Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Soru QB-Temel Paket Oluşturma

ThieLynx

Üye
FT Kullanıcı
Selamlar QB-Temel paket oluşturmak istiyorum Tx-Admin'den oluşturduğumda temel olarak gelmiyor gibi yani çoğu şey kurulu ben bunları kurmayı öğrenmek istiyorum. Ekstra olarak forum üzerinde paylaşılan QB-Temeller eski sürüm olduğundan kaynaklı kurduğum şeyler çalışmıyor veya hata veriyor. Bir temel oluştururken kesinlikle kurmam gerekenler MySQL script vb şeyleri öğrenmek istiyorum.

Adsz.png

txadmin ile qbcore nasıl kurulur ile ilgili ingilizce ve türkçe bir çok video mevcut. Sen de onları izleyerek bir paket kur. Daha sonra tüm sql'leri tek tek okut. Artık temelin hazır. Ayrıca bu hata da sanırsam qb-core eski ve lj-inventory yeni qb-core uyumlu.

imzamdan eklersen qb hakkında bilgi verebilirim

txadmin ile qbcore nasıl kurulur ile ilgili ingilizce ve türkçe bir çok video mevcut. Sen de onları izleyerek bir paket kur. Daha sonra tüm sql'leri tek tek okut. Artık temelin hazır. Ayrıca bu hata da sanırsam qb-core eski ve lj-inventory yeni qb-core uyumlu.
Demek istediğim o değil galiba onu yaptım fakat herşey hazır geliyor telefon admin menu falan filan bunları falan kendim kurcalayarak ekliyerek veya daha farklılarını bularak bir temel kurmak istiyorum

yani ne olur işte qb-multicharacter, qb-clothing, qb-core, qb-spawn falan bu kadar txadmin'nin oluşturduğunda 70 80 script var

yani ne olur işte qb-multicharacter, qb-clothing, qb-core, qb-spawn falan bu kadar txadmin'nin oluşturduğunda 70 80 script var
txAdmin ile oluşturduğun paket sana aslında hazır bir sunucu veriyor. Paketi türkçeleştir, istediklerini ekle, istemediklerini çıkar. Yeni YMAP&MLO'lar ekle ve oralara uygun koordinatlar koy, garajları arttır falan filan. Bunları yaptıktan sonra geriye kalan şeyler aslında çok zor şeyler değil, legal&illegal meslekler, ekonomi v.b
Bu dediklerimden hariç örneğin qb-lapraces ( yarış scripti ) editler ve oyuncuların birbirine çarpmamasını sağlarsın. Telefonun css'ini editler, yeni uygulama yazar ya da uygulamaları çıkartırsın.

Kendi temelini oluşturman txAdmin ile kurmandan bir tık daha zor olacaktır. Çünkü eklediğin her scriptin koordinatlarını falan değiştirmen gerekir. Tabii ki yaparsın imkansız değil ama zaman ister..

Konu kapatılabilir oluşturdum bir tane merak eden var ise yazarı nasıl yapacağı konusunda

Konu kapatılabilir oluşturdum bir tane merak eden var ise yazarı nasıl yapacağı konusunda
discord'dan eklesem yardımcı olurmusun acaba 3 4 gündür deniyorum ama bi türlü çözemedim

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!