Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paket [ÜCRETLİ] QB INFINITY | META SİSTEMLER | DİYALOG + İKNA SİSTEMİ | SIFIRDAN YAZILMIŞ SCRİPTLER | 1.6 MS

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lesimo

Üye
FT Kullanıcı
Öncelikle selamlar, piyasaya çıkardığım 3. ve son paketim bu paket olacak. Ben de buna yakışır bir şekilde
yaklaşık 3 ay bir emekle bir paket yaptım. Normalde bu paketle NOIR adında bir sunucu açacaktık, fakat sponsorumuzla ilgili problemlerden dolayı bu proje iptal oldu.
Paket içerisinde NOIR imzasının bu kadar fazla bulunmasının sebebi normalde açılacak bir sunucuya yapılmış bir paket olmasıydı.
Paketi Kavl Kavl agam ile yaptık, emekleri için teşekkürler

Yaklaşık 1.5 senedir Fivemdeyim ve TR'ye çıkardığım ilk 2 paket toplamda 35'den fazla satışa ulaştı. Bu sebeple referans konusunda güveniniz tam olsun

Paket ise tamamen performans ve yenilik üzerine kurulu. Aşağıda göreceğiniz sistemlerdeki farklılıklardan bu anlaşılabilir. Üstelik paket herhangi başka bir paketin editi değil, tamamen boş bir temel üzerine geliştirildi.

İletişim

59183

Test makinesi mevcut
59184
Paketin resmon değeri bilgisayardan bilgisayara değişiklik gösterebilir. Bu sebeple 2 farklı bilgisayardan aldığım sonuçlar aşağıda

RX 550 2 GB Ekran Kartı - I3 10100F İşlemci (16 GB Ram)

59149

5600 XT - Ryzen 5 3600 İşlemci (16 GB Ram)
59199

Paketin veri tarafına olan yükü en başta QBCore olmasından dolayı zaten az. Ekstra olarak scriptlerde de veri tarafına fazla yüklenmemeye dikkat ettik.

Envanter - Eklentiler

59176

F3 Menü - Ayar Menüsü
59177
59178

Telefon

59174

İtibar Sistemi
Şehir içinde yaptığınız çoğu iş sayesinde itibar kazanırsınız. Şu an belirli bir dengeye oturtuldu, fakat tekrar ayarlanabilmesi için hepsi konfigüre edilebilir halde.
59159

3D Text Yerine UI'lar
3D textler yaklaşıldığı takdirde 0.05-0.15 ms arası oynama yaptırır. Fakat attığımız UI'lar bu işin tamamen önüne geçiyor ve daha estetik bir görünüm sağlıyor.
59160

Diyalog ve İkna Sistemi
Hikayeli oyunlarda sıkça karşılaştığımız, atmosfere bizi daha da dahil eden seçenekler sayesinde oyuncular kendilerini bir oyundan ziyade cidden rol yapıyor gibi hissedebilir. Belki de seçimleri sayesinde planları baştan aşağı değişebilir.
59161

Temel mantığı anlaşılması için postacılık sistemi videosunda diyalog ve ikna sistemini izleyebilirsiniz.
Diyalog sistemi neredeyse şehirdeki tüm etkileşime geçilebilir NPC'lerde bulunmakta

Target Sistemi

Target sistemi sayesinde oyun içerisindeki tüm nesnelerle etkileşime geçilebilir. Örneğin bir posta kutusuna gazeteyi atabilir veya masa üstündeki gazeteyi hedefleyerek tıkladığınızda gazeteyle iletişime geçebilirsiniz. Üstelik FPS'te oynama bile yapmaz.
59164

Galeri + Meta Araç Anahtarı
Ayarlanabilir renkte ve estetik bir showroomda dilediğiniz aracı satın alabilirsiniz. Araç satın aldığınızda üstünüze araca ait anahtar gelir. Araç motoru bu anahtarla açıp kapanabilir / kilitlenebilir.
-

Meta Banka Kartı + Bankacılık Sistemi
Banka şubesinden gerekli tüm işleri yapabilirken aynı anda yeni bir kart da sipariş edebilirsiniz. ATM'lere kart ile erişilebilir, banka kartı üstünüzden çalınırsa PIN kodunun da bilinmesi durumunda sahip olduğunuz paranızdan olabilirsiniz. Ayrıca yeni bir birikim hesabı da açıp paranızı orada rahatça biriktirebilirsiniz.

