Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Sunucusu İçin Launcher Alanların Dikkatinedir ! ..

schematich

Üye
FT Kullanıcı
Öncelikle Merhaba FivemTürk ailesi .
Konuyu olabildiğince az tutmaya çalışacağım Okuyan herkese teşekkür ederim .
Bildiğiniz üzere "Ücretli Satış" bölümünde launcher satılmakta. Genellikle hepside hile korumalı olduğu söz edilmektedir.
Bu işlem kısmi olarak mümkün değildir .

Açıklaması ise şöyledir :

C# ile yada herhangi bir gelişitrilen Evrensel kodlama dilleri ile bir "Hack" & "İnjector"'leri engellemek tam anlamıyla mümkün değildir .
Cheat Engine 'nin sürekli değişebilen bir Ritmik Algoritması mevcuttur .
Yani bu şu demektir , otomatik olarak kendi HEX ini değiştirebilir .

Şimdi az önce size kısmi şekilde engellenebilir demiştim oda şöyledir ;
Coğu evrensel dilde bu metot aynıdır "process.kill" şeklinde geçmektedir
"Process.Kill" komutu vermiş olduğunuz programı kapatır .
Fakat bazı Cheat Engine Sürümleri var maunel kapatılmadığı sürece hiç bir program hile olarak görememektedir .
Yada FindWindow işlemi kullanılarak Programın tam ismi yazılır ve kapatılır .
Evet bunlar basit LUA 'ları engelleyebilir ama tam anlamı ile bir anti-cheat oluşturmaz .

Özün sözü , anti-cheat alırken bir daha düşünmektir , yada sunucunuzu en iyi scripterle donatmak olacaktir .​
...Saygılarımla "schematich"

Bilgilendirip katkıda bulunduğun için teşekkür ederim dostum iyi forumlar

Bilgilendirme gayet güzel olmuş. Bende launcher satışı yapan birisiyim ve alıcılara özellikle belirtiyorum. Size %100 engelleme garantisi veremem, kimse veremez diye. Ayrı olarak konumdada %100 hile koruması ve cracklenmeme garantisi vermedim. Umarım launcher almayı düşünen arkadaşlar bunları göze alarak bizimle iletişime geçerler.

Tabiki fakat yüksek oranda bir kitleyi engelleyebilmekte

kursatcanciger kursatcanciger Madem cracklenme ve %100 olarak garanti vermiyorsun neden aylık para alıyorsun launcher sattığın kişilerden? Aylık ödenen paranın ne gibi bir bedeli var hayrına mı veriliyor hile korumalı launcher alacağınıza ve aylık para vereceğinize gidin sağlam bir log sistemi edinin ara ara kontrol ettiğiniz de kimin hile olup olmadığını anlayabilmektesiniz.

M mustafa02 %100 hile engelleyemediğimiz bir işe yaramadığı anlamına gelmez. Aylık ücret alma sebebimiz gelişmiş log sistemi, düzenli olarak güncellenen hile koruması, ek özellikler ve ek olarak bir süre sonra insanlar para verdiği insanı satın almış muamelesine başlamasıdır. Tek ücret verip aylar boyunca para verdim şunu yap yada iade et, bunu ekleyemezsen iade et, bu sistem sıkıntı çıkartıyor ne biçim çalışıyorsun muamelesi görmek yerine memnun kalmadığına yerde hizmeti durdurabilirsiniz. Programda veren hatalar bizden kaynaklandığı kadar sunucu sahibi ve oyuncuların dikkatsizliğinden de kaynaklanıyor. Satış yaparken defalarca olabilcek problemleri uyarmamıza rağmen bi problem çıktığında küfür yiyende biz oluyoruz. Bukadar şeye katlanıp sürekli programı güncellemeye çalışarak, insanlar mağdur olmasın diye birçok masraf yaparak aylık ücreti hakettiğimizi düşünüyorum. Ve referansım olan sunuculara bakarsan hileleri yüksek oranda engellemiş bulunmaktayız. Testler bittikçe sırasıyla launcherleri güncelliyoruz her geçen gün daha gelişmiş bir sistem oluşturuyoruz.

