Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım [Ücretsiz] Kişiye Özel Ev ve Web Sayfalı Mobilya Sistemi

hcankara35

Üye
FT Kullanıcı
Discord
HyperQR#4581
Önemli DUYURU:
Arkadaşlar script açık kaynak erişim mantığı olan bir scripttir. Sunucunuzda kullanıma %100 açık bir script değildir. Bilginiz varsa düzeltmeniz yoksa hata tespitlerinde yardımcı olmanız önemlidir. Bireysel kurulum, hata çözümü için yazmanız bir şey ifade etmemektedir. Lütfen Tespit ettiğiniz hatayı konuya belirtin böylece bilen herkes beyin fırtınası tekniğiyle çözüme gitsin. İlginiz için teşekkür ederim.

Önemli DUYURU 2:
Eşyalar paylaşıma açılmıştır arkadaşlar.

Web sitesine ekleme :
İmg Dosyaları :

Merhabalar, yine ben. Büyük sunucuların kullandığı MF-housing-mod, furnicatalogue ve objectspawner üçlemesi üzerinde mevcut ücretsiz sürümler üzerinde bu sunuculardan esinlenerek güncellemeler yaptım ve sizinle paylaşmak istedim.

Script elden ele dolaşan 'in geliştirdiği temel scriptlerdir. Üzerindeki değişiklikler tamamen esinlenme olup herhangi bir yerden hazır dosya olarak alınmamış, tamamen kendim tarafından kodlanmıştır. Script geliştirme aşamasında olduğundan ve kendi çapımda kontroller dışında test edilemediğinden hatalar olabilir varolan serverınıza uygulamadan önce test etmeyi unutmayınız.

Yapılan Güncellemeler:
  1. Furnicatalogue scripti web sayfası üzerinde tasarımsal değişikliğe gidilmiştir.
  2. Furnicatalogue scripti web sayfası üzerine filtremele sistemi eklenerek mobilya ismiyle arama scripti eklenmiştir.
  3. Objectspawner scripti üzerinde yerleşim işlemleri için yardımcı text eklendi.
  4. Objectspawner scripti üzerinde komutlar güncelleştirildi.
  5. Objectspawner scripti üzerinde Mobilya id'si üzerinden düzenleme ve silme işlemleri eklendi.
  6. MF-housing-mod üzerinde kapı çıkışında yakınındaki oyuncuları davet et (Z Tuşu ile) menüsü eklendi. (Bu menünün kontrolleri henüz yapılamadı İşlevselliği testlerinizin sonuçlarını beklemekte)
  7. MF-housing-mod gardorap sisteminde kasa erişimi eklendi.
  8. MF-housing-mod üzerinde disc-inventoryhud bağlantısı eklendi.

Gerekli Scriptler:
Script Kurulum:
  1. Dosya içerisinde bulunan sql dosyalarını veritabanına enjekte ediyoruz
  2. Ardından ise scripti resources içine koyuyoruz.
  3. Start işlemlerini yapıyoruz
  4. (ŞİMDİLİK) Sunucu başlatıldığında objectspawner' scriptine restart atıyoruz.

Scripten Kareler:

Scriptten Video:

Bu kısım yapım aşamasındadır.

Script İndirme Bağlantısı:

1. Virüs :
  2. Link. :
Script Komutları:
Mobilya sayfasına erişim : /Mobilya
Yerleştirilmiş mobilyaların ID'lerine erişim : /Mobilyalar
Id üzerinden mobilya düzenleme : /mobilyadüzenle id Örn: /mobilyadüzenle 175
Id üzerinden mobilya silme : /mobilyasil id Örn: /mobilyasil 175
-------------
Ev davet sistemi : /davet id
Ev dolap sistemi :/ayarla
Ev anahtar verme: /anahtarver
Ev anahtar geri alma : /anahtaral

Önemli Not:
Video ve Resimlerde gözüken mobilya resimleri ve mobilya itemleri script içeriğine dahil olmayıp ücretsiz paylaşımı yapılmayacaktır. Ortaya çıkan işçiliği kendiniz uğraşmayıp hızlı (Ücretli) edinmek istiyorsanız HyperQR#4581Discord adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Furnicatalogue Scriptini Kullanan ve Sadece Filtreleme Kısmını İsteyenler İçin:
index.html sayfası sonuna aşağıdaki kodları ekleyiniz.

