Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Tokovoip Kurulumu - Sunucular İçin

AizawaSensei

Üye
FT Kullanıcı
Merhabalar forumda araştırdım ve tokovoip kurulumunu anlatan herhangi bir konu olmadığını gördüm.

Yeni sunucu açan arkadaşlarımız için bu konunun işine yarayacağını varsayıyorum.

1-)
Öncelikle tokovoip scriptini indiriyoruz.
- İndirmek İçin

2-)
Sonra sunucumuzda resources atıp server.cfg den startını veriyoruz

start tokovoip_script

3-)

Eğer sunucunuzda radyo sistemi istiyorsanız ls-radio scriptini indirmeniz lazım onuda:
- İndirmek İçin

4-)

Şimdi ise resources kısmına attığımız tokovoip_script klasörünü açıyoruz. İçinden c-config.lua kısmına sağ tıklayıp Edit with Notepad diyoruz.(Başka bir uygulama kullanıyorsanız Örn. Visual Studio onunla açabilirsiniz)
9963

5-)
TSChannel = "SERVER_1",Kısmı oyunda olacağınız yani teamspeak'e girince oyunda konuşma yapacağınız kanaldır.
9965
Mesela red roleplay'de böyleymiş.Oyuna girince sizi SUNUCU kısmına atıcak.Burada mesela o kanalın ismini Roleplay yapıcaksınız oraya

TSChannel = "Roleplay"
Önerim hepsini büyük harf yapmanız fakat kendi kararınız.
6-)

TSPassword = "Toko_pass"

Bu ise teamspeak sunucunuzun şifresidir.Mesela şifre 00203 ise

TSPassword = "00203"

Bunu böyle yapınız 00203 ü değiştirebilirsiniz Teamspeak'e şifre koymayı bilmeyen yorum a yazsın yardım edeceğim.

7-)
Şimdi tokovoip'i sunucumuza entegre edicez. Açtığımız c-config.lua da teker teker yazacağız. 9964
REDVOIP kısmı red roleplay'den örnek vericem bu kısım bekleme odasıdır yani kodda

TSChannelWait = "TokoVOIP Server Waiting Room IPS DESC",
SERVER_1 bölümünü TeamSpeak 3 sunucunuzda Bekleme Odasının Adı Neyse O Yapın Mesela REDVOIP ise
TSChannel = "REDVOIP", 'dir
Size önerim sunucunuz ismi AIZAWAVOIP gibi yapmanız ve boşluk bırakmamanız.

:cool:
TSServer = "ts.rmog.us", -- TeamSpeak server address to be displayed on blocking screen
TSChannelSupport = "S1: Waiting For Support", -- TeamSpeak support channel name displayed on blocking screen
TSDownload = " ", -- Download link displayed on blocking screen
TSChannelWhitelist = { -- Black screen will not be displayed when users are in those TS channels
"Support 1",
"Support 2",
},

En baştan başlayalım
TSServer = "ts.rmog.us",

Team speak sunucu ipnizdir mesela red roleplay de bu böyledir
TSServer = "redroleplay",

Yani buraya ts sunucunuza ne yazıp giriyorsanız onu yazıyorsunuz.

TSDownload = " "
TSChannelSupport = "S1: Waiting For Support",

Bu ikisini ellemeyin.Bunlar böyle kalsın.

TSChannelWhitelist = { -- Black screen will not be displayed when users are in those TS channels
"Support 1",
"Support 2",
},

Burdakiler ise ts ye bağlandığınızda ekranın Siyah yani tokovoip olmayınca gelen uyarıların görünmemesi için istenen ts kanalları örnek redroleplay de böyle :

"REDVOIP",
"SUNUCU",

},
Siz ise buraya tokovoip bekleme kanalınız ve oyundaki rol yaptığımız yerdeki kanalınızı yazınız.

9-)
headingType = 0, -- headingType 0 uses GetGameplayCamRot, basing heading on the camera's heading, to match how other GTA sounds work. headingType 1 uses GetEntityHeading which is based on the character's direction
radioKey = Keys["CAPS"], -- Keybind used to talk on the radio
keySwitchChannels = Keys["Z"], -- Keybind used to switch the radio channels
keySwitchChannelsSecondary = Keys["LEFTSHIFT"], -- If set, both the keySwitchChannels and keySwitchChannelsSecondary keybinds must be pressed to switch the radio channels
keyProximity = Keys["Z"], -- Keybind used to switch the proximity mode
radioClickMaxChannel = 100, -- Set the max amount of radio channels that will have local radio clicks enabled
radioAnim = true, -- Enable or disable the radio animation
radioEnabled = true, -- Enable or disable using the radio
Buradakiler tamamen size kalmış ingilizceniz varsa hepsini okuyarak anlayabilirsiniz. Keybindler ve seçimleriniz size bağlı olduğu için anlatmıyorum çok istek gelirse açıklayarak anlatabilirim veya siz çevirerek anlayabilirsiniz.

Evet tokovoip kurulumu bu kadardı bilgi aldığım kaynaklar:

Eğer konu görülürse ve insanlar tarafından anlaşılırsa Radyo yani telsiz sistemi hakkında konu oluşturacağım ve kurulumunu göstereceğim.Tokovoip te türkçeleştirme tamamen size kalmış azıcık bilgisi olan bir insan dosyaların içine girerek ve oyunda görerek türkçeleştirebilir.Fakat yapamazsanız:

Discord:
Vlad.#0851

Bu discorddan bana ulaşabilirsiniz.

Fivemturk - Iyı Forumlar!

TSDownload = " "
TSChannelSupport = "S1: Waiting For Support",

Bu ikisini ellemeyin.Bunlar böyle kalsın.

Ellemeyin dememin sebebi elleyebilirsiniz ts kapalıyken gözükecek şeyler bunları kendiniz uploadlayabilirsiniz

TSChannelSupport = "S1: Waiting For Support", ıda kendiniz değiştirebilirsiniz bunlar size kalmış

Bilmeyen Arkadaşlar İçin İyi Açıklayıcı Anlatım Olmuş Ellerine Sağlık

Hocam zaten paylaşılmıştı tokovoip kurulumu.

Hocam zaten paylaşılmıştı tokovoip kurulumu.
Ben bulamadım tokovoip kurulumunu zaten açıklayıcılık olması için paylaştım sorunlar olursa yazsınlar diye bir sorun çıkarsa konuyuda kaldırabilir fazla sıkıntı olmaz.

Odaya atmıyor sebebi ne olabilir ?

15760
15761
15762

İp yanlış olsa yanlış oda gibi hata veririd offline demek toko plugini ile alaklı ya yanlış kurudnuz yada teamspeak eski sürüm
Şimdi fark ettim TeamSpeak 3 ünde plugins(böyleydi sanırım) diye bir bölüm yok üst tarafta.

36492
Böyle bir sorunla karşılaşıyorum nasıl çözebilirim.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!