M mustafa02 %100 hile engelleyemediğimiz bir işe yaramadığı anlamına gelmez. Aylık ücret alma sebebimiz gelişmiş log sistemi, düzenli olarak güncellenen hile koruması, ek özellikler ve ek olarak bir süre sonra insanlar para verdiği insanı satın almış muamelesine başlamasıdır. Tek ücret verip aylar boyunca para verdim şunu yap yada iade et, bunu ekleyemezsen iade et, bu sistem sıkıntı çıkartıyor ne biçim çalışıyorsun muamelesi görmek yerine memnun kalmadığına yerde hizmeti durdurabilirsiniz. Programda veren hatalar bizden kaynaklandığı kadar sunucu sahibi ve oyuncuların dikkatsizliğinden de kaynaklanıyor. Satış yaparken defalarca olabilcek problemleri uyarmamıza rağmen bi problem çıktığında küfür yiyende biz oluyoruz. Bukadar şeye katlanıp sürekli programı güncellemeye çalışarak, insanlar mağdur olmasın diye birçok masraf yaparak aylık ücreti hakettiğimizi düşünüyorum. Ve referansım olan sunuculara bakarsan hileleri yüksek oranda engellemiş bulunmaktayız. Testler bittikçe sırasıyla launcherleri güncelliyoruz her geçen gün daha gelişmiş bir sistem oluşturuyoruz.
evet haklısın. Fakat madem bunları biliyorsun neden not geçmiyorsun o zaman. Bilgilendir ki insanlarda bilsin. Saklıyarak olmaz.

Öncelikle Merhaba FivemTürk ailesi .
Konuyu olabildiğince az tutmaya çalışacağım Okuyan herkese teşekkür ederim .
....

Cheat engine bir memory hex editordur, lua injector dediginiz programlar ise fivem clientine mudahale eden programlardir. eger process name, hex gibi methodlar ile calisiyorsaniz tabii ki bunlari yakalayamazsiniz. memory dump yapip aradaki farki bir while dongusu ile karsilastirmayi denediniz mi ?
sanirim imkansiz degil

Cheat engine bir memory hex editordur, lua injector dediginiz programlar ise fivem clientine mudahale eden programlardir. eger process name, hex gibi methodlar ile calisiyorsaniz tabii ki bunlari yakalayamazsiniz. memory dump yapip aradaki farki bir while dongusu ile karsilastirmayi denediniz mi ?
sanirim imkansiz degil
Üzgünüm ki bu tip şeylerde cheat engine yi engellemek imkansıza yakın.

Edit : Eğer örnek bir projeniz varsa deneyebilirisiniz .

Son düzenleme:
Üzgünüm ki bu tip şeylerde cheat engine yi engellemek imkansıza yakın.
Dostum imkansıza inanmak çaresizliktir diye düşünüyorum. Cheat engine'yi lua bir scriptte bile engellemek çok muhtemel yeteri kadar uğraşırsan

Dostum imkansıza inanmak çaresizliktir diye düşünüyorum. Cheat engine'yi lua bir scriptte bile engellemek çok muhtemel yeteri kadar uğraşırsan
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler
Fakat dediğim gibi bazı cheat engine sürümlerini değiştirdikleri için engellenemiyor..

Edir : Modlu olduğu için hile olarak görmüyor

Cidden hangi launcher yapımcısı ben hileyi engelliyorum diyorsa benle iletişime geçsin 30 saniyemi almaz. Log sisteminden bilmem neyine kadar kırabilirim. :)

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler
Fakat dediğim gibi bazı cheat engine sürümlerini değiştirdikleri için engellenemiyor..

