Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım [ ÜCRETSIZ ] CH-NPCGANGS | NPC GANG SISTEMI

CHs

abim meyveloper yha
FT Kullanıcı
Merhabalar, bu gün sizlere yazmaya başladığım ch-npcgang sistemini paylaşıcam (leak).Leak deme sebebim Scriptin tamamı bitmediği için.
Scriptin full versionu çete permlerine göre ayarlanmış ve npc'ler ona göre saldırı yapmaktadır.Bu konuya büyük ilgi gelirse full versionunuda paylaşabilirim.

INDIRME LINKI :
SCRIPTIN TANITIM VIDEOSU :
VT :

BILGILENDIRME : BOŞTAYKEN 0.01 MS
-- NPC'LERİN BULUNDUĞU BÖLGEYE YAKLAŞIRKEN 0.02-0.03 MS
-- NPC'LERİN YANINDA DURDUĞUNUZDA 0.04-0.05 MS.

KURULUM : RAR'IN IÇINDEKI KLASÖR'Ü HERHANGI BIR RESOURCE DOSYASININ İÇİNE ATIN VE SERVER.CFG'DEN ''ensure ch-npcgang'' DIYE STARTLAYIN.

Son düzenleme:
Bir kaç kişiyle yan yana denediğinizde ateş eden NPC'lerin senkronlarının bozuk olacağını ve buglanacağını belirtmek isterim. Eşitlemeyle ilgili bir kod göremiyorum.

(Ateş etme olayını full versiyon diye bahsettiğin için söylüyorum. Ancak bu hali bile senkronu bozuk olabilecektir. Ki ben ateş etmeyen bir gang NPC'sinin pek işe yarayacağını sanmıyorum.)

Gün geçmiyor ki forumda bir gün tartışma olmasın..

Tartışma içerikli konu ile alakasız mesajlar silindi devam etmeyin.

bölgeye max 5 kişi gidince crash yiyoruz.Senkron sorunları mevcut ve npc ler bir süreden sonra kendi kendine spawn olmaya başlıyor.bunları düzeltmen gerek.

47854 dikilen pedlerine pek ilgi geleceğini sanmıyorum

edit : video da gördüğüm kadarıyla oyun grafik ayarları yüksek ve kayıt yapmana rağmen fps değerlerin yukarılarda. Bu istatistiklerden yola çıkarak söylüyorum ki kaynağın sende 0.05 ms kullanırken sistemi kötü olan birinde muhtemelen 0.15 - 0.20 ms gibi değerler kullanacaktır

Son düzenleme:
en azından pedlerin model varyasyonlarının senkronize olması için
CreatePed(4, v.model, v.coords.x, v.coords.y, v.coords.z-1.0, v.heading, false, false)
olan native i
CreatePed(4, v.model, v.coords.x, v.coords.y, v.coords.z-1.0, v.heading, true, false)
şeklinde değiştirmelisin

Son düzenleme:
benim npc scriptimi alıp ch-gangs yapmak :D sadece size üzülüyorum...

Kodlara biraz baktımda Kaves olan yerleri Ch yapmışsın, başka hiçbir fark yok kavesin npc scriptinden.

48123
48124

kaves'i tanımıyorum bile ne yaptığınıda bilmiyorum.Bu tarz npc spawnlanan scriptlerin yabancı forumlarda paylaşıldı + utk'nin zamanında yazmış olduğu npc sistemi'nin bir kaç kodları gözüktü onlara bakılarak kolaylıkla yazılan bir script

Başka forumdan bulmuş olman "Çaldığın" gereksinimini değiştirmiyor. Üzgünüm burda kimse senin nerden bulduğuna bakmaz. Kodları alıp kendi ismini yazmana ve ben yaptım havalarına girmene bakar. Yaptığın hoş değil. Kendini boşuna haklı durumuna çıkarmaya çalışma her türlü haksızsın.

kaves'i tanımıyorum bile ne yaptığınıda bilmiyorum.Bu tarz npc spawnlanan scriptlerin yabancı forumlarda paylaşıldı + utk'nin zamanında yazmış olduğu npc sistemi'nin bir kaç kodları gözüktü onlara bakılarak kolaylıkla yazılan bir script
Peki şöyle bir şey diyeyim orada comment bıraktığım type = 0 , type = 1 ler falan hep aynı duruyor sende de bunu nasıl açıklayacaksın :D

dostum -- kapıları kilitler bile aynı?

1. Kaves-npcs v2

ctrl + f to

ch-npcgangs
-------------------------
fivemturk/scripts/konu ac/cs-npcgangs-npc-gang sistemi

Merhabalar, bu gün sizlere yazmaya başladığım ch-npcgang sistemini paylaşıcam (leak).Leak deme sebebim Scriptin tamamı bitmediği için.
Scriptin full versionu çete permlerine göre ayarlanmış ve npc'ler ona göre saldırı yapmaktadır.Bu konuya büyük ilgi gelirse full versionunuda paylaşabilirim.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!