Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiye'nin İlk ve tek FiveM forum adresi

Forum adresimize hoş geldin FiveMTürk olarak amacımız siz değerli kullanıcılarımıza en aktif fikir ve paylaşım platformu sunmak bir yana en güvenilir şekilde alışveriş yapabileceğiniz bir platform sunmaktır.
DF DF
DF DF
DF DF

Yardım Polis ve Ambulans Mesleği için GPS item oluşturma

dexatwitch

Üye
FT Kullanıcı
Web sitesi
soundtwins-rp.online
Discord
Dexa#3784
Polisler için zaten "policegps" adı altında halihazırda bir item mevcut. Bu eşyanın herhangi bir fonksiyonu yok
Policejob içerisinde GPS zaten mevcut bir şekilde geliyor. Ben bu mevtur olan terimi şartlandırmak istiyorum. Örnek : Envanterinde "policegps" itemi olmayan kişi haritadan silinecek. Denediğim kodlar ise şu şekilde;
Kod:
    ESX.TriggerServerCallback('esx_policejob:getItemAmount', function(quantity)
        if not isDead and PlayerData.job ~= nil and PlayerData.job.name == 'police' and quantity > 0 then
            ESX.TriggerServerCallback('esx_society:getOnlinePlayers', function(players)
                for i=1, #players, 1 do
                    if players[i].job.name == 'police' then
                        local id = GetPlayerFromServerId(players[i].source)
                        if NetworkIsPlayerActive(id) and GetPlayerPed(id) ~= PlayerPedId() then
                            createBlip(id)
                        end
                    end
                end
            end)
        end
    end, 'policegps')

Herhangi bir hatam varmı tam anlayamadım? Ayrıca şu şekilde deneme de yaptım fakat yine de beceremedim;

Kod:
    for k, existingBlip in pairs(blipsCops) do
        ESX.TriggerServerCallback('esx_policejob:getItemAmount', function(quantity)
            if quantity <= 0 then
                RemoveBlip(existingBlip)
            end
        end, 'policegps')
    end

Script herhangi bir hata vermiyor. İlk başlangıçta eğer üzerinde "policegps" yoksa göstermiyor lakin 1 defa "policegps" satın alındığı zaman envanterden yere de atsanız birisine de verseniz haritadan silinmiyor.

Çözdüğün zaman bana da söyleyebilir misin

+ olarak getItemAmount kısmını da policejob/server/main.lua içerisinden şu kod ile çektirdim.
Kod:
ESX.RegisterServerCallback('esx_policejob:getItemAmount', function(source, cb, item)
    local _source = source
    local xPlayer = ESX.GetPlayerFromId(_source)
    local quantity = xPlayer.getInventoryItem(item).count

cb(quantity)
end)

Gps scriptini bende arıyorum bulursam yardımcı olurum.

Belli ki yardım edebilecek seviyede kimse yok. Demek ki forumda takılan insanlarda develooper'ım adı alında söylediği kelimelerin alayı yalanmış. Konuyu kapatabilirsiniz. Özgün bir içeriğe bile yardım alamayacağımız burda anlamış bulunmaktayım. Başarılar herkese....

//

Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Granit arka planlar

Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!