Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım [ÜCRETSİZ] Çöp karıştırma / Şişe toplama eklentisi

atsizatabeg

?????????
FT Kullanıcı
Web sitesi
www.fivemturk.com
Herkese selam,
Bugün sizlere çöp karıştırıp şişe toplamanıza ve bunları satmanıza yarayacak bir eklenti paylaşıyorum.
Eklentiyi tamamen Türkçe hali ile paylaşıyorum.
Dilerseniz hemen anlatıma geçeyim.

Kurulum:

• Vermiş olduğum linkten gerekli dosyayı indiriyoruz.
  • Daha sonra rardan masaüstüne çıkarıyoruz.
  • Çıkardığımız dosyaları "resources" klasörünün içine atıyoruz.
  • "item.sql" dosyasını datamıza okutuyoruz. Oyun içi "Şişe" için.
  • Ve son işlem olarak server.cfg veya common.cfg içine girip "start esx-ecobottles" satırını yazıyoruz.
  • Artık hazırız!

Önemli:
  • Daha fazla çöp kutusu eklemek için client/main.lua içerisinden 14. satır altına dilediğiniz kadar koordinat ekleyebilirsiniz.
  • Bir çöpten şişe çıkıp çıkmama ihtimalini ayarlamak için server/main.lua içerisinden 28. satırda 0 ile 100 arasında değişiklik yapabilirsiniz.
  • Bir çöpten kaç adet şişe çıkacağını ayarlamak için server/main.lua içerisinden 29. satırda değişiklik yapabilirsiniz.
  • Bir adet şişeden kaç para kazanılacağını ayarlamak için yine server/main.lua içerisinden 11. satırda değişiklik yapabilirsiniz.

Gereksinimler:
  • ESX

Çöp karıştırma / Şişe toplama TR:
VirusTotal:
Çöp karıştırma / Şişe toplama:

DF
Hocam ben bu sc yi çöpten ekmek su sakız çıkartmak olarak değiştirmek istiyorum nasıl yapabilirim bu arada baya bi hata var bilgin olsun

DF
hocam herşey hoş güzel bahsetmiş olduğunuz gibi 14. satıra baya bir cordinat girdim. fakat oyun içerisin de o girmiş olduğum kordinatlar da ve önceden var olan kordinatlarda toplamıyor ancak satış yapılıyor bi yardım eder misiniz toplama yeri nasıl ekleyebilirim

DF
oyun içerisinde nasıl kullanacağız meslek gibi mi alınacak yoksa çete / tarzında bişeylermi yazıp kullanılması gerekiyor

DF
Herkese selam,
Bugün sizlere çöp karıştırıp şişe toplamanıza ve bunları satmanıza yarayacak bir eklenti paylaşıyorum.
Eklentiyi tamamen Türkçe hali ile paylaşıyorum.
Dilerseniz hemen anlatıma geçeyim.

Kurulum:

• Vermiş olduğum linkten gerekli dosyayı indiriyoruz.
  • Daha sonra rardan masaüstüne çıkarıyoruz.
  • Çıkardığımız dosyaları "resources" klasörünün içine atıyoruz.
  • "item.sql" dosyasını datamıza okutuyoruz. Oyun içi "Şişe" için.
  • Ve son işlem olarak server.cfg veya common.cfg içine girip "start esx-ecobottles" satırını yazıyoruz.
  • Artık hazırız!

Önemli:
  • Daha fazla çöp kutusu eklemek için client/main.lua içerisinden 14. satır altına dilediğiniz kadar koordinat ekleyebilirsiniz.
  • Bir çöpten şişe çıkıp çıkmama ihtimalini ayarlamak için server/main.lua içerisinden 28. satırda 0 ile 100 arasında değişiklik yapabilirsiniz.
  • Bir çöpten kaç adet şişe çıkacağını ayarlamak için server/main.lua içerisinden 29. satırda değişiklik yapabilirsiniz.
  • Bir adet şişeden kaç para kazanılacağını ayarlamak için yine server/main.lua içerisinden 11. satırda değişiklik yapabilirsiniz.

Gereksinimler:
  • ESX

Çöp karıştırma / Şişe toplama TR:
VirusTotal:
Çöp karıştırma / Şişe toplama:
client/main.lua 14.satırda daha fazla çöp kutusu eklemiyor satma yeri ekliyor bilgin olsun

DF
hocam herşey hoş güzel bahsetmiş olduğunuz gibi 14. satıra baya bir cordinat girdim. fakat oyun içerisin de o girmiş olduğum kordinatlar da ve önceden var olan kordinatlarda toplamıyor ancak satış yapılıyor bi yardım eder misiniz toplama yeri nasıl ekleyebilirim
14.satıra kod girmiceksin arkadaş yanlış belirtmiş orası satma noktaları daha fazla çöp kutusu aramasını istiyosan çöp kutusunun prop adını girceksin şu anda 3 prop görüyor kordinata gerek yok haritada 1000 tane prop varsa hepsini arayabiliyorsun yapman gerekende şu
client/main.lua 70den73 ekadar satırları sil

local entity, distance = ESX.Game.GetClosestObject({
'prop_bin_01a',
'prop_bin_03a',
'prop_bin_05a',
'prop_dumpster_01a',
'prop_rub_binbag_03b',
'prop_rub_binbag_04',
'prop_dumpster_02b',

})
bunu koy çoğu çöpü karıştırabilir oyuncular bu şekilde
tnardic tnardic

DF
Ellerine Sağlık :)

DF
Çöp kutusundan çok az ihtimalde olsa şişe yerine çakmak maymuncuk ve para çıkmasını nasıl ayarlarız ?

DF
+ olarak /çöpara yazınca araması daha hoş bunuda nasıl yapabileceğimizi anlatırsanız sevinirim

DF
Merhaba Şişelerin Fiyatlarını Nerden Değiştirebilirim.

DF
Merhaba Dataya dosyayı nasıl okutacam bilgisi olan varsa acil yazabilirmi.

Not:İsme takmayın rastgele yaptım :D

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!