Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Paylaşım Sıfırdan Kendi Yapımım Corona Scripti

• Konbuyu başlatan exelds
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 36
  • Görüntüleme 5K
Başarılar

yani kod bilgin varsa senin eklemen gerekiyor client tarafında kişinin yakınındaki oyuncuları aldıktan sonra server tarafına yollayıp sonrasında tek tek o oyuncuların clientlerini tetikleyip maske kontrolü yaptırman gerekiyor. Maske durumuna göre de hastalığın bulaşıp bulaşmayacağını belirleyen fonksiyonlar tetiklenir.
Maske takıldığında bulaşma oranı azaltılması eklenirse kesinlikle kullanacağım. Yardım edebilirmisin ekleme hakkında?

Ellerine sağlık mükemmel olmuş.

Maske takıldığında bulaşma oranı azaltılması eklenirse kesinlikle kullanacağım. Yardım edebilirmisin ekleme hakkında?
Maske konusu lua olarak sorun değil ama skin konusu problem. Maske skin numarası her sunucuda farklı olur. Bu numarayı kendinize göre editleyeceğiniz üzere maske eklemesi yapabilirim ama şuan bu konuda senden başkasından bi istek vs. gelmedi o sebeple bu ekleme için uğraşacağımı sanmıyorum. Bizim türk developer (!) arkadaşlarımız daha çok alacağını alıp yoluna bakıyolar, bi yorum, beğeni vs. bile lütuf görünüyor. Dolayısıyla maske eklemekte kararlıysan yalnız başınasın kusura bakma. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
exelds exelds yapıyosun bu işiii

Maske konusu lua olarak sorun değil ama skin konusu problem. Maske skin numarası her sunucuda farklı olur. Bu numarayı kendinize göre editleyeceğiniz üzere maske eklemesi yapabilirim ama şuan bu konuda senden başkasından bi istek vs. gelmedi o sebeple bu ekleme için uğraşacağımı sanmıyorum. Bizim türk developer (!) arkadaşlarımız daha çok alacağını alıp yoluna bakıyolar, bi yorum, beğeni vs. bile lütuf görünüyor. Dolayısıyla maske eklemekte kararlıysan yalnız başınasın kusura bakma. Kolay gelsin.
Ekleyip paylaşsam sıkıntı olur mu ?

güzel ve detaylı çalışmışsın eline sağlık. Bazı düşüncelerim şu şekilde;

Hastalığı daha önce geçiren kişilerin tekrar hasta olma olasılığı düşürülebilir.
Maske konusunda aslında farkındalık oluşturulması içinde güzel bir uygulama olabilir.
Maske taktığında bulaştırma katsayısı azalabilir.
Script belli dönemlerde yöneticiler tarafından kapatılırsa oyuncularda maske zorunluluğu belli bir aşamada kalkabilir. Her açılmada yeni faktörler ile farklı isimli yeni bir virüse dönüşebilir.

İyi forumlar.

edit: Bence hastalık hemen fark edilmemeli. Belki video'ya özel öyle bir değer girmiş olabilirsin.

güzel ve detaylı çalışmışsın eline sağlık. Bazı düşüncelerim şu şekilde;

Hastalığı daha önce geçiren kişilerin tekrar hasta olma olasılığı düşürülebilir.
Maske konusunda aslında farkındalık oluşturulması içinde güzel bir uygulama olabilir.
Maske taktığında bulaştırma katsayısı azalabilir.
Script belli dönemlerde yöneticiler tarafından kapatılırsa oyuncularda maske zorunluluğu belli bir aşamada kalkabilir. Her açılmada yeni faktörler ile farklı isimli yeni bir virüse dönüşebilir.

İyi forumlar.

edit: Bence hastalık hemen fark edilmemeli. Belki video'ya özel öyle bir değer girmiş olabilirsin.
evet hastalık direk farkedilmiyor, videoya özeldi o değer. Güzel önerilerin için ayrıca teşekkürler.

Ekleyip paylaşsam sıkıntı olur mu ?
Sadece maske olayını ekleyip kendi scriptin gibi paylaşacaksan evet olur. Basit bir eklenti zaten burada yorum olarak yazabilirsin fakat ille de bütün halde paylaşmak istersen scriptin bana ait olduğunu ve üzerine yaptığın değişikliği açık bi dille ifade ederek tabi paylaşabilirsin.

Sadece maske olayını ekleyip kendi scriptin gibi paylaşacaksan evet olur. Basit bir eklenti zaten burada yorum olarak yazabilirsin fakat ille de bütün halde paylaşmak istersen scriptin bana ait olduğunu ve üzerine yaptığın değişikliği açık bi dille ifade ederek tabi paylaşabilirsin.
Yok ben paylaşmak derken size atayım anlamında dicektim telafuz edememişim discorddan herhangi birşey yazın bana ben yapıp atarım size güncellersiniz.

DC: MOXHA#0707

maske olayını halleden var mı ? çok lazım da

Yapmayı düşünüyordum gerek kalmadı ?
Yararlı

ExeLds Corona Scripti Güncellemesi: (30.04.2021)

Maske eşyası eklenmiştir!

51078

51074

Güncelleme Açıklaması:
Envanterinizde bulunan maskeyi taktığınızda eğer hasta değilseniz hasta olan kişiler size hastalık bulaştıramaz, eğer hastaysanız da başkalarına hastalık bulaştırmazsınız.

Güncelleme Kurulumu:
- Items tablonuza "covidmask" eşyasını ekleyin.

- Client.lua içerisindeki "maskNumber" ve "maskColorNumber" değerlerini kendi skinlerinize (/skin deki mask1 ve mask2 sekmeleri) göre düzenleyin. Maskeyi istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz, script işleyişinde herhangi bir değişiklik olmaz.

- Script indirme linkinden exelds_corona scriptinin güncel versiyonunu indirebilirsiniz.

Script İndirme Linki:

Son düzenleme:
Güncel

Çok başarılı +rep ?

Güzel olmuş eline sağlık

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!