Edir : Modlu olduğu için hile olarak görmüyor
Moddan bahsetmiyorum zaten şimdi bir if else mekanizması ile tüm scriptlere entegre edeceğiniz kod dizilimleri chat engine i devre dışı bırakır. unutmayın cheat engine server tarafına erişemez client tarafına erişir eğer siz birimi değişebilecek değişkenleri client tarafından kullanırsanız evet bu kaçınılmaz bir şekilde değiştirilip oynanabilir ama bunları server tarafındaki functionların içinde kullanırsanız hilecileri çok zor bir durumda bırakacaksınız

Cidden hangi launcher yapımcısı ben hileyi engelliyorum diyorsa benle iletişime geçsin 30 saniyemi almaz. Log sisteminden bilmem neyine kadar kırabilirim. :)
Şahsen benim log sistemim hileyi yakalamıyor çünkü kürşat arkadaşımız o konuda çok iyi bir koruma sağlıyor benim log sistemim bugu yakalıyor. Yakalayamadığı ise tek 1 durum var. Fivem'in internetini kesip npc öldürüp silah toplayan, çoğaltan arkadaşlar yakalanmıyor. Onun dışında bagajmış ev miş çeteymiş hepsini yakalıyor.

Moddan bahsetmiyorum zaten şimdi bir if else mekanizması ile tüm scriptlere entegre edeceğiniz kod dizilimleri chat engine i devre dışı bırakır. unutmayın cheat engine server tarafına erişemez client tarafına erişir eğer siz birimi değişebilecek değişkenleri client tarafından kullanırsanız evet bu kaçınılmaz bir şekilde değiştirilip oynanabilir ama bunları server tarafındaki functionların içinde kullanırsanız hilecileri çok zor bir durumda bırakacaksınız
Http trafik izlenerek sizin yazdıklarınız çöp olabilir. :S

Dostum müşteri tarafını yakalayabilir sadece traffic ile server tarafına nasıl erişecek ? :D

Şahsen benim log sistemim hileyi yakalamıyor çünkü kürşat arkadaşımız o konuda çok iyi bir koruma sağlıyor benim log sistemim bugu yakalıyor. Yakalayamadığı ise tek 1 durum var. Fivem'in internetini kesip npc öldürüp silah toplayan, çoğaltan arkadaşlar yakalanmıyor. Onun dışında bagajmış ev miş çeteymiş hepsini yakalıyor.
Yakalama konusunda isterseniz test yapabiliriz hocam yanlış anlamayın geliştirmeniz içinde yardımcı olmuş olurum.
Kürşat arkadaşımızın log sisteminide http trafik izlenerek engellenebilir veya c# yapılan programı unpacked edip içerisinden siteye gönderilen veri kodu silinip derlenir
-
Üstteki yorum için kusura bakmayın server trafik yollar cliente sende yolladığında değiştirebilirsin ama tamamen yanlış anlamışım :S

Yakalama konusunda isterseniz test yapabiliriz hocam yanlış anlamayın geliştirmeniz içinde yardımcı olmuş olurum.
Kürşat arkadaşımızın log sisteminide http trafik izlenerek engellenebilir veya c# yapılan programı unpacked edip içerisinden siteye gönderilen veri kodu silinip derlenir
-
Üstteki yorum için kusura bakmayın server trafik yollar cliente sende yolladığında değiştirebilirsin ama tamamen yanlış anlamışım :S
http trafik izleyip napacaksin merak ettim xd

http trafik izleyin napacaksin merak ettim xd
Tabi sen bilmiyorsun sanırım :S trafiki izleyip gelen gidin adresler ile program yazabilirsin her siteye post attığında dönüş olduğunda değiştirebilirsin.
Misal siteye 55.555 post atılıyor ve geri dönüş olarak 44.444 alınıyor sen bunu 55.555 olarak değiştirebilirsin.
Bu şekilde
"sv_scriptHookAllowed" İstediğin kadar false yapsanda siteden veri çektiği için true yazdırabilirsin vede istediğin serverde script açabilirsin.
En basitini anlattım gerisi hayal gücüne kalmış.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!