Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Harita Yanlış yapılmış bir chicago rework mapi ile karşılaştım.

Pesto

Polisei Discord : https://discord.gg/F2zM6rYfza
FT Kullanıcı
Selamlar
Chicago rework mapi düzenlemem için bana gönderildi ve yapılan mapi inceledim.
Lakin mapte bir konuda hata yapıldığını gördüm. Map alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi de mapin orjinal ymap prop ve modellerinin yerin altına atılmamasıdır.

1670612816862.png 1670612835577.png
Bu basit bir şeymiş gibi görünmesin sizin açınızdan. Oyuncununz neden 2 defa 100.000 poly değeli mekan yüklesin? Birde üstüne hosting firmasının size yansıtacağı hat parasıda var.
Ayrıca mekanda lod yok ve modeller çok uzaklardan bile yükleniyor bunlar bir sıkıntı.
Mapteki ocolusionlarda silinmiş dolayısıyla her türlü oyuncunuz o yerin altındaki propları yükleyebilir.
Bu da arabayla ilerlerken drop sıkıntısı yaşatır.
ne gerek var böyle garip map yapışlara
Map satın alırken dikkat edin. Eğer yerin altına bu şekidle proplar atılmışsa düzelttirin. Bazen düzeltilmeyecek halde olabiliyor. Öyle durumlarda farklı bir yol izliyorum ben. Ama yinede yerin altında prop bırakmamak öyle günlerce uğraştıran bir şey değil. Bu mapi yapan onu da yapar.

YBN maplerini kullananların bunu öğrenmesi lazım çünkü baktığım çoğu ybn mapinde eski map altta atılmış ve o bölgeye geldiğinizde sisteminizi yoruyor.

YBN maplerini kullananların bunu öğrenmesi lazım çünkü baktığım çoğu ybn mapinde eski map altta atılmış ve o bölgeye geldiğinizde sisteminizi yoruyor.
Yapılmayacak şeyler değil. Sesinizi çıkartın carlayın mapera yapar. Bazen müşteriler gidiyor mekandaki çiçeğin yerine takılıyor ben yaparken. Ama haberi yok ki ben sürülerce optimizasyon yapıyorum mapine poly değerlerine dikkat ediyorum. Görünüş değil arka plana özen gösterin yaptırdığınız, satın aldığınız maplerinizde.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!