Motel
Motel sistemi oyuna her girdiğinizde rastgele bir oda atar. Depo kişiye özeldir. İtem kaybı yaşatmaz, bu sebepten dolayı da baş ağrıtmaz.
Üstelik veri kaydetmediği için aşırı optimize çalışmakta
59182
Mesleklerin neredeyse hepsi sıfırdan yazılmıştır.
Burgershot -
Burgershot için 2. seçenek -
İkna Sistemli Postacılık -
Avcılık - (Avcılık silahı oyunculara zarar vermez, kullandığı mermi de ayrıdır. Abuselanması imkansız hale getirilmiştir)
Taco -
Balıkçılık -
Hapishanede Yemek Yapma -

59181

Drug sistemi tamamen sıfırdan yazılmıştır

Meth
Esrar -
Kokain -

59180
Büyük soygunların hepsinde ikna+itibar sistemi bulunabilir. Küçük çaplı soygunlarda ise sadece az bir miktar itibar gereklidir. Her soygun sonucunda itibar seviyesi belirli düzeyde artar. Videolarda da gözükmektedir.

Kuyumcu Soygunu -
Market Kasa/Yazarkasa Soygunları -
C4'lü ATM Soygunu -
Büyük Banka Soygunu
Fleeca Bankası Soygunu

59179
Bodycam -

Radar -

Bildirim -

Departman -

Kanıt Sistemi -

Parmak İzi Sistemi

K9 Köpeği -

Telefon MEOS Uygulaması -

MDT - (Logonun kayması monitörümden kaynaklı)

Yönetim Menüsü
Koçbaşı ile Ev Baskını
Sokak Güvenlik Kameraları
IFAK
Silah Eklentileri

59185
Çoklu Karakter -
Mekanik Sistemi -
Uygun olmayan bir zeminde araç türüne göre aksama eklentisi
Meta Çanta
Gündeme Göre Değişen Gazete -
Toptancı (Diyaloglu - Belli sayı üstünde eşya satarsanız itibar kazanırsınız) -
İllegal Mekanik Tableti
Black Market -
Kripto Borsası (Telefonda)
Satın Alınabilir Depo -
Emlakçılı Satın Alınabilir Ev

59186

Paket piyasadaki en optimize paketlerden birisi, bu sebeple tutabileceği oyuncu sayısında paket fazlasıyla güven veriyor.
Fiyat ve test sunucusu bilgilerini almak için bana discord adresim üzerinden ulaşabilirsiniz. Paket belli bir süre güncelleme almaya devam edecek.

Yine diğer paketlerimde yaptığım gibi ilk 3 müşteriye daha uygun bir fiyattan paket satılacak.
Satın alımlarınızda elimdeki kıyafet paketlerinden de ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Üstelik isteğe göre paket için bir log sistemi tasarlayabilirim

Discord adresim
59183

Ekli dosyalar

• envanter.png
    envanter.png
    376.2 KB · Görüntüleme: 62
  • telefon.png
    telefon.png
    137 KB · Görüntüleme: 61
  • 1626197747711.png
    1626197747711.png
    41 KB · Görüntüleme: 67
  • 1626197764734.png
    1626197764734.png
    510.7 KB · Görüntüleme: 66
  • 1626197799689.png
    1626197799689.png
    26 KB · Görüntüleme: 59
  • departman.png
    departman.png
    1.6 MB · Görüntüleme: 60
  • 1626197875132.png
    1626197875132.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 53
  • 1626197936552.png
    1626197936552.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
+REP

+rep

Paket gayet uğraşılmış ve güzel duruyor başarılar +rep

+rep

//

Güzel yorumlarınız için teşekkürler

Paketin kalan birkaç eksiği de halledildi.

+

+ | İkna sistemi ciddi birkaç işe daha eklendi ( Postacılıktaki kadar kolay değil )
+ | Postacılık bölgesine kiralık araç eklendi. ( Mirror Park'ın neresi olduğunu bilmeyenler için de bölgeyi haritada belirliyor )
+ | Nopixeldeki burgershot ile birebir aynı bir burger mesleği daha eklendi. Artık hangisini kullanacağınız tercihinize kalmış.

