Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Server için ram

• Konbuyu başlatan NGNA
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 16
  • Görüntüleme 2K

NGNA

Üye
FT Kullanıcı
Beyler sa bir sorum olcak en az kaç GB ram olmalı sw açmak için mesela 2 GB açarsam performans ne olur

Not : lütfen yok profesyonel olmaz vs demeyin düzgün sadece performansı soruyorum.

DF
Şu ana kullandığım vdslere bakılırsa 8 gb ramli vdsde 35in üstünde sunucu laglanmaya başlıyor 2-3 gb ramle sunucuyu çalıştıramayabilirsin bence

DF
Kankam 1gb ram 10 kişi oynatır 2gb 20 kişi oynatır

DF
o zaman 8 gb ram 80 kişi oynatsa keşke dediğin mantık saçma işlemcisi her şeyi etki eder

DF
Neye dayanarak söylediniz bunu ? sadece windows 2019 1.5 2 gb Ram yemektedir Win 2012 ise 1 GB altı yer.

1GB Ram'i olan serverde mause kıpırdatabilirsen helal olsun.
kesinlikle katılıyorum 1 gb ramde uzak masaüstüne bağlan helal olsun :D

DF
Intel® Xeon® E5-2697v2 @ 3.50GHz – 2 Core işlemci 2gb ram 20gb pro ssd Türkiye lokasyon açmayı düşünüyorum 16 kişilik olcak her 6 saatte 1 res yeterlimi bukadar server için ? Sade bir cevap bekliyorum yine
Şu ana kullandığım vdslere bakılırsa 8 gb ramli vdsde 35in üstünde sunucu laglanmaya başlıyor 2-3 gb ramle sunucuyu çalıştıramayabilirsin bence
10-15 kişi oynatır max 6 saat, sonra restart gerektirir.

DF
Bir sorum daha olcak yukarda verdiğim bilgilere göre sunucu wipe gerektirirmi ? Rust sunucuları çökmemesi düzenli olarak wipelanır.Bu fivemdede varmı ?

DF
Bir sorum daha olcak yukarda verdiğim bilgilere göre sunucu wipe gerektirirmi ? Rust sunucuları çökmemesi düzenli olarak wipelanır.Bu fivemdede varmı ?

Dostum makinanın önemi kadar paketin optimizasyonu da önemlidir kendi sunucumdan örnek vericek olursam AMD RYZEN 5 3600X 2 CORE 8GB RAM ile 60 kişiye kadar oynatabiliyorum sıfır lag ile diğer soruna gelicek olursak eğer logu sql'e değilde discord'a çektiricek olursan pek bir sorun olucağını düşünmüyorum ama eğer logları sql'e yazdırırsan belirli bir süreden sonra logları temizlemen gerekecektir.

DF
Dostum makinanın önemi kadar paketin optimizasyonu da önemlidir kendi sunucumdan örnek vericek olursam AMD RYZEN 5 3600X 2 CORE 8GB RAM ile 60 kişiye kadar oynatabiliyorum sıfır lag ile diğer soruna gelicek olursak eğer logu sql'e değilde discord'a çektiricek olursan pek bir sorun olucağını düşünmüyorum ama eğer logları sql'e yazdırırsan belirli bir süreden sonra logları temizlemen gerekecektir.
Kendi çok eskiden kullandığım bir script var.Yani logları discord Botuma yazdıracağım.sizce bu sisteme paket optimize olmasa bı nasıl oynatır yani kaç kişi kaç saat boyunca stabil bir şekilde

DF
İşlemcide önemli faktör 60 70 oyuncuda 8gb sıkıntısız götürmüştü tabi sanal sunucu optimizasyonda önemli.

DF

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!