Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

(Çakmak ile Sıgara içme)

AylakMan

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar çok fazla aranan bir scripti paylaşmak istiyorum bir kaç yerde ücretli olarak satmaya çalışanlar olmuş ben ücretsiz paylasıyorum iyi kullanımlar böyle insanlara itibar etmeyin..

Kurulum : Dosya içerisinde oku dizininde belirttim iyi kullanımlar dilerim.

animasyon iptali olmuyor nasıl yapabiliriz ?

Evet kullanıyorum fakat animasyon iptal olmuyor ,.:/

Merhaba arkadaşlar çok fazla aranan bir scripti paylaşmak istiyorum bir kaç yerde ücretli olarak satmaya çalışanlar olmuş ben ücretsiz paylasıyorum iyi kullanımlar böyle insanlara itibar etmeyin..

Kurulum : Dosya içerisinde oku dizininde belirttim iyi kullanımlar dilerim.
Çakmak inventoryde kullanılmıyor süs olsun olarakmi eklediniz yoksa kullanamıyorum ?

Eklentinin startını vermediyseniz süs olarak kalır. ?
eklentinin startı var gördüğün üzere sigarayi inventurden sağa kullana götürüyorum birşey olmuyor ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    2.9 KB · Görüntüleme: 101
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    2.3 KB · Görüntüleme: 101
Ayrıca çakmağı zaten kullanamazsınız. Çakmak dediğiniz gibi sadece süs. Sigarayı çakmak olmadan kullanamazsınız.
çakmak ve sigara suan üstümde sigara olupda kullanamamak tuhaf değilmi ?

çakmak ve sigara suan üstümde sigara olupda kullanamamak tuhaf değilmi ?

Hocam öncelikle yanlış anlamayında okuduğunuz mu anlamıyorsunuz yoksa kasıtlı olarak mı böyle yapıyorsunuz.
Çakmak bir item olarak var. Kullanılabilir bir item değil. Sadece sigara olan itemi kullanmak için gerekli bir şart. Çok basit bir şart.
Sigarayı yakmak için çakmak'a ihtiyacınız var değil mi normal olarak hayatta. Bu scriptte sigara içme scriptinin üzerine çakma itemi şartını koyulmuş hali. Yani diyor ki script ;

Sigara kullanmak istiyorsun
--Script soruyor yakmak için çakmağın var mı?
--Yoksa sigarayı içemezsin diyor.
Çakmak eşyasını alıyorsun
Sigarayı kullanmak istiyorsun ve doğal olarak sigaranı yakıp kullanabiliyosun olay bu kadar basit ve temel.
Oyunun içerisinde çakmak benzeri bir animasyon veya aksiyon mevcut değil. 7 bin animasyon içerisinden bulursanız ve çakmağı kullanbilir yapan bir script bulursanız çakmak kullanlabilir bir hal alır.

Burada basit bir işlem ile gerçekçilik arttırılması amaçlanmış.
Aynı scripti kullanıyorum ve sigarada kullanabiliyorum.

Sizin daha öncesinde gidip basicneeds'te sigara itemini içilebilir kılmanız gerekiyor anladığım kadarıyla :)

Edit: Ek olarak sizde çalışmıyorsa ve ilk deneyen siz değilseniz muhtemelen sorun sizden kaynaklıdır bir şeyi yanlış yapmışsınızdır. Sıfırdan kurulum yapmayı tercih edin. Bir şey mutlaka yanlış olmalı herkeste çalışıp sizde çalışmıyorsa sorun siz kaynaklıdır.

Hocam öncelikle yanlış anlamayında okuduğunuz mu anlamıyorsunuz yoksa kasıtlı olarak mı böyle yapıyorsunuz.
Çakmak bir item olarak var. Kullanılabilir bir item değil. Sadece sigara olan itemi kullanmak için gerekli bir şart. Çok basit bir şart.
Sigarayı yakmak için çakmak'a ihtiyacınız var değil mi normal olarak hayatta. Bu scriptte sigara içme scriptinin üzerine çakma itemi şartını koyulmuş hali. Yani diyor ki script ;

Sigara kullanmak istiyorsun
--Script soruyor yakmak için çakmağın var mı?
--Yoksa sigarayı içemezsin diyor.
Çakmak eşyasını alıyorsun
Sigarayı kullanmak istiyorsun ve doğal olarak sigaranı yakıp kullanabiliyosun olay bu kadar basit ve temel.
Oyunun içerisinde çakmak benzeri bir animasyon veya aksiyon mevcut değil. 7 bin animasyon içerisinden bulursanız ve çakmağı kullanbilir yapan bir script bulursanız çakmak kullanlabilir bir hal alır.

Burada basit bir işlem ile gerçekçilik arttırılması amaçlanmış.
Aynı scripti kullanıyorum ve sigarada kullanabiliyorum.

Sizin daha öncesinde gidip basicneeds'te sigara itemini içilebilir kılmanız gerekiyor anladığım kadarıyla :)

Edit: Ek olarak sizde çalışmıyorsa ve ilk deneyen siz değilseniz muhtemelen sorun sizden kaynaklıdır bir şeyi yanlış yapmışsınızdır. Sıfırdan kurulum yapmayı tercih edin. Bir şey mutlaka yanlış olmalı herkeste çalışıp sizde çalışmıyorsa sorun siz kaynaklıdır.
Hocam öncelikle evet rp olarak cakmağa ihtiyac var bende sizn gibi düşünmüştüm fakat sigara iciliyor arkadaş iciliyor yazınca konu başlığına herhalde cakmakda yakılıyor sandım yani item olarak biliyorsunuzki herseyi ekletrsiniz market ve inventuryhuda önemli olan o itemin işlem görmesi :)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!