+

+

Drug sistemi sıfırdan yazılmadı. Kaves den çalındı yazmalıydın...

35 den fazla referansın var ama yalan söylemede üstüne yok? nasıl güvenecek insanlar sana

IPL bile yükleyememişsin int ler düzgün değil xd

Bu kanıya nerden vardın dostum ben paketin yapım aşamasında çok yakından takip ettim adam gibi kanıt sunmadan sallama

Kavesten çalındı mı? Animasyonları sen mi yazdın hayırdır? Scriptteki animasyonlar zaten leak paylaşılan bir scriptten rahatça bulunabiliyor ki ta 1.5 sene önce vardı bunlar. Mesleği sıfırdan kendim yazıp animasyonları kullandım. Birbirimizi kandırmayalım scriptin tek mevzusu animasyonu zaten ve bunu da gidip buluyosun leaktakilerden. Neyse sen gibi saldırgan bir yapım olmadığı için fazla takmamak daha iyisi. Her şey senden çalıntı sonuçta demi
Paketin içinde sana ait 1 script yok
Zamanında ettiğin iki yardıma artık muhtaç olmadığım için memnunum.

Son düzenleme:
Kavesten çalındı mı? Animasyonları sen mi yazdın hayırdır? Scriptteki animasyonlar zaten leak paylaşılan bir scriptten rahatça bulunabiliyor ki ta 1.5 sene önce vardı bunlar. Mesleği sıfırdan kendim yazıp animasyonları kullandım. Birbirimizi kandırmayalım scriptin tek mevzusu animasyonu zaten ve bunu da gidip buluyosun leaktakilerden. Neyse sen gibi saldırgan bir yapım olmadığı için fazla takmamak daha iyisi. Her şey senden çalıntı sonuçta demi
Bu kanıya nerden vardım hemen söyleyeyim. Weed ve Coke giriş çıkışları benim scriptimle aynı. Marker büyüklükleri ve yazı fontundan drawRect'ine kadar aynı. Toplama yerlerine kadar her şey aynı. At kodları görelim kime ait olduğunu?

Kimseye yardım ettiğim insanlar için övünmedim o yüzden boş yapmana da gerek yok. Sanırım biraz palazlanınca benliğinizi unutuyorsunuz ve egoya bürünüyorsunuz. Neyse ki sizin gibi karaktere sahip değilim.

Bu kanıya nerden vardım hemen söyleyeyim. Weed ve Coke giriş çıkışları benim scriptimle aynı. Marker büyüklükleri ve yazı fontundan drawRect'ine kadar aynı. At kodları görelim kime ait olduğunu?
Scriptteki animasyon+teleport uğraşmamak için senden alıntı zaten. Diğer her yerin kodlarını atarım sorun yok benlik. Zaten bakarsan senin functionlarda progbar bile yoktu? Gidip senin scriptini editlemekle uğraşıp zaman mı kaybedeyim? Ki script aslında basit bir script savunduğun işe bi bak :D Nerede o sıfırdan humane labs heist yazan Kaves ? Gün geçtikçe kod yazmayı mı unuttun?
Scriptin tek esprisi animasyonlar bunu sen de biliyorsun, yazmam da 15 dakikamı aldı zaten. Ama bu kadar savunduğuna göre senin 1 haftana mâl olmuş gibi. Bu saatten sonra ben mi öğreteyim sana bunu?

Kimseye yardım ettiğim insanlar için övünmedim o yüzden boş yapmana da gerek yok. Sanırım biraz palazlanınca benliğinizi unutuyorsunuz ve egoya bürünüyorsunuz. Neyse ki sizin gibi karaktere sahip değilim.
Övündün diye de bir şey demedim? Animasyonları sana ait değil scriptin ama namusun gibi savunuyorsun ve etrafa saldırıyorsun. Yazmak dediğim gibi max 15 dakika. Ben böylesine saldırgan birinin yardımına artık muhtaç olmadığım için memnun olduğumu belirtiyorum. En egoist benim evet, fivemde yapılan scriptlerden de kendimi en iyi developer ilan ediyorum. Siz burada iki üç script satmak için mabadınızı yırtacakken maalesef beni buralarda bulamayacaksınız çünkü fivem geçici bir şey.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!