Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru başlat.bat windows tarafından bulunmuyor htası alıyorum

ozancan124

Üye
FT Kullanıcı
Discord
ᵠ|ozan#8485
1702852707140.png
Şu şekilde bir hata ile karşılaşıyorum. Sorun ne anlamadım her şeyi doğru yaptığımdan eminim.
1702852736991.png

klasörün adını örnek veriyorum naber yapın, sonra not defteriyle açtığınız "Devz Workshop V2" yazan yerine de naber yazın sorununuz düzelecektir.

Boşluk var o yüzden çalışmaz boşlukları kapat klasör adını ya değiştir yada devz_workshop yap koduda düzelt aynı şekilde çalışır yapamazsan ulaş

cd /d C:\Users\pc\desktop\Devz Workshop V2\artifacts\FXServer.exe +exec server.cfg +set sv_enforceGameBuild 2699 +set onesync on +set onesync_enableInfinity 1 +set onesync_enableBeyond 1 +set onesync_population true

Devz Workshop V2
Bunun aralarında boşluk var

Klasörün ismini DevzWorkshopV2 olarak ayarla problem çözülür.

Klasör isimlerinde boşluk olmaması gerek scriptlerde dahi.

Ayrıca sunucuyu açınca cd \d başta vb gözüküyor ise
.bat dosyasının en başına

Kod:
@echo off
Yazın

Ekli dosyayı görüntüle 90911
Şu şekilde bir hata ile karşılaşıyorum. Sorun ne anlamadım her şeyi doğru yaptığımdan eminim.
Ekli dosyayı görüntüle 90912
CMD de bosluk biraktigin anda kod satirinin devamina, yani argumanlara geçer.
Dosya konumunda bosluk oldugu için bunun en basit yöntemi komple konumu string olarak göndermen yani "C:\Users..." olarak çift tirnak içerisine alman.

cd /d C:\Users\pc\desktop\Devz Workshop V2\artifacts\FXServer.exe +exec server.cfg +set sv_enforceGameBuild 2699 +set onesync on +set onesync_enableInfinity 1 +set onesync_enableBeyond 1 +set onesync_population true

Devz Workshop V2
Bunun aralarında boşluk var

Klasörün ismini DevzWorkshopV2 olarak ayarla problem çözülür.

Klasör isimlerinde boşluk olmaması gerek scriptlerde dahi.
Kankam klasörün adını değiştiremiyorum. 1702926813279.png

Kankam klasörün adını değiştiremiyorum. Ekli dosyayı görüntüle 90924
Yazıyor zaten üstünde "Klasör veya Dosya başka bir programda açık olduğundan bu eylem gerçekleştirilemiyor."
Yani sunucu ile ilgili açtığın dosyaları kapat eğer kapatmana rağmen aynı ise CTRL + ALT DELETE tuşuna aynı anda bas görev yöneticisine gir oradan FXServer açıksa sağ tık görevi sonlandır genelde öyle bug oluyor bat açtıktan sonra kapattığında bile bug oluşuyor açık algılıyor onuda görev yöneticisinden hallediyorsun

Yavrum kullanıcı adın development hani yanlış anlaşılma olmasın kesinlikle işini veya seni bilmiyorum aşağılamak istemem ama, paket alındıktan veya forumdan indiriltikten sonra nasıl ilk olarak server.cfg değiştiriyorsan başlat,bat'ın adını da değiştirmen gerekir. dosyanın kurulu olduğu klasörün üst bölümündeki adresi kopyala oraya yapıştır. nasıl yapacağını gösterdim. Başlat.bat'tan dosyayı çalıştıramazsan eğer gidip fxServer.exe'yi direkt startla. Başlar. Nasıl ulaşacağını altta attım bakabilirsin. Eğer yok ise txAdmin'den temiz kurulum yap. Halledemezsen de discorddan ulaş. Kolay gelsin. dc ıd 696565878728425524

Ekli dosyalar

• aa.png
    aa.png
    15.5 KB · Görüntüleme: 4
  • fx.png
    fx.png
    13.9 KB · Görüntüleme: 4
Yavrum kullanıcı adın development hani yanlış anlaşılma olmasın kesinlikle işini veya seni bilmiyorum aşağılamak istemem ama, paket alındıktan veya forumdan indiriltikten sonra nasıl ilk olarak server.cfg değiştiriyorsan başlat,bat'ın adını da değiştirmen gerekir. dosyanın kurulu olduğu klasörün üst bölümündeki adresi kopyala oraya yapıştır. nasıl yapacağını gösterdim. Başlat.bat'tan dosyayı çalıştıramazsan eğer gidip fxServer.exe'yi direkt startla. Başlar. Nasıl ulaşacağını altta attım bakabilirsin. Eğer yok ise txAdmin'den temiz kurulum yap. Halledemezsen de discorddan ulaş. Kolay gelsin. dc ıd 696565878728425524
he eğer sc kurulurken txServer'dan yapılan kurulumdaki server.cfg dosya yolu farklı ise tek çaren FXServerdan başlatmak olur.

Demek istediğini anlamadım diğer heaveen adlı arkadaş yardımcı olunca discord iletişimi kurulan sorun sahipleri ile bütün sorunlar fixlendi form' da kalması da zaten yanlış oluyor iletişim için dc linkleri vesaire vardı onları sildim istersen dc de konuşuruz detaylı

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!