Kod:
<script>
jQuery.expr[':'].contains = function(a, i, m) {
    return jQuery(a).text().toUpperCase()
        .indexOf(m[3].toUpperCase()) >= 0;
};

$(document).ready(function () {
    // keyup ile inputa herhangi bir değer girilince fonksiyonu tetikliyoruz
    $("#searchTags").keyup(function(){
        // inputa yazılan değeri alıyoruz
        var value = $("#searchTags").val();
        // eğer input içinde değer yoksa yani boşsa tüm menüyü çıkartıyoruz
        if(value.length==0){
            $(".grid-item").show();
        // arama yapılmışsa ilk olarak tüm menüyü gizliyoruz ve girilen değer ile eşleşen kısmı çıkarıyoruz
        }else{
            $(".grid-item").hide();
            $(".grid-item:contains("+value+")").show();
        }
    });
});
</script>

İndex.html'de background div'i içerisine aşağıdaki kodları ekleyiniz.
Kod:
            <div id="location" style="margin-left:80%; margin-top: 10%;width: 100px;">
                Filtreleme : <input id='searchTags' type='text' placeholder="Aranacak Kelime">
            </div>

Mobilya Ekleme:
furnicatalogue scripti içerisinde bulunan furni.lua'ya numaraları devam ettirecek eklemeleri yapınız.,
Örn: [8]={[4]="Bitki",[3] = "p_int_jewel_plant_01",[1] ="Saksı8",[2] =1446},
[8] sıra numarası en son numaradan devam ediniz.
[4] ürün kategorisi 4 sabit hangi kategori olduğunu belirtiniz.
[3] oyunun içerisinde bulunan obje isimleri.
[1] web sayfasında görülecek ismi
[2] ürünün satış fiyatı

Bu aşamadan sonra ürünün görselini jpg olacak şekilde img klasörüne atıp resource dosyasına gerekli tanıtma işlemini yaptırın.
Bu adımlarla uğraşmak istemiyorsanız hazır 300'e yakın objeye sadece 20 TL'ye ulaşmak için discord üzerinden iletişim kurun.

Bilinen Hatalar:
  1. Sunucu yeniden başladığında ilk veritabanı bağlantısı yapılırken hata vermekte dolayısıyla sunucuyu başlatır başlatmak scripti restartlamak gerekmektedir.(Bu hata üzerinde çalışmam sürüyor sonraki güncelleme ile bunu gidereceğim)
  2. /Mobilyalar komutu çalışması için tekrar olarak yazılması gerekmektedir.
  3. MF-housing-mod üzerinde ışık problemi mevcuttur.
  4. MF-housing-mod davet sistemi aktif midir belirlenemedi.

Güncellemeler :
  1. Script deneme aşamasında olduğu için mobilya ev dışında da kullanılabiliniyordu. Bu kapatıldı.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    225.3 KB · Görüntüleme: 356
Son düzenleme:
ellerine sağlık çok detaylı anlatmışsın

evlerin onune geldigimde satin al ibaresi cikmıyor sebebi nedir nasıl cozerim

ui sistenmini nasıl duzeltebilirim.Çünkü ben önceden kullanıyordum bunu sadece object spawnerı kullandım bu paketten ama evin önünde hiçbir ibare çıkmıyor.

Weapon Wheel i Kapatıyor ve Silah Seçemiyor kimse nedeni nedir acaba ?
Weapon Wheel'i disc_inventoryhud sistemi kapatıyor normalde bu scriptlerin tetiklediğini düşünmüyorum. Gerekirse MF-housing'i startlamadan deneyin belki depo sistemi kapatıyordur görmüş oluruz.

bende sadece 32 tane var ben bunlari nasil fazlastirim bide blip lerni dehistirmem lazim

Ben kurdum bi hata almıyorum ancak evlerin önünde herhangi bir buton veya şuna bas demiyor discord üzerinden destek sağlama şansınız varsa isminizi yazabilirmisiniz yada ben bırakayım hangisi size kolay gelirse
!Hypen!#7863

Weapon Wheel i objectspawner kapatıyor nedense onu kapatınca düzeliyor

Ben kurdum bi hata almıyorum ancak evlerin önünde herhangi bir buton veya şuna bas demiyor discord üzerinden destek sağlama şansınız varsa isminizi yazabilirmisiniz yada ben bırakayım hangisi size kolay gelirse
!Hypen!#7863
Bireysel destek sağlamıyorum maalesef.

Weapon Wheel i objectspawner kapatıyor nedense onu kapatınca düzeliyor
Weapon Wheel kullanmadığım için detayına hakim değilim, scriptte weapon wheeli etkileyecek bir kod bloğu bulunmamakta.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!