Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Sunucumun adını kullanan hile üreticileri

bozukbukod

Üye
FT Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba.

Zamanında FiveX adında bir roleplay sunucumuz vardı. 2019 sonlarından 2020 ortalarına kadar Ortalama 3 ya da 4 sezon açık tuttuk sunucuyu. Ardından çeşitli sebeplerle ara verdik, isim değiştirdik o oldu bu oldu falan filan derken geçtiğimiz senenin sonu ile bu senenin başı arasında tekrar aynı ismi kullanarak hem anıları yad edelim hem de kendi büyüttüğümüz ismin primini yapalım dedik açıkcası ama yönetimimizdeki çocuklardan birisi abi fivex olmaz onu hile satanlar falan kullanıyor diyip de onu koydurtmamıştı farklı bir isim düşünüp biz de çok uzaklaşmadan LiveX olarak açtık sunucumuzu. Sonrasında 2-3 sezon daha farklı isimler kullanarak sunucuyu açık tutup şimdi ise 5-6 aydır ara vermiş durumdayız.

O dönem açıkcası pek umursamadım, hala daha da umursadığım söylenemez ama merak içgüdüsü sonuçta.

Bu fivex adı altında hile üretenler falan filan bayaa bi piyasaya dadanmışlar zamanında. Kimdir bunlar? Nedir? ya da böyle çoluk çocuğun ağzına hem iyi hem de kötü anlamda sakız olacak ne yapmış olabilirler piyasadan uzak kaldığım dönemde? Bilip, aydınlatabilecek olan var mı?

Gelip geçiciydiler şuan yoklar piyasada diyebiliyorum takmaya gerek yok fazla bence

Fivex bi aralar vardı ama kurucusu todex'in dolandırıcı kurucusunun fotosunu discord'a atıp tarih oldu xd

Gelip geçiciydiler şuan yoklar piyasada diyebiliyorum takmaya gerek yok fazla bence
Yok hocam taktığımdan değil de sadece merak ettim. Normalde çünkü biliyorsun bizim TR FiveM Community sinde çalacak script bulamasalar oyuncu, oyuncu bulamasalar fikir, fikir bulamazlarsa da ismi çalarlar mutlaka bişeyler yaparlar. Benim garibime giden bir Roleplay sunucusunun adını çalarak nasıl olabilir de hile satışı yapabilir? Alakası, bağlantısı nedir yani onu bulamadım. İsmin anlamı da yoktu çünkü. Bizler ismi bulurken ne oynuyoruz? Gta 5 5 i al ingilizcesini yaz sonuna da ingilizce top letters at geç mantığında düşündük. İşte ne bileyim x tir v dir falan. Ona da FiveV çok saçma olacak diye FiveX Roleplay olarak açmıştık. 5 in yanındaki x in anlamı dahi yoktu.

Saçma yani bu ismi seçmesi. Hele ki
Fivex bi aralar vardı ama kurucusu todex'in dolandırıcı kurucusunun fotosunu discord'a atıp tarih oldu xd
şunu gördükten sonra daha da saçma geldi. t*dex in kurucusunun resmini attıysa dolandırma tarzı bişey de vardır ortada.

İsim falan mesele değil, patentli ismim değil sonuçta ne yaparsa yapsın ama insan merak ediyor hani bi aralar ismini bayaa duydum seveni de vardı söveni de.
Sövenler haklıymış orası ayrı :D

Yok hocam taktığımdan değil de sadece merak ettim. Normalde çünkü biliyorsun bizim TR FiveM Community sinde çalacak script bulamasalar oyuncu, oyuncu bulamasalar fikir, fikir bulamazlarsa da ismi çalarlar mutlaka bişeyler yaparlar. Benim garibime giden bir Roleplay sunucusunun adını çalarak nasıl olabilir de hile satışı yapabilir? Alakası, bağlantısı nedir yani onu bulamadım. İsmin anlamı da yoktu çünkü. Bizler ismi bulurken ne oynuyoruz? Gta 5 5 i al ingilizcesini yaz sonuna da ingilizce top letters at geç mantığında düşündük. İşte ne bileyim x tir v dir falan. Ona da FiveV çok saçma olacak diye FiveX Roleplay olarak açmıştık. 5 in yanındaki x in anlamı dahi yoktu.

Saçma yani bu ismi seçmesi. Hele ki

şunu gördükten sonra daha da saçma geldi. t*dex in kurucusunun resmini attıysa dolandırma tarzı bişey de vardır ortada.

İsim falan mesele değil, patentli ismim değil sonuçta ne yaparsa yapsın ama insan merak ediyor hani bi aralar ismini bayaa duydum seveni de vardı söveni de.
Sövenler haklıymış orası ayrı :D
Adam o zamanlar bir çok şey çıkardı ve +10.000$’ın üzerinde kazanç yaptı. Ben dahil bir çok kişi ve communityler ondan bot satın aldı veya exec satın aldı. Bunun yanında milletle anlaşıp başkalarına onun execini ve botlarını satıyordu ( kendisi oradan 20 kazanıyorsa 5ini satana veriyordu )Yani kısa bir sürede bu kadar kazanç yaptı ve dolandırıcı’nın fotosunu atarak kaybolması gayet normal karşılarım açıkçası

Fivex bi aralar vardı motel tasarımı filan paylaşıldı forumda ve mertcan bahar filan oynuyordu değilmi?

Söz ettiğiniz executor MT tarafından yapıldı, bu executor sadece Türkiye üzerinden satılmadığı için senden çaldığını düşünmüyorum. Zaten eski adı Composer Devıl olan bir executordü yani yıllardır bu piyasadaydı kendisi. Kafana takma zaten 5 6 Ay önce Türkiye piyasasından çekildiler

Ayriyetten bu arkadaş bir Türk, piyasayı dolandırdığını söyleyemem çünkü FİVEX lifetime değil aylık ve günlük olarak satılıyordu TR piyasasından herkesin hizmet günü bittiğinde çekildiler. kendisinin ismi Ayberk özünde iyi biridir ancak bu piyasaya eulen, unex, desudo, devıl, hammafia- wisemods gibi hile yapımcılarından çok daha fazla zarar verdi, Hilelerin azalma sebebi ise Hammafia isimli arkadaşımızın mevcut tüm methodları Fiveme 40.000 $ gibi bir rakama satması oldu

FiveX Sin anlamını soracak olursan MT şu şekilde düşündü, X çoğu dilde cinselliği tercih eder FiveX ise fivemi si***en anlamına gelmekte :)

Ayriyetten bu arkadaş bir Türk, piyasayı dolandırdığını söyleyemem çünkü FİVEX lifetime değil aylık ve günlük olarak satılıyordu TR piyasasından herkesin hizmet günü bittiğinde çekildiler. kendisinin ismi Ayberk özünde iyi biridir ancak bu piyasaya eulen, unex, desudo, devıl, hammafia- wisemods gibi hile yapımcılarından çok daha fazla zarar verdi, Hilelerin azalma sebebi ise Hammafia isimli arkadaşımız mevcut tüm methodları Fiveme 40.000 $ gibi bir rakama satması oldu
İyi para, ben olsam bende satardım. Hem ortamı kurtarmış oldu hemde para kazanmış oldu

İyi para, ben olsam bende satardım. Hem ortamı kurtarmış oldu hemde para kazanmış oldu
Evet hem iyi para kazandı hemde camiayı rahatlattı, zaten bu executorlerin cmd ekranından çıkıp bir uygulama haline gelmesinin sebebide bu arkadaş

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!