Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paket [Ücretli] Fahrenheit Enterprise v1.0 Tanıtım | HRP - Sosyal RP

Fahrenhayt

Üye
FT Kullanıcı
Discord
Fahrenheit#3957
Öncelikle merhabalar, ben Fahrenheit. Ekip arkadaşlarımızla beraber başladığımız bu paketin ön satışlarını açmaya karar verdik. Ön satışlarda paketi alan kişiler ilerleyen zamanlarda versiyon sürümümüzü yükselttiğimizde ücretsiz bir şekilde update alabilecek. Diğer müşterilerimiz ise aldığı mevcut sürüm ile sınırlı tutulacak. Paket içerisinde bulunan her script için destek sağlıyoruz fakat sonrasından değiştirilen veya eklenen scriptlere yardım etmiyoruz.
Paket infinity uyumlu tamamen hrp/sosyal rp odaklıdır ve ekonomisi harddır.
(öncelikle söylemeliyim ki bu scriptleri yaparken elbette başka sunuculardan gözle görülür düzeyde bir ilham aldık.)

Öne çıkan Bazı özellikler;
1- Garaj Scripti:
Araçlar plate üzerinden database'e kordinatlar ile kaydedilir bu sayede herhangi bir garaj scriptine ihtiyaç kalmaksızın araçlarını map içerisinde istediğiniz yerlere park edebilirsiniz. Patlayan veya çekilen araçlar çekilmiş araçlara düşmektedir config dosyası içerisinden bu durumu isterseniz kapatabilirsiniz. Patlayan arabalar kişinin databasesinden silinir hale getirilebilir. Araçları yalnızca mekanikler ve polis memurları çekebilmektedir. Belli bir ücret ödeyerek tekrardan aracınızı teslim alabilirsiniz. (çekilmiş araçlar sistemi tarafımızca yazılmamıştır fakat kendi sistemimize entegre edilmiştir. Arabaların dışarıda kalıp kaydedilmesi tarafımızca tekrar yazılmıştır.
gps item'ı sayesinde araçlarınızın yerini kaybetmek istemiyor iseniz aracınıza gps takarak konumunu bulabilirsiniz. (database'e kayıt ettiğinden sunucuya restart atsanızda aracınızın konumunu göstermeye devam edecektir).

2 - Off road üzerinde araç hakimiyetinin kaybedilmesi:
Bildiğiniz üzere oyuncular non rp driving yapabiliyor ve bunu çok fazla abuse ediyorlar. Hard roleplay sunucuları için gerekli olduğunu düşündüğümüz bir script olduğundan sıfırdan yazmak istedik. Config dosyasından kolayca araç türlerine göre hassasiyeti düzenleyebilirsiniz. Ayrıca blacklist özelliği sayesinde belirlediğiniz araçların off road üzerinde hakimiyetin değişmemesini sağlayabilirsiniz.

3- Araç KM Sayacı :
Bir araç ile ne kadar km yol katettiğinizi görebileceğiniz bir script yazdık . Bu scriptteki temel amaç sunucu içi ekonominin korunmasıdır ve 2.el araç satışlarını canlandırmaktır. Henüz bitmedi fakat zamanla kat edilen km arttıkça arabalarda arızaların yaşanması için çalışmalara devam ediyoruz. Araçlardaki kilometreyi işlerken plaka baz alınarak database'e kaydeder. Eğer sürülen arabanın plakasına sahip bir oyuncu yoksa yani npc arabası ise kilometre kaydı tutulmaz .
54272

4- QB to ESX envanter:
(Ekren görüntüsü Düşük çözünürlükte alındığından tasarım böyle gözüküyor. Düşük çözünürlükte oynayanlar için css reworkleyeceğiz ilerleyen zamanlarda)

54273

Paketteki scriptler elbette bukadar değil fakat forumda dönüp dolaşan aynı şeyleri burada bahsetmek istemedim yalnızca sayılı sunucuda görünmüş ve tarafımızca yazılmış scriptleri göz önüne sundum. Şuanlık farklılık yaratacak özellikler olarak bunlar bulunmakta lakin zamanla daha fazla yenilik katarak bir çok paket ile kafa kafa yarışabilecek bir paket yaratmayı hedefliyoruz.
Legorax , PrtZX ve TeleFlex isimli arkadaşlarıma çalışmaları içi teşekkür ediyorum :p

Paket şuan satışta değildir bu konu tanıtım niteliği taşımaktadır fakat ön kayıt oluşturarak paket tamamlandığı taktirde %20 indirim ile paketi teslim alabilirsiniz.

Yapılacaklar: Şuanlık ilk hedefimiz Metalı Motel ve araç anahtarları.

Son düzenleme:
+ güncel -> + update gps item'ı getirildi artık araçlarınızın yerini kaybetmek istemiyor iseniz aracınıza gps takarak konumunu bulabilirsiniz. (database'e kayıt ettiğinden sunucuya restart atsanızda aracınızın konumunu göstermeye devam edecektir).

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!