Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

[REHBER] FiveM Performans Arttırma

• Konbuyu başlatan Sydres
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 8
  • Görüntüleme 3K

Sydres

Üye
Yasaklandı
Web sitesi
www.eightbornrpg.com
S E L A M L AAAR,

Sevgili FiveMTurk Platformu.

Bu rehber'de size FiveM Clientinde Performans artışını konu alacağız.

Bu rehber'den sonra Client ekranında donma / geç açılma / yeşil / kırmızı / turuncu ekran'larda takımla sorunu büyük ihtimalle çözülecektir.

İlk Adım

• Windows ayarlarını açın.
    • Sistem'e tıklayın.
      • Görtüntü'ye tıklayınız.
  • Grafik Ayarları bölümüne tıklayınız.
QPJ3mr.png

Karşınıza çıkan Göz at bölümünden FiveM'in bulunduğu dosya konumuna yönlendirme yapın ve yüksek performans'ı seçin.​
Kaydedin,​
İyi Eğlenceler!

Bunu bilgisayarın da iyi soğutucusu olmayan kişiler için kesinlikle önermiyorum.
Aşırı enerji tüketimin de ısı sorununa sebep olma ihtimali var.

Tabi bu sadece ekran kartını etki eden ayar, işlemci için güç planın'dan ayarlanıyor ve orası ekran kartını etki etmez.

Benim masaüstü bilgisayar soğutucu çok iyi olsa bile ben güç planı ve ekran kartı 4 GB GTX 1050 TI olmasına rağmen böyle bir ayar yapmadım.

Şahsen benim performans sorunum yok.
Bunun yerine yapılacak daha iyi ayarlar var.

Etkili olmuş teşekkürler

Bunu bilgisayarın da iyi soğutucusu olmayan kişiler için kesinlikle önermiyorum.
Aşırı enerji tüketimin de ısı sorununa sebep olma ihtimali var.

Tabi bu sadece ekran kartını etki eden ayar, işlemci için güç planın'dan ayarlanıyor ve orası ekran kartını etki etmez.

Benim masaüstü bilgisayar soğutucu çok iyi olsa bile ben güç planı ve ekran kartı 4 GB GTX 1050 TI olmasına rağmen böyle bir ayar yapmadım.

Şahsen benim performans sorunum yok.
Bunun yerine yapılacak daha iyi ayarlar var.
o ayarlar nedır solesen

o ayarlar nedır solesen
Maalesef.
Buradan anlatabileceğim bir şey değil youtube ya gözat bunun ile ilgili bir çok video var.
FiveM performansı arttıralamaz. o geliştiricilere kalmış bir şey benim SSD var bir işe yaramıyor FiveM üzerinde 500 MB yazma 600 MB okuma vesaire var.

Yani hiç bir şekilde işe yaramıyor bana göre o ayar bu ayar şu ayar anca Grand Theft Auto V veya diğer oyunlar da işe yarar.

FiveM sorunlu düzeltilmesi gerekiyor bir çok sorunları var.

Fivemdeki fps bilgisayarınızdan çok sunucunun dosyalarıyla kaynaklı oluyor arkadaşlar o yüzden kişisel aramayın bir çok sunucuya girin hala fps iniz aynı ise bilgisayarınızda bir sorun oluşmuş olabilir şahsen benim sunucumda diğer sunuculardan çok daha fazla fps aldıklarını söylüyor oyuncular test etmeniz için size test sunucusu açabilirim fpsinizi muhtemel olarak diğer sunucuların dosyalarında kaynaklı olacaktır.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!