Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru TEMEL Paket

severus07

Üye
FT Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar, biz 0 dan bir sunucu dosyası hazırlamak istiyoruz ama şimdiye kadar hep temel olarak hazır paket aldığımız için bu sunucu paketinde olmazsa olmaz temel neler olmalı, işe başlamadan önce ilk olarak neler eklemeliyiz bilimiyoruz. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Yada elinizde hazır temel 0 bir paket varsa paylaşabilir misiniz? Kısaca başlangıç noktası içi yardım istiyorum. essentialmode dur menu builder falan tarzında scriptler olsun. Bize temel için neler lazım nasıl kendimize bir başlangıç paketi düzenleyebiliriz yardımcı olabilir misiniz? Şunlar şunlar lazım diye tek tek yazabilirseniz yada ekran görüntüsü falan çok güzel olur. Bunun yanında başlangıçta şunları şunları ayarla dediğiniz tavsiyeleriniz varsa yardımcı olursanız çok seviniriz. Mesela bakıyorum paketlere ESX paketi vs. deniyor. ESX demek ne oluyor? Daha stabil vs. oluyorsa nasıl bir ESX paket oluşturulur? yada sunucuya daha hiçbirşey eklemeden FX Controller vs. gibi kuramamızı tavsiye ettiğiniz şeyler var mı? Kısaca siz yeni bir paket yapmaya başlayacak olsanız nelere dikkat ederdiniz biraz zamanınızı ayırıp bizlere bilgi verebilirseniz, yardımcı olabilirseniz dediğim gibi çok seviniriz.

Aslında evet temel bir esx base eklentilerinin olduğu bir paket paylaşılsa çok güzel olur.

Böyle bir paket herkesin işine yarar. Güzel düşünce...

Kod:
es_extended
essentialmode

async
mysql-async
esplugin_mysql

esx_identity
esx_society
esx_property
esx_billing
esx_license
esx_service
esx_status
esx_basicneeds
esx_optionalneeds
ft_libs
instance
pNotify

bu şekilde oluşturulmalı paket yapısı.

Sıralama

Son düzenleme:
ve ayrıca paket olarak bulabilsek süper olur.
Genelde internette hep editlenmiş paketler var. bir yeri değiştirsek başka yerden sorun çıkıyor.
sinir ediyor açıkcası...

Dostum indirip yapabilirsiniz AylakMan AylakMan Vermiş scriptleri ne güzel işte siz yapın da kullanalım

O zaman en kısa zamanda senden bekliyoruz. Malum yapacak olsam AylakMan AylakMan ı neden rahatsız edelim. Dimi ama...
Aylakman vermiş diyorsun da yap madem. Cevap yazmak yerine yapsaydın şimdi teşekküre boğmuştuk seni :D
Tavsiye : Birine yalakalık yapıcaksan yap ama başkasını ezer gibi konuşma kardeşim.

O zaman en kısa zamanda senden bekliyoruz. Malum yapacak olsam AylakMan AylakMan ı neden rahatsız edelim. Dimi ama...
Aylakman vermiş diyorsun da yap madem. Cevap yazmak yerine yapsaydın şimdi teşekküre boğmuştuk seni :D
Tavsiye : Birine yalakalık yapıcaksan yap ama başkasını ezer gibi konuşma kardeşim.

Kimseye yalakalık yapmaya ihtiyacım yok adam paylaşmış yap başkalarından bekleyeceğine ya da forum da Sydres Sydres Hesabımla paylaştığım konuların birinde verdiğim paketi kullanabilirsin teşekküre ihtiyacım yok.

Menemen Menemen kardeşim, bu konunun başlığından yada içeriğinden haberin yok sanırım. Burada bir istekten bahsediyoruz.
Sen gelmişsin alın yapın diyorsun. Ya arkadaşım senin gibi "yetenekli" olabilsek elbette yapardık değil mi?
Geldik güzel güzel talebimizi açıklıyoruz. Sen gelmişsin alın yapın diyorsun. El insaf. Biraz mantıklı ol lütfen.
Adam paylaşmış evet. Ama bana göre eksikleri var. veritabanı yok mesela mevcut db lerde bir sürü editlemeler olmuş. Temiz orjinal bir db yok.
Belki siz değerli büyüklerimizde vardır diye şettik. Dosyaları internette aradım yine aynı temiz yok gibi birşey. 2 saattir arıyorum.
Hazıra konmak için burdayım sanma saatlerdir arıyorum ama bulamıyorum. Yok eğer "ben biliyorum ama işine gelirse git ara bul" diyorsan da o zaman hiç talep etmeyelim nasıl olsa eşşek gibi herkes kendisi buluyor biz de buluruz. Ama insanları dışlama kardeşim herkes senin gibi "efsane developer" değil.
Anladığını umuyorum ve biraz daha egosuz yaklaşmanı tavsiye ediyorum. İyi akşamlar...

Menemen Menemen kardeşim, bu konunun başlığından yada içeriğinden haberin yok sanırım. Burada bir istekten bahsediyoruz.
Sen gelmişsin alın yapın diyorsun. Ya arkadaşım senin gibi "yetenekli" olabilsek elbette yapardık değil mi?
Geldik güzel güzel talebimizi açıklıyoruz. Sen gelmişsin alın yapın diyorsun. El insaf. Biraz mantıklı ol lütfen.
Adam paylaşmış evet. Ama bana göre eksikleri var. veritabanı yok mesela mevcut db lerde bir sürü editlemeler olmuş. Temiz orjinal bir db yok.
Belki siz değerli büyüklerimizde vardır diye şettik. Dosyaları internette aradım yine aynı temiz yok gibi birşey. 2 saattir arıyorum.
Hazıra konmak için burdayım sanma saatlerdir arıyorum ama bulamıyorum. Yok eğer "ben biliyorum ama işine gelirse git ara bul" diyorsan da o zaman hiç talep etmeyelim nasıl olsa eşşek gibi herkes kendisi buluyor biz de buluruz. Ama insanları dışlama kardeşim herkes senin gibi "efsane developer" değil.
Anladığını umuyorum ve biraz daha egosuz yaklaşmanı tavsiye ediyorum. İyi akşamlar...
AylakMan AylakMan 'in verdiği dosyaları kurmak ve database oluşturmak için "efsane developer" olmaya gerek yok. Herşeyi hazır talep eden bir kitle var forumda. Maalesef buna bende karşıyım.

Haklısınız. Yarın bunun üstüne kafa yorucam. "Hazıra konmıycam" sonrada paylaşmıycam.
Bu şekilde bir kitleye dahil olmam gerekiyorsa onu da yaparız sorun değil :)

Paket yapısının nasıl oluşacağı ve Kemik alt yapıyı hangi scriptler ile oluşturacağınız vermişim dostlar biraz araştırmacı ruhlu olun lütfen.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!