight başlangıcından bitişine kadar saniye saniye log paylaştım sizinle hala bu konu hakkında saçmalıyorsun. Logların ss lerinin altına bakarsan saatler yazıyor. Hayatımı satın alacak arkadaşa da teklifim şudur, sadece benim bu yaşıma kadar yapılan masrafların dolar üzerinden hesaplanarak bana teslim edilmesi halinde seve seve kütük devri yapabiliriz.

Damge logları aşağıda paylaşıldı, bu arada Rot G yi tebrik ediyorum 1vs8 atıp 5 mermi yemiş 57 mermi arasında god mode açtığı iddia edilen adminin nedense canı azalıyor :D Loga güveniyoruz çünkü loglarda herkesin her şeyi görünüyor. Dolandırıcı ya da değil tüm zararlarınızı fazlasıyla karşılamıştık üşenmeyip onun logunuda bulurum istersen. Gözlüklerimi beğendiğin için teşekkür ederim bir zamanlar modaydı :) Loglar ektedir. Üşenmedim iplerinizi karaladım kimsenin benim paylaşımım yüzünden sıkıntı çekmesini istemem. O rolde mevcut bulunmadığım için çok yorum yapamam ama şehrin kurallarını ihlal ettiğiniz için size gönderilen tetikçi hepinizi vurmuş çok özür diliyorum siz bir adamı indiremediğiniz için. İşin sonunda küfür tabiri ile söylediğiniz şey "onlarında a.... k.... banlanmaları lazımdı boşa tuttuk" cümlesine karşılık olarak Allahlara, annelere ve oyunculara karşı ağır hitaplar içeren küfürlerinizle alakalı yorumum yoktur. Tavsiyem her sabah uyanınca bir kahve sağlam bir kahvaltı 2 saat Fivem pvp sunucusu(isteminiz halinde önerebileceğim sunucular var.) Sonra bir duş ardından arkadaşlarınız umarım vardır onlarla dışarıda bir yürüyüş ya da sohbet belki bir mekanda kahve sonra eve dönüş akşam yemeği ve tekrar pvp sunucusu idmanı. Aiminizin iyi olduğuna kanaat getirdikten sonra Orta seviye hard sosyal rp sunucularında /me /do komutları idmanı. Birkaç ay içerisinde ortalama bir Fivem rolcüsüne dönüşeceğinize inanıyorum. Terbiyeniz ve ahlakınızla alakalı bir tavsiyem yoktur. Karakterinizi bulduğunuzda onlarda düzelir otomatik olarak.
ramada otele genelde araplar gidiyor kuzen ondan orayı kullandım sakallardan dolayı anlarsın ya :D herkesin yedigide cebinde kalsın bize anlatmana gerek yok. özellikle avukatlığı da herkese önereceğim nice meslek ki ağzı kokan adamı padişah yapıyor yazdıklarına bak :D kuafore gittiğininde farkındayım, bunu kendine yapıyor olamazsın.

Rixo değil de Maxx Royal yapalım hepinizi ben ağırlayayım sorun çözülsün gibi Rixos ne Ramada ne bildiğiniz max oteller bu mudur hocam?

Son düzenleme:
Öncelikle herkese selamlar, rol içerisinde ben de bulunuyordum "Işıklı Kevin" karakteri ile oradaydım, karakterleriniz aşırı agresifimsi, standart 13-17 yaş aralığındaki Çakırbeyli, Alemdar vb. Ailelere yer veren sunuculardaki oyuncular gibiydiniz, keşke şu oyunda her şeyin çözümü direkt olarak agresif tavırlar ve silah kullanmak olmasa... Yönetim ile aranızdaki olayı bilemem fakat bir oyuncu olarak kaliteli rol yaptığınızı düşünmüyorum, agresif tutumlarınızı indirgediğiniz taktirde daha iyi yerlere gelebileceğinizi düşünüyorum teşekkürler...

chayan yani çocuk karakteri açıp, şehre gelip twitterdan racon kesip mekana gelip halen olduğun yeri bilmeden racon kesmeye devam ediyorsunuz çocuk hadi bir şey demiyoruz rol gereği yani bunu en azından sen deme bari

Öncelikle herkese selamlar, rol içerisinde ben de bulunuyordum "Işıklı Kevin" karakteri ile oradaydım, karakterleriniz aşırı agresifimsi, standart 13-17 yaş aralığındaki Çakırbeyli, Alemdar vb. Ailelere yer veren sunuculardaki oyuncular gibiydiniz, keşke şu oyunda her şeyin çözümü direkt olarak agresif tavırlar ve silah kullanmak olmasa... Yönetim ile aranızdaki olayı bilemem fakat bir oyuncu olarak kaliteli rol yaptığınızı düşünmüyorum, agresif tutumlarınızı indirgediğiniz taktirde daha iyi yerlere gelebileceğinizi düşünüyorum teşekkürler...
silahçıda ogmize hakaret edip biz umursamayıp mekanımıza dönerken mermi satıcısına bana 3 kutu mermi ver mekanlarını basıcam dersen tabii agresif bi tutum sergileriz :D kubilayın açıp bizi vurduğu karaktere doğanın, bizim ailedendi kevinin abisiydi bla bla dedikten sonra foruma tetikçi yazmakta ayrı bi komik geldi. Ek olarakta bi şehirde kurallara uymadığın zaman polis devreye girer tetikçi değil :D biz burda olayı anlattık gelipte laf kalabalığı yapmanıza gerek yoktu. oynayacak adam zaten oynar sunucunuzda :D

Arkadaşlar burası forum ve siz bir sunucu kötülüyorsunuz, Eğer gerçekten kanıtınız varsa dökün KubilaySolmaz'ın yaptığı gibi yoksa da kapatın konuyu baltalamak bi boka yaramaz. Dediğine göre adminler araç spawnlıyormuş ki spawnlamıyor kanıtları incelediğim de adamlar logları var. He birde spawnlasa nolacak adamın sunucusu adamın aracı adamın keyfi adamın yetkisi size ne moruqq... Sado Sado 'yu kanıtları inceleyip kapatması için davet ediyorum.

Arkadaşlar burası forum ve siz bir sunucu kötülüyorsunuz, Eğer gerçekten kanıtınız varsa dökün KubilaySolmaz'ın yaptığı gibi yoksa da kapatın konuyu baltalamak bi boka yaramaz. Dediğine göre adminler araç spawnlıyormuş ki spawnlamıyor kanıtları incelediğim de adamlar logları var. He birde spawnlasa nolacak adamın sunucusu adamın aracı adamın keyfi adamın yetkisi size ne moruqq... Sado Sado 'yu kanıtları inceleyip kapatması için davet ediyorum
merhabalar amacımız sunucuyu kötülemek değil amacımız bize yapılan haksızlığı duyurmak sadece gelip sunucu içinde ayrımcılık yapılırsa tabikide konuşuruz ama anlattığım konuların çoğunu olayın içinde olan kişiler var istersen discord üzerinden de gösterbilirim. Kısaca ordaki ekipleri ayrı odalara atıp iki ekipde yalan dolan sıkarsan tabikide kızarız

Zaten bu tür şeyler Forumda konuşulmaz mı Soner Bey , Taraflı olmanızdan başka sorun yok .) Arkadaşlar burda Oyunda geçen rolü anlatmış diye yorumladım ama diğer arkadaşlar admin herhalde . Test Sunucusu diye birşey olmalı ki sizin test sunucunuz olduğuna eminim (He birde spawnlasa nolacak adamın sunucusu adamın aracı adamın keyfi adamın yetkisi size ne moruqq...) bu yaptığınız yoruma kesinlikle katılmıyorum sunucu sizin olabilir , o zaman sunucu Hardcade değilde Freeroam'a dönmenizi tavsiye ederim ki konuyu kapatmaktan yana sıkıntı yok arkadaşlarınız burada benim daha çok param var yok şu kadar param var burası Fivem TR Forum burası sizin ne kadar zengin olduğunuzu kanıtlama yeri değil ALLAH DAHA ÇOK VERSİN.... SAYGILAR

Ekli dosyalar

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    11.6 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Zaten bu tür şeyler Forumda konuşulmaz mı Soner Bey , Taraflı olmanızdan başka sorun yok .) Arkadaşlar burda Oyunda geçen rolü anlatmış diye yorumladım ama diğer arkadaşlar admin herhalde .
Tabi ki de tartışın ancak burada dönen mevzu hava civa, Anladığım kadarıyla siz çatışmaya girdiniz kaybettiniz buraya gelip tartışma çıkartıyorsunuz admin power var diyorsunuz.
Sonrasında yetersiz bilgiden sunucudan atılıyorsunuz gayet normal, Sunucu sahibi ister sizi oynatır ister oynatmaz insiyatif ona bağlıdır.
Adamlara araç basıyor diyorsunuz log sunuyor, Damage godmode diyorsunuz log sunuyor ve siz maddi durum olaylarına vesayre karışıyorsunuz kuru atışma o yüzden konuda dönen olay boş olay kanıtınız varsa sunun yok ise forumu kirletmeye gerek yok, Başkasının sunucusunun adını da kirletmeye gerek yok.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!