Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Yardım Sürücü Kursu Para Almıyor

Utinax

Üye
FT Kullanıcı
Discord
Utinax#2450
Arkadaşlar üstümde herhangi bir para vs. olmamasına rağmen sürücü kursuna girdiğimde envanterden 500 para eksildiği yazıyor ama para ödemeden kursa girebiliyorum. Bu sorunu nasıl çözerim? Bir de sağ altta -500 para yazıyor, onu nasıl kapatacağım? Yardımınızı bekliyorum.

Video:

Arkadaşlar üstümde herhangi bir para vs. olmamasına rağmen sürücü kursuna girdiğimde envanterden 500 para eksildiği yazıyor ama para ödemeden kursa girebiliyorum. Bu sorunu nasıl çözerim? Bir de sağ altta -500 para yazıyor, onu nasıl kapatacağım? Yardımınızı bekliyorum.

Video:
attıgınız sürücü kursunda sorun olabilir yada bankanızdan çekiyor olabilir.

Paran - lere Düşüyor Olabilir

attıgınız sürücü kursunda sorun olabilir yada bankanızdan çekiyor olabilir.
Sürücü kursu default esx_dmvschool. Herhangi bir değişiklik yok. Ayrıca bankamdan da çekmiyor, Uzman Uzman ın dediği gibi param -lere düşüyor. Bunu nasıl çözeceğim?

Not: Tefo'nun yaptığı disc-inventory kullanıyorum.

Para kontrolünü yapmadığı için - lere düşüyor.Ödediği yeri şu şekilde değiştirirsen büyük ihtimalle sorunun çözülür.
Kod:
RegisterNetEvent('esx_dmvschool:pay')
AddEventHandler('esx_dmvschool:pay', function(price)
  local _source = source
  local xPlayer = ESX.GetPlayerFromId(_source)
  pl = xPlayer
  local money = pl.getMoney()
  if money >= price then
      xPlayer.removeMoney(price)
      TriggerClientEvent('esx:showNotification', _source, _U('you_paid') .. price)
  else
      TriggerClientEvent('esx:showNotification', _source, ('Yeterli paranız yok'))
  end
end)

Para kontrolünü yapmadığı için - lere düşüyor.Ödediği yeri şu şekilde değiştirirsen büyük ihtimalle sorunun çözülür.
Kod:
RegisterNetEvent('esx_dmvschool:pay')
AddEventHandler('esx_dmvschool:pay', function(price)
  local _source = source
  local xPlayer = ESX.GetPlayerFromId(_source)
  pl = xPlayer
  local money = pl.getMoney()
  if money >= price then
      xPlayer.removeMoney(price)
      TriggerClientEvent('esx:showNotification', _source, _U('you_paid') .. price)
  else
      TriggerClientEvent('esx:showNotification', _source, ('Yeterli paranız yok'))
  end
end)
Bu komut disc envanterde de çalışır değil mi hocam? Disc envanter kullanıyorum çünkü para item olarak var.

es-extended üzerinden ayarlarını yaptıysan çalışır.
Hocam es-extended üzerinden ayarlarım da yapılı. Fakat hala sorun devam ediyor. Şöyle bir görüntü oluştu:
CqaOdt.jpg

Ve sunucuya giriş parası olarak cüzdanda 2000, bankada 3000 $ olarak ayarladım. Bankada 3000 vardı fakat üstümde 2000 yoktu.

Arkadaşlar başka bir altyapı üzerine başka bir disc envanter kurdum ve aynı sorun halen devam